NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
New York Rangers
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
St. Louis Blues
Středa 04.03.2020, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (03:34:18)
    Pro Rangers bylo dnešní utkání 6 500. v základní části NHL

Česká a slovenská stopa v utkání
    Filip Chytil (NYR) – 0+0, 1 střela na bránu, +/- 0, čas na ledě 15:04.

1. hvězda: Jaden Schwartz (STL) – 1+1
    2. hvězda: Jordan Binnington (STL) – %ús 96.2
    3. hvězda: Colton Parayko (STL) – 1+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 26 – 22 (7:7, 7:9, 12:6)
    Zablokované střely soupeře: 12 – 9
    Trestné minuty: 2 – 6
    Využité přesilové hry: 1/3 – 1/1
    Vyhraná vhazování: 36 % – 64 %
    Bodyčky: 24 – 34.

Je dobojováno! Blues potvrdili skvělou formu také na ledě slavné Madison Square Garden a radují se už z osmého vítězství za sebou. Lídr Západní konference do třiadvacáté minuty ztrácel. Na jedinou domácí trefu z hole Zibanejada však odpověděl Parayko a ve třetí třetině se prosadili už jenom Brayden Schenn s Jadenem Schwartzem. Rangers pár šancí na vyrovnání nevyužili a kvůli třetí prohře v řadě se jim opět zmenšila naděje na postup do play-off.

59:54 Jaden SCHWARTZ - 1:3

59:54
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Šest vteřin před koncem přidávají Blues pojišťující gól! Schenn přihrál do středního pásma na O´Reillyho, jenž s menšími problémy dostal puk skrz Panarina na JADENA SCHWARTZE a ten už neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Ryan O´Reilly, Brayden Schenn.

59:44
    Obrovský závar v brankovišti Binningtona! Gólman St. Louis si ve změti těl puk našel. Kdyby se tak nestalo, asi by gól neplatil kvůli úmyslnému hození Lemieuxe.

59:26
    Bozak chytře vyhodil a hráči v bílém mohli vystřídat. Moc času na vyrovnání už domácím nezbývá.

59:06
    Strome přebral nahrávku od Panarina, ale zblízka neprocedil puk přes klečícího gólmana St. Louis.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:50
    Domácí už jsou bez gólmana. Parayko pro změnu bez hokejky, zatímco probíhá kombinace před Binningtonem.

58:36
    Binnington uklidnil situaci snadným zákrokem proti dalekonosnému zakončení Lemieuxe. Následuje time-out Rangers.

58:20
    Rangers se nemohou dostat z obranného pásma. Lemieux tam zbytečně zavařil Georgijevovi, když ho aktivně napadal Barbašev.

57:56
    Domácí propadli ve středním pásmu. Barbaševova přihrávka na Sundqvista byla sražená na Steena, ale tomu na poslední chvíli sáhl do střely Chytil.

57:21
    Velká šance Rangers nekončí gólem! Binnington vyrazil střelu DeAngela přesně na Kakka, který nedal velmi nadějnou dorážku z mezikruží.

56:13
    Divoká pasáž pokračovala hostujícím brejkem dvou na jednoho. Schwartz nechal zakončit Schenna, jenž z pravého kruhu trefil beton Georgijeva.

55:46
    Schwartz získal puk v hodně nebezpečném prostoru pro Georgijeva. Po nahrávce na obsazeného O´Reillyho se však zakončení nekonalo.

55:12
    Howden neměl puk pod kontrolou, takže si jej vzal vedle stojící Chytil, jenže trefil jen Alexandera Steena.

54:53
    Hosté šikovně vyhodili bez hrozby zakázaného uvolnění. Pro Rangers už musí být neustále návraty do obranného pásma dost frustrující.

54:04
    Lemieux nabil na modrou Lindgrenovi, jehož ránu vzápětí dorážel z levého křídla, ale rozměry branky mu byly nedostatečné.

53:30
    Brayden Schenn vystihl Panarinovu přihrávku přes osu kluziště. Rangers ve snaze vrátit se do útočného pásma zahráli na icing.

52:53
    Adam Fox famózně zastavil přečíslení tři na jednoho. Hned vzápětí byl jasně podražen, ale rozhodčí zůstali v klidu.

52:12
    A hned vzápětí pro změnu zakázané uvolnění Blues. Za Rangers nastupuje formace s největší hvězdou Panarinem.

51:08
    Chytilova formace se provinila postavením mimo hru.

50:58
    Binnington neměl problém zasáhnout proti pokusu Di Giuseppeho z pravého křídla. Následuje reklamní pauza.
    49:56 Brayden SCHENN - 1:2

49:56
    Hosté se v polovině třetí třetiny poprvé dostávají do vedení! Jaden Schwartz přihrál po prknech za domácí branku, zpoza které se vytočil BRAYDEN SCHENN a s přispěním odrazu od nohy Georgijeva propašoval kotouč do sítě. Asistence: Jaden Schwartz, Colton Parayko.

48:44
    Kakkovi se nepovedlo zkrotit puk natolik, aby mohl dorazit vyraženou střelu DeAngela do odkryté hostující branky.

47:58
    Smith prověřil Binningtona i přes fakt, že inkasoval bolestivou sekeru do levé ruky. Vylučovat se však nebude.

47:18
    Icing Rangers, kteří předtím přežili menší zmatky kolem vlastní branky.

45:09
    Kakko si také vylámal zuby na Binningtonovi při zakončení z předbrankového prostoru. Pasem z krátkého mantinelu jej skvěle našel Howden.

44:59
    Zakázané uvolnění nenadělalo Blues žádné problémy, Chytil buly v útočném pásmu prohrál.

44:45
    Kotouč se odrazil od zadního mantinelu zpět do ohně, kde operoval Staal, ale Binningtona rovněž nepřekonal.

44:28
    Panarin se zastavil na levém křídle a počkal si, až se Strome přesune před branku. Centr na zadní tyč však domácí útočník nezachytil.

43:50
    Faulk zakřižoval Di Giuseppeho, který nabíral rychlost na levém křídle. Rangers se zase vrací s rozehrávkou na vlastní polovinu.

43:18
    Ani ve třetí třetina to asi nebude přehlídka velkých šancí. Hra se přelévá ze strany na stranu, ale střelba není prakticky žádná.

42:54
    Dunnova rozehrávka propadla až na hokejku Georgijeva, zpoza jehož branky rozehrává s osmičkou hrající Trouba.

41:08
    Parayko napřáhl zpoza pravého kruhu. Georgijev měl situaci relativně pod kontrolou a zákrokem lapačkou ji vychytal.

40:44
    Bučněvič křižným pasem hledal Di Giuseppeho, jenže Faulk celý tento úmysl překazil dobrým obranným zákrokem.

40:01

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku: 14 – 16 (7:7, 7:9)
    Zablokované střely soupeře: 9 – 5
    Vyhraná vhazování: 35 % – 65 %
    Bodyčky: 19 – 26.

Druhé dějství se odehrálo ve zběsilém tempu. Od vyloučení Faulka se hrálo jedenáct minut v kuse a kvůli tomu zbyl čas jen na jednu ze tří obvyklých reklamních přestávek. Příliš velký počet šancí k vidění nebyl, ale skóre se i tak v jednom případě změnilo. Stalo se tak v čase 22:35, když první přesilovku Blues dovedl do zdárného konce Colton Parayko.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:59
    Vince Dunn už byl v časové tísni, takže musel střílet zpoza modré čáry. Georgijeva v nedbalkách ale nenachytal.

39:37
    Bučněvičova rána golfákem byla sražená Bortuzzem. Blues vyhodili na icing a to znamená, že se po jedenácti minutách konečně přerušuje.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Georgijev si počínal trošku ledabyle při rozehrávce. Jeho kolegové souboj v rohu hřiště každopádně zvládli.

37:46
    Teď už je jisté, že se nedostane na všechny tři reklamní přestávky. Příliš zajímavého se toho na ledě přesto neděje.

37:22
    Sanford nevybojoval puk po nahození Perrona, načež byl u útočné modré čáry odzbrojen také domácí útočník Zibanejad.

36:42
    Od posledního přerušení uteklo už sedm minut. Diváci se teď marně dožadovali odpískání faulu, rozhodčím se plynulá hra asi líbí.

35:42
    Chytilovo nahození dojel Schenn, jenž se pak zapojil i do útočné akce. Ta ztroskotala na nepřesném pasu od Schwartze.

35:17
    Lemieux zničehonic přihrál od modré až k hraně brankoviště, u kterého Chytil nepřesměroval puk mezi tyče.

34:36
    Další sražené nahození, které z ostrého úhlu dorážel de La Rose a orazítkoval vnější stranu bližší tyče.

34:21
    Zach Sanford tečoval Bortuzzovu střelu od modré, ale kotouč proletěl vedle Georgijevovy klece.

33:16
    Paraykův projekti od modré čáry postrádal přesnost. Hraje se ve velmi dobrém tempu a zároveň dlouho bez jediného hvizdu.

32:50
    Panarin svou přihrávkou trefil volně ležící hokejku, puk se od ní přesto odrazil na Bučněviče a ten tentokrát rovnou vypálil na připraveného Binningtona.

32:30
    Pietrangelo propadl v útočném pásmu a pak se neměl šanci vrátit s rychlým protiútokem, jenž skončil nepřesným pasem Bučněviče na Gauthiera.

31:57
    Blais se elegantně přesunul ze středního pásma k pravému mantinelu a pak zpět na osu hřiště, odkud si na Georgijeva nepřišel.

31:06
    Paraykovu střelu tahem Georgijev vyrazil. Fast chtěl ihned otočit hru, ale ve finále jen nahodil puk pro prvně jmenovaného obránce Blues.

30:42

30:33
    Bozak vyrazil jako osamocený pěšák do protiútoku a pošetřil alespoň několik cenných vteřin z pomalu končícího oslabení.

30:02
    Teď už dostal Zibanejad o něco přesnější přihrávku do levého kruhu, odkud tvrdě vypálil golfákem a pořádně vyprášil výstroj zasaženého Binningtona.

29:46
    Zibanejadova prudká přihrávka z kruhu do kruhu byla sražená. Puk útočnou třetinu Rangers přesto neopustil.

29:04
    I třetí domácí přesilovka začala rychlým vyhozením Blues, kteří posléze vystrašili Georgijeva prostřednictvím O´Reillyho.

28:42
    Pavel Bučněvič byl nedovoleně seknut Justinem Faulkem a je z toho třetí početní výhoda pro Newyorčany!

28:15
    Zibanejad vyhrál vhazování na Bučněviče, který vyslal prudkou střelu bekhendem. Binnington ji vyrazil a později vychytal i Staala.

28:08
    Faulk vyhodil puk přes všechny čáry. Pětice v bílém si kvůli icingu svůj pobyt na ledě prodlouží.

27:37
    DeAngelo byl úplně sám na pravé straně, jenže střelou zpoza kruhu Jordana Binningtona překonat nedokázal.

26:51
    Z několika soubojů za Georgijevovou brankou vybruslil s pukem na hokejce Gauthier, přestože žádný kloudnější útok Rangers nevytvořil.

26:03
    Howden si vybruslil z krátkého mantinelu až k modré čáře, kde přenechal puk Troubovi, ovšem jeho pokus byl Bortuzzem ztečován mimo tři tyče.

25:01
    Binnington vyrazil Foxovu střelu od modré před sebe, ale domácí hokejisté toho nevyužili k žádné dorážce.

24:30
    Zibanejad se uprostřed hřiště nepříjemně srazil se Stamfordem. Rychle se ale zvedl a o pár vteřin později se už řítil na Binningtona, kterému vystřelil puk přímo do lapačky.

24:12
    Rangers teď nedostali od forčekujících protihráčů ani trochu času na rozehrávku. Během té nyní odletěl puk mimo hřiště.

23:46
    Fox odhodil puk k útočné modré čáře, ale tam už byli předem nachystaní couvající obránci ze St. Louis.
    22:35 Colton PARAYKO - 1:1

22:35
    Blues se rovněž prosazují ve své první přesilovce a srovnávají krok! Zibanejad odehrál Thomasovu přihrávku z pravého kruhu jenom na COLTONA PARAYKA a ten pohotovým zakončením zaznamenal svůj devátý zásah v ročníku. Bez asistence.

22:01
    O´Reilly křižnou přihrávkou našel v pravém kruhu Schenna, ale Georgijev si výborně poradil i s dorážkou Schwartze.

21:38
    Střela Pietrangela byla zablokovaná k levému mantinelu, odkud napřahoval Perron a minul přední tyč.

21:13
    Strome za vlastní brankou sekl O´Reillyho. Chvíli předtím Schwartz nepřesně zakončoval přečíslení dvou na jednoho.

21:06

20:56
    Strome neúspěšně zakončoval bekhendem a Blues na závěr oslabení odpálili kotouč do bezpečí.

20:23
    Jezdci dohrávají přesilovou hru, ale zatím nemohou natrvalo proniknout do útočné třetiny.

Bodyčky: 10 – 16.

Je za námi první třetina, která měla hodně vlažný rozjezd. Rangers byli přes devět minut bez jediné střely, ale poté už svého soupeře výrazně přehrávali. Po faulu na Chytila si domácí zahráli i první přesilovku, kterou okamžitě dokázali využít zásluhou Miky Zibanejada. Další možnosti Binnington vychytal a do šaten se tak jde za stavu 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:42
    Panarin z levého křídla našel Zibanejada, který z předbrankového prostoru zřejmě ještě jednou přihrával, ale to už si obrana Blues pohlídala.

19:06
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jacob de La Rose – 2 min., nedovolené bránění).

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:45
    Di Giuseppe chtěl vyšperkovat přečíslení tři na dva přihrávkou na Bučněviče. K tomu ale puk neprošel a dopředu jdou hosté.

18:11
    Gauthier se přesouval do prostoru mezi kruhy. Puk ale držel příliš dlouho a obránci Blues ho nakonec odzbrojili ještě před zakončením.

17:45
    Rangers chybovali v rozehrávce. Puk zachytil Perron, jenže ho ze středního pásma zase rychle odevzdal.

17:07
    Sanfordovu rychlou střelu z osy hřiště Georgijev vyrazil před sebe. Bezprostřední dorážka Blues se každopádně nekonala.

16:27
    Schennův bekhendový centr hledal před brankou O´Reillyho, kterého dobře ustrážil Fox. Domácí na nic nečekali a vyrazili na zteč, která způsobila práci pro Binningtona proti šanci Fasta.

16:02
    Bučněvič to zkusil z levého mantinelu. Branku sice netrefil, ale DeAngelo na druhé straně ještě zachránil útočné pásmo pro Rangers.

15:08
    O pár vteřin později se už domácí gólman do akce zapojit musel. Nahození Faulka z úhlu však nebezpečné nebylo.

15:01
    Faulkova střela zápěstím byla tečovaná a Georgijev zasahovat nemusel. Akce St. Louis tím ale nekončí.

14:36
    Chytil byl na pravém křídle namáčknut Faulkem na mantinel. Blues rychle otočili hru, nicméně Blais vypálil nepřesně.

14:09
    Dunnova dělovka byla Fastem sražena mimo ledovou plochu. Hra je přerušena a pokračovat bude po reklamní pauze.

13:42
    Gauthier si troufl na drzou akci po levém křídle. Finální přihrávku do předbrankového prostoru mu však překazil O´Reilly.

13:15
    Rangers čekali na první střelu na branku přes devět minut, nicméně teď to jsou pro změnu hosté, kteří jsou v ofenzivě naprosto bezzubí.
    12:26 Mika ZIBANEJAD - 1:0

12:26
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a otevírají skóre! Bučněvič nahrál z krátkého mantinelu do pravého kruhu na Stromea, který místo střely ještě přihrál přes Barbaševa na MIKU ZIBANEJADA a ten z jedničky uklidil puk za Jordana Binningtona. Asistence: Ryan Strome, Pavel Bučněvič.

11:58
    Na Zibanejadovu přihrávku podél hrazení na modré čáře nečekal žádný z jeho kolegů, takže Rangers lacino přišli o útočné pásmo.

11:32
    První větší tlak Rangers vyústil v podražení Chytila. Menší trest si odpyká hostující obránce Robert Bortuzzo.

11:20
    Chytil našel rozjetého Smithe, který se zleva posunul před branku, ale pak ho dovezl jen do pravého betonu Jordana Binningtona.

10:45
    Filip Chytil bekhendem nahazoval z pravého křídla a trefil boční síť Binningtonovy branky.

10:13
    A další přerušení. Z nepovedené rozehrávky Blues totiž vzešlo zakázané uvolnění.

09:54
    Rangers se provinili přihrávkou rukou.

09:16
    Až v desáté minutě si Binnington připsal premiérový zákrok. Po nahrávce z levé strany ho prověřil Greg McKegg.

09:06
    Lemieux přenášel hru na pravou stranu, kde Smithovi trochu překážela zničená hokejka. Navíc byl pískán ofsajd.

08:21
    Howdenovi nevyšla stahovačka a Rangers se musí vrátit s pukem až do vlastního obranného pásma.

07:50
    Zachary Sanford neudržel puk u levého mantinelu, DeAgenlo ho odzbrojil a předal puk na Brendana Smithe.

07:12
    Bučněvič vzdal snahu ve středním pásmu a odevzdal puk hostujícím obráncům. Jmenovitě rozehrává kapitán Pietrangelo.

06:42
    Di Giuseppemu utekl puk od hokejky až do míst, kde to k němu měl nejblíže rozehrávající Binnington.

05:55
    Scandella dost riskantně přihrával před vlastní branku. Nescházelo mnoho a připravil tím gólovou šanci pro Lemieuxe.

05:38
    Puk vyletěl mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po levici zatím nezaměstnaného Jordana Binningtona.

04:28
    Pietrangelova střela z delší vzdálenosti na překonání Georgijeva nestačila. Stále hrajeme s jediným přerušením.

04:06
    Perron přihrál Thomasovi jen na brusle, Blues se kvůli tomu pořádně nepodívali do útočné třetiny.

03:36
    Paraykovu ránu od modré čáry Georgijev vyrazil do rohu, odkud Rangers dostali puk do klidnějších vod.

03:05
    Jacob Trouba rozehrává zpoza domácí branky, zatímco oba týmy pomalu posílají na led čerstvé síly.

02:20
    Až teď si první zákrok připsal Georgijev, na kterého to neúspěšně zkoušel Sammy Blais.

01:50
    Zatím je to od obou týmů hodně opatrné, obrany svým soupeřům vůbec nic nepovolují a puky se neustále vrací mezi modré čáry.

00:47
    David Perron přebíral puk v ofsajdu, Thomasova formace je rozhodčími vrácena do středního pásma.

00:01

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Trouba, Br. Smith, Fox, R. Lindgren, DeAngelo, M. Staal (A) – Bučněvič, Zibanejad (A), Di Giuseppe – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – J. Gauthier, McKegg, Lemieux.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Parayko, Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn, R. O'Reilly (A), Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Steen (A), Bozak, J. de La Rose – Barbašev, Sundqvist, Blais.

Rozhodčí: Rehman, Morton – Barton, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Filip Chytil (NYR)

Útočník, 20 let, 56 zápasů, 22 bodů (13+9).

Vzájemné zápasy

12.01.2020 St. Louis – NY Rangers 5:2
    30.03.2019 NY Rangers – St. Louis 4:2
    01.01.2019 St. Louis – NY Rangers 1:2
    18.03.2018 St. Louis – NY Rangers 4:3 pr.
    11.10.2017 NY Rangers – St. Louis 1:3.

Hosté od poloviny ledna do poloviny února vyhráli jen dva z dvanácti duelů a dali k dispozici své první místo v Západní konferenci. Výhrou nad New Jersey a Arizonou bez jediné inkasované branky se však Blues znovu dostali na vítěznou vlnu, jež momentálně činí už sedm zápasů. Tři poslední utkání odehrálo St. Louis na domácím ledě a vždy se jednalo o velká dramata. Nad Chicagem zvítězilo 6:5, nad Islanders 3:2 v prodloužení a nad Dallasem pro změnu 4:3 v nájezdech, čímž si na Západě znovu upevnilo první příčku. Kouč Craig Berube nemá po srdeční slabosti k dispozici obránce Bouwmeestera ani dlouhodobě zraněného střelce Tarasenka. Jako poslední se na marodku dostalo i jméno útočníka Jordana Kyroua.

Nejproduktivnější hráči:
    • D. Perron – 60 bodů (25+35)
    • R. O´Reilly – 58 bodů (12+46)
    • B. Schenn – 53 bodů (24+29).

Domácí během ledna zvítězili v devíti z deseti po sobě jdoucích zápasech a trochu překvapivě se zapojili do velké bitvy o play-off. V předchozích dvou duelech si však Rangers situaci opět trochu zkomplikovali, když si z ledu Philadelphie odvezli porážku 2:5 a hned vzápětí nezvládli proti Flyers ani odvetu. Jezdcům patří ve Východní konferenci desáté místo, z něhož ztrácí na druhou divokou kartu patřící Columbusu čtyři body. Na marodce se po autonehodě nachází talentovaný brankář Šesťorkin a k dispozici není ani významný útočník Chris Kreider.

• A. Panarin – 90 bodů (32+58)
    • M. Zibanejad – 65 bodů (32+33)
    • R. Strome – 58 bodů (18+40).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL. Od jedné hodiny se můžeme těšit na utkání mezi New Yorkem Rangers a St. Louis Blues!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 13. Zibanejad (R. Strome, Bučněvič) – 23. Parayko, 50. B. Schenn (Schwartz, Parayko), 60. Schwartz (R. O'Reilly, B. Schenn)

Rozhodčí: Rehman, Morton – Barton, Murchison

Diváci: 16 091