NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Nashville Predators
Středa 04.03.2020, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Minnesota Wild a Nashville Predators.

Domácí tým je v Centrální divizi na šestém místě se ziskem 71 bodů a na čtvrtý Winnipeg ztrácí pouhý bod. Boj o play-off tak není rozhodně ztracen a Minnesota tak bude ve zbývajících zápasech bojovat jako smečka lvů. Bude to chtít ale o něco lépe, než se tak stalo v posledním utkání, kdy na svém ledě Minnesota prohrála s Washingtonem. Za domácí skórovali Donato, Fiala a Parise, na body to však nestačilo a hosté vyhráli 4:3.

Ryan Suter 43 (7+36)

Hosté jsou na tom prakticky stejně, na pátém místě Centrální divize mají 72 bodů a stejně jako dnešní soupeř bojují o postupové příčky do play-off. Nashville ale na led Minnesoty přijíždí s drtivou porážkou z domácího ledu, kde sice dal tři góly, když se prosadili Josi, Järnkrök a Bonino, po dvou třetinách to bylo proti Edmontonu 3:3, jenže poslední část vyzněla jasně pro hosty, ti dali pět branek a zápas tak skončil 3:8.

Matt Duchene 40 (12+28)

Zápas v Xcel Energy Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Pateryn, Hunt – Fiala, E. Staal, Greenway – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Hartman, M. Koivu (C), Donato.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Ekholm (A), Tinordi, Fabbro, Y. Weber – Sissons, Trenin, Watson – Arvidsson, Duchene, Järnkrok – Mikael Granlund, Turris, F. Forsberg – C. Smith, Bonino, Grimaldi.

Rozhodčí: L'Ecuyer, StLaurent – Driscoll, Nansen.

00:01

00:21
    Eriksson Ek hledal zpoza branky Pariseho, obrana Nashvillu ale tento pas zablokovala a domácí do prvního zakončení nepustila.

00:54
    Na druhé straně dostal přihrávku mezi kruhy Granlund a byl z toho první zákrok gólmana Stalocka. Ten předvedl rychlou lapačku a vysloužil si potlesk tribun.
    00:54 Granlund hned v úvodu prověřil Stalocka

01:51
    Úvod je docela aktivní, hosté se dostali k další střele a ta byla taktéž pro Stalocka docela obtížná. Granlundova teč nahození od levého mantinelu olízla tyčku.

02:29
    Od modré čáry nahazoval Galchenyuk, Bonino předvedl dobrý blok a puk k brankáři nepropustil.

03:47
    Saros pokryl nahození od levého mantinelu a pro jistotu přerušil hru.

04:07
    Minnesota právě vstřelila branku!
    A máme tu první gól utkání. Domácím se povedlo dostat hru z rohu kluziště, zpoza branky přilétla přihrávka na zcela volného LUKEA KUNINA a ten na dva pokusy prostřelil Sarose – 1:0. Asistence: Joel Eriksson Ek.
    04:07 Luke KUNIN - 1:0

05:21
    Josi předvedl individuální akci, s pukem na holi projel až do útočného pásma, kde jej ale obrana Minnesoty vytlačila ze střeleckého úhlu.

06:21
    Galchenyuk a jeho další pokus z dálky. Saros musel zasahovat a raději skryl puk u sebe.

06:48
    Donato se snažil prosmýknout se mezi obránci a nakonec i zakončil. Slabá střela však Sarose nemohla překvapit.

07:09
    Už to vypadalo, že se Parise dostane do úniku levou stranou, prudká přihrávka mu ale nadělala mírné problémy a on ji dostihl až u zadního mantinelu. Minnesota ale pokračuje v tlaku.

08:11
    Arvidssonovu střelu vyrazil Stalock před sebe a dopustil tak dorážku od Järnkroka. Ten z dobré pozice mířil těsně vedle branky.

09:40
    Od modré čáry vyslal nahození před Sarose Pateryn, puk skončil vedle branky.

10:28
    Zach Parise předvedl u levého mantinelu bleskovou otočku a nebezpečný švih. Saros vyrazil před sebe, na tribunách to jen zašumělo.

11:05
    Hostující Forsberg se už hnal do sóla, na útočné modré mu ale odskočil puk od hole a bylo po rodící se šanci. Minnesota už pospíchá do protiútoku.

12:04
    A je to o dvě branky. Hosté propadli ve středním pásmu, vznikla z toho akce dvou na jednoho, KEVIN FIALA si nejprve položil obránce, počkal si na nejlepší moment a pověsil puk nas Sarosovu lapačku. Asistence: Ryan Suter.
    12:04 Kevin FIALA - 2:0

13:40
    Domácí tým pokračuje v náporu a opět se hraje před Sarosem. Nashville je ve velkém útlumu.

13:57
    Saros šel bleskově na led a vleže se mu povedlo přikrýt puk, který byl volný u jeho brankoviště. Hosté si mohou na chvíli oddechnout a vystřídat.

14:32
    Přechod hostů do útočného pásma nevyšel, pískalo se postavení mimo hru.

15:27
    Po přejetí modré čáry vystřelil Yannick Weber, nebylo to ale nic, s čím by si Alex Stalock neměl poradit.

15:35
    Josi po buly v útočném pásmu zahrozil rychlým vyjetím zpoza branky, na brankovišti pak Stalockovi pomohl Pateryn a šanci Nashvillu tím ukončil.

16:59
    Nenápadné Suterovo nahození Sarose donutilo k zákroku, byla v tom totiž nepříjemná teč.

17:31
    Z levého kruhu vyslal prudkou střelu Hartman, Saros musel vytáhnout další zákrok. Domácí opět stupňují svůj tlak.

18:40
    Několik nepřesných přihrávek na obou stranách, celá pasáž skončila neúspěšnou akcí Kevina Fialy. Saros přerušil hru a vhazuje se po jeho levici.

19:43
    Ellis dlouho čekal, až se mu nabídnou spoluhráči, celá akce pak však skončila zakázaným uvolněním a ještě jednou se bude vhazovat u Sarose.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Je za námi první třetina, kterou domácí ovládli, jak herně, tak střelecký i gólově. Po úvodním zastřelování se diváci dočkali gólu v úvodu páté minuty, kdy se prosadil zcela volný Luke Kunin a nastartoval opravdu slušný nápor Minnesoty. Ten vyvrcholil ve 13. minutě, to se domácí dostali do přečíslení dvou na jednoho a tuto situaci bravurně vyřešil Kevin Fiala a navýšil na dvoubrankový rozdíl. Nashvillu nejde upřít snaha bojovat s nepříznivým stavem, koncovka však ale zatím není zcela ideální.

20:48
    Pokus hostů o rychlý přechod do útoku skončil ještě před modrou čárou, puk poté skončil v rohu kluziště.

21:29
    Forsberg už napřahoval ke švihu z levého kruhu, na poslední chvíli jej ale zablokoval Dumba a k zakončení jej nepustil.

21:50
    Na druhé straně se přes obránce cpal na brankoviště Greenway, pokus o prostrčení puku mezi Sarosovy betony mu ale nevyšel.

22:27
    Fiala hledal na levé straně najetého Staala, tomu však puk přeskočil hokejku a skončil u mantinelu.

23:05
    Staal si vyměnil puk s Fialou a krátký tlak zakončil střelou těsně nad Sarosovo břevno.

23:19
    Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za sekání dostal Dante Fabbro.

24:09
    Po poměrně dlouhé rozehrávce se ke střele dostal Dumba, jeho dělovku z první ale Saros skryl mezi svými chrániči.

24:15
    Parise a Staal se snažili o zakončení zblízka, neposlechl je však puk, tek doskákal do rohu.

24:46
    Do šance v oslabení se dostával Järnkrok, jenže v rozhodujícím okamžiku nezakončil, neboť jej dojel Kevin Fiala.

25:00
    Další vyloučený na straně Nashvillu, hosté totiž hráli v pěti, místo ve čtyřech. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů odsedí Jakov Trenin.

25:42
    Fialovi vůbec nevyšla přihrávka na modrou čáru, do středního pásma ji vypíchl pohotový Fabbro.

26:15
    Tahle přesilovka domácím vůbec nejde, při dalším pokusu o rozehrávku naskakuje nová pětice hráčů.

26:29
    Na levé straně dostal trochu prostoru ke střele Galchenyuk, trefil ale pouze Sarosův postoj.

27:00
    Huntova bomba skončila u Sarose, mezitím na led naskočil vyloučený Trenin. Hosté jsou v pěti.

27:31
    Hosté si ale moc neoddechnou, neboť vyhodili na zakázané uvolnění, nemohou střídat a vhazuje se u Sarose.

27:43
    Vylučuje se tentokrát na straně Minnesoty, dvouminutový trest za podrážení obdržel Marcus Foligno.

28:07
    Domácím se úvod oslabení vydařil, soupeře Minnesota nepustila ke střele a poté byl puk vyhozen přes všechny čáry.

28:36
    A opět. Josi musí rozjíždět útok Nashvillu až zpoza Sarosovy branky.

29:27
    Minnesota doslova vytlačila puk do středního pásma, přesilovka hostů se chýlí ke svému konci.

29:43
    A už také skončila, Foligno naskočil zpět do hry.

30:34
    Stalocks i po delší době připsal obtížnější zákrok, přes několik hráčů totiž neměl zrovna nejlepší výhled.

31:18
    Hostující Smith se rozjel do rychlého kontru, zleva hledal najíždějícího spoluhráče, Fiala však předvedl další rychlý návrat do obrany a puk vypíchl.

32:38
    Zuccarello pouze prodloužil puk do útočného pásma, dál se domácí tým nedostal.

33:16
    Přes obránce se o střelu pokoušel Forsberg, Suter ji ovšem výborným postavením zablokoval a puk tak na Stalocka neprošel.

33:49
    Teď už musel domácí gólman zasahovat, střelu z dálky pro jistotu skryl mezi svými chrániči.

34:19
    Hosté se nadechují k náporu, koncovka je ale stále slabinou. Nevyšlo to ani Ekholmovi se střelou od levého mantinelu, Stalock jeho pokus pouze kontroloval pohledem.

34:54
    Přesilovka pro Minnesotu, dvouminutový trest za sekání dostal Craig Smith.

35:06
    Puk domácím utekl z útočného pásma, Suter pro něj musí až ke Stalockovi.

36:25
    Bombu od modré vyslal Brad Hunt, jeho tečovaný pokus skončil těsně vedle Sarosovy branky.

36:47
    Neuspěl ani Zuccarello, jeho švih z pravého kruhu srazil Granlund mimo ledovou plochu.

36:54
    Hosté oslabení přečkali, Smith se zase zapojil do hry.

37:41
    Velká šance domácích na navýšení náskoku, po rychlé přihrávce na levou stranu přišlo pohotové zakončení, Saros se ale bleskově sklouzl po ledě a na brankové čáře zasáhl!

38:21
    Je tu přesilovka pro hosty, dvě minuty za nedovolené bránění brankáři dostal Jordan Greenway.

38:21
    Okamžitě po zákroku na gólmana Sarose se na Greenwaye vrhl Fabbro, nedopadlo to ale pro něj dobře, neboť v krátké potyčce přišel ke zranění a na střídačku odjel za pomoci spoluhráčů a lékaře.
    38:21 Fabbro chtěl pomstít faulovaného brankáře, sám ale v potyčce přišel ke zranění

39:03
    Domácí jdou do tří, neboť dvě minuty za sekání dostal Ryan Hartman. Velká šance Nashvillu na snížení.

39:20
    Trochu se nám na ledě přiostřilo a přibylo nervozity. Rozhodčí se tak rozhodně nenudí...

39:27
    Hosté se zbavují přesilovky pěti proti třem, neboť se vylučuje i na jejich straně. Dvě minuty za držení obdržel Mikael Granlund.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Čtyřicet minut hry je za námi a domácí stále vedou 2:0. Druhá třetina nepřinesla tak akční hokej, co se šancí týká, spíše přibylo bojovnosti a oba celky si vyzkoušely několik přesilovek. Ani jedna však nepřinesla úspěch, oba gólmani v této části hry neinkasovali a brankový rozdíl je tak pro hosty z Nashvillu stále hratelný.

40:21
    Domácí přečkali nejhorší a jsou ve čtyřech.

41:03
    A už jsou v pěti, a je to Minnesota, kdo teď má zkrácenou přesilovku.

41:38
    Hosté už sice byli v plném počtu, přesto Minnesota držela útočné pásmo a nakonec i skórovala. Od mantinelu přihrával Staal, puk se od jednoho z obránců nešťastně odrazil a ZACH PARISE mohl pohotově dorazit za Sarosova záda a upravit na 3:0. Asistence: Eric Staal, Kevin Fiala.
    41:38 Zach PARISE - 3:0

42:55
    Snaha hostů o korekci nepříznivého výsledku opět přichází vniveč, Minnesota vyváží puk do bezpečí.

43:36
    Saros rozehrává na hole svých spoluhráčů, hra se teď přelévá ze strany na stranu.

44:53
    Nashville si zahraje přesilovku, na trestnou lavici míří s dvouminutovým trestem za hákování Alex Galchenyuk.

44:58
    Stalock pokryl nepříjemné nahození od modré čáry a puk skončil v rohu.

45:07
    Nashville právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a hosté snižují. Forsbergovu střelu Stalock vyrazil před sebe, letící puk si pak CRAIG SMITH rukavicí srazil k ledu a z první jej napálil pod horní tyčku – 3:1. Asistence: Filip Forsberg, Roman Josi.
    45:07 Craig SMITH - 3:1

45:55
    Nashville po snižující trefě ožil a snaží se přidat další úspěch. Minnesota se rázem pouze brání.

46:50
    Granlundovu střelu z pravé strany Stalock vytěsnil, hosté pokračují v útočení.

47:18
    Opět Granlund, nyní byl mezi kruhy, v rozhodujícím okamžiku ale promáchl naprázdno.

48:09
    Blízko dalšímu snížení byl Järnkrok, najednou se zjevil před brankovištěm, Stalock se ale bleskově vrhl k ledu a povedlo se mu puk zastavit vystrčenou vyrážečkou.

49:10
    Domácí tým si zahraje přesilovku, neboť dvě minuty za nedovolené bránění dostal Ryan Ellis.

49:31
    Staal hledal před brankovištěm Spurgeona, tomu se puk na Sarosovu branku sklepnout nepovedlo.

50:07
    Hostům se daří vyhodit puk přes všechny čáry, mohou tak vystřídat bránící čtveřici.

50:44
    Dumbovo nahození bylo tečováno a Saros si určitě oddechl, že puk skončil vedle jeho levé tyčky.

51:10
    Hosté jsou v plném počtu.

52:26
    Ne však na dlouho, neboť Yannick Weber fauloval uvolňujícího se soupeře a obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

52:52
    Přihrávku do levého kruhu dostal Spurgeon a ihned zakončoval. Přemisťující se Saros jeho tvrdou střelu zvládl vyrazit.

53:36
    Poradil si i se střelou Fialy, puk skončil v rohu. Domácí pokračují v přesilovkové kombinaci.

54:26
    Po levé straně se do útoku hnal Turris a v prostoru u kruhu vytáhl prudký švih. Trefil však pouze prostor, kde hlídkoval Stalock, který si tak připsal důležitý zákrok.

54:26
    Hosté jsou zároveň v plném počtu.

54:43
    Domácí mají ponechanou výhodu, budou hrát další přesilovku. Neukázněnost hráčů Nashvillu stojí hosty cenný čas.

54:59
    Už se pískalo a dvě minuty za podrážení dostal Mikael Granlund.

55:53
    Suter nabil Fialovi a ten z pravé strany vyslal bombu, která Sarosovi vyrazila hůl z ruky. Gól z toho ale nebyl...

56:40
    Chybná rozehrávka domácích, puk skončil na střídačce a vhazuje se ve středním pásmu.

56:49
    Žabička z pravé strany mířila na Zuccarella, bylo to ale příliš prudké a pro útočníka Minnesoty nechytatelné.

56:59
    Je po přesilovce, Nashville hraje opět v pěti.

57:40
    Hra v plném počtu nám dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na domácí straně. Dvě minuty za podrážení dostal Jonas Brodin.

57:43
    Saros zamířil na střídačku, Nashville tak hraje v šesti!

58:08
    Po krátkém závaru před Stalockem se domácí osvobodili a poslali puk do středního pásma. Granlund si může drbat hlavu, gólman Minnesoty mu nyní zastavil dva nebezpečné pokusy.
    58:08 Granlund na skvělého Stalocka nevyzrál

58:26
    Ellis se marně natahoval po puku, ten se vykutálel do středního pásma.

58:57
    Nyní se Ellis dostal ke střele, pozorný Stalock puk vyrazil před sebe.

59:03
    Hostující tým si vybírá oddechový čas.

59:17
    Obrovský závar před Stalockem, jeden z bránících hráčů navíc zlomil hůl. Tlak Nashvillu vrcholí.

59:40
    Jonas Brodin je zase na ledě, domácí tým je v plném počtu.

59:49
    Foligno minul prázdnou branku hostů, je z toho ještě jedno zakázané uvolnění.

Utkání je u konce a Minnesota se může začít radovat z opravdu důležité výhry. Třetí třetina přinesla třetí úspěch domácích, když se ve 42. minutě prosadil pohotový Zach Parise a s Nashvillem to nevypadalo vůbec dobře. Jenže hosté se nevzdali, přidali na tempu a odměnou jim bylo snížení z hole Craiga Smithe. Nashville tlačil, vytvářel si šance, jenže vynikající Stalock již za svá záda další puk nepustil, a svým výkonem dopomohl k výsledku 3:1. Minnesota touto výhrou přeskočila svého dnešního soupeře a je na devátém místě Západní konference, bod za Winnipegem. Nashville je desátý s jednobodovou ztrátou na Minnesotu.

Československá stopa v utkání:
    Do utkání žádný český, nebo slovenský hráč nenastoupil.

Utkání sledovalo 17 242 diváků.

To je z tohoto utkání vše ,já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:54:39)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 5. Kunin (J. Eriksson Ek), 13. Fiala (Suter), 42. Parise (E. Staal, Fiala) – 46. C. Smith (F. Forsberg, Josi)

Rozhodčí: L'Ecuyer, StLaurent – Driscoll, Nansen

Diváci: 17 242