NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 04.03.2020, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (05:24:05)

Československá stopa:
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, 3 střely, 2 hity, žádný blok, 1 ztráta puku, žádný zisk puku, 69% úspěšnost buly, čas na ledě 17:19
    Andrej Sekera (DAL) – 0+0, 2 střely, žádný hit, 1 blok, 2 ztráty puku, 1 zisk puku, čas na ledě 16:06

Tři hvězdy:
    1. Mikko Koskinen (EDM) – 42 zákroků, 97,7 %
    2. Alex Chiasson (EDM) – 1+0
    3. John Kligberg (DAL) – 1+0

V utkání jsme viděli tři přesilovkové branky, ta druhá v podání Edmontonu nakonec rozhoduje o osudu dnešního duelu. Stars měli více ze hry, ale nabídnuté možnosti nedokázali využít a to bylo rozhodující. Na góly hubený zápas nakonec rozklíčovalo prodloužení, ve kterém hosté využili zaváhání obrany Dallasu. Edmonton tak vítězí výsledkem 1:2 po prodloužení.

61:08 Alex CHIASSON - 1:2

61:08
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba Stephena Johnse píše tečku za příběhem dnešního zápasu. Bek Dallasu nedokázal puk odpravit do bezpečí a na středu zůstal osamocen ALEX CHIASSON. Strojově přesnou ranou na vzdálenější tyč nachytal Antona Chudobina, který předtím ve dvou velkých šancích vychytal Connora McDavida. Tentokrát už ale nezasáhl a Edmonton si i přes slabší střeleckou aktivitu odnáší dva body za vítězství v prodloužení. Bez asistence.

60:54
    A to je další zásah Antona Chudobina proti rychlému McDavidovi.

60:36
    Oddechový čas pro hosty.

60:36
    Esa Lindell ale při akci podrážel.

60:26
    První výpad v podání Roope Hintze nevyšel a na druhé straně se díky průniku Nugenta-Hopkinse nabídla gólovka Connoru McDavidovi. Chudobin vytáhl nejlepší zákrok večera.

60:01

V poslední dvacetiminutovce se hráči Dallasu konečně dočkali, když využili přesilovku zásluhou přesné trefy Johna Klingberga. Srovnání poslalo utkání do nadstavbové části, kde už je všechno otevřené. Domácí vedou na střely na branku poměrem 43:24, ale téměř nepřekonatelná aura Mikko Koskinena může hrát svou roli. Letos je Dallas v prodlouženích však mnohem úspěšnější a má i více zkušeností.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Střela Johnse se absolutně nevyvedla, čeká nás prodloužení.

59:49
    Icing Adama Larssona dává možnost domácímu týmu. Ten má k dispozici 11,6 sekundy.

59:30
    Ještě jedno nahození Oilers, které ale sebral Alexandr Radulov.

59:02

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 47. J. Klingberg (Ja. Benn, Radulov) – 28. Nugent-Hopkins (Nurse, Draisaitl), 62. Chiasson

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Perry, Seguin, Ja. Benn – Gurjanov, Dickinson, Hintz – Comeau, Faksa, Cogliano – Radulov, Pavelski, Janmark.
    Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Jones, A. Larsson, K. Russell, Benning – Ennis, McDavid, J. Archibald – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Athanasiou, Sheahan, Kassian – Neal, Khaira, Chiasson.