Akademici Plzeň – HC UP Olomouc 5:4 (po pr.)
po prodl.
Akademici Plzeň
5:4 (0:3, 2:0, 2:1 - 1:0)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Středa 04.03.2020, 20:45 • Ice Arena, Plzeň • Univerzitní liga ledního hokeje • 20. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Máme za sebou utkání 20. kola Univerzitní ligy, v němž Akademici Plzeň porazili Univerzitu Palackého 5:4 po prodloužení. S domácími to přitom po první třetině nevypadalo vůbec dobře, neboť prohrávali o tři branky. Postupem času se však osmělili a dvěma zásahy se dostali soupeři na kontakt. Hanáci sice vzápětí odskočili na rozdíl dvou gólů, avšak dva zásahy domácího celku ve třetí třetině poslali zápas do prodloužení. V něm Akademici dostali výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou využil Jindřich Sklenička. V souboji tabulkových sousedů tedy uspělo plzeňské mužstvo, které svému konkurentovi odskočilo na čtvrtém místě na rozdíl čtyř bodů.

  To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (23:06:49)
   
  Konec zápasu.
  60:41 Jindřich SKLENIČKA - 5:4
   
  60:41
  Tým Akademici Plzeň právě vstřelil branku!
  Konec! Akademici podruhé v utkání využili přesilovku o dva hráče a rozhodli o tom, že bonusový bod zůstane v Plzni! Od modré vystřelil Váchal, mimo dosah Ovčařiho kotouč ztečoval JINDŘICH SKLENIČKA. Asistence: Adam Váchal a Tomáš Kučera.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:59
  Je to jasné, Hanáci si do Olomouce odvezou alespoň jeden bod! V závěrečných sekundách třetí třetiny se dopustili dalšího faulu, avšak domácí už nemají čas vstřelit gól v základní hrací době. Na trestnou lavici usedá za hákování Skopal.
   
  58:46
  Velká komplikace pro hosty! Krátce po skončení jejich vlastní přesilovky fauloval Dominik Kuchař, který teď bude nervózně sledovat počínání spoluhráčů v oslabení.
   
  58:21
  Početní převaha Palackého univerzity je minulostí. Do konce základní hrací doby zbývá už jen něco málo přes minuty. Zápassměřuje do prodloužení.
   
  57:20
  Jenže mohli to být naopak domácí, kteří mohli rozhodnout při vlastním oslabení! Ovčaři puk vyrazil, ale nevěděl kam. Nakonec pro něj dopadlo vše v rámci možností, puk odklidil z předbrankového prostoru Janečko.
   
  56:21
  Hosté mají šance se v závěru zápasu přiblížit vítězství! Za hákování se totiž usedá na trestnou lavici Jindřich Sklenička, ten dnes sedí za katrem už podruhé.
   
  55:35
  Do rozehrávky Akademiků se zapojil i gólman Frček. Ten rozehrál na Koca, jenže ten při přebírání touše upadl. Dušan Kerda toho ale využít nedokázal.
   
  54:13
  Do předbrankového prostoru nahazoval na teč Eduard Šimůnek. Hledal hokejku Markova, jemuž na poslední chvíli dokázal přizvednout náčiní Skopal.
   
  53:50
  Jakub Ovčaři drží naděje hostů na bodový zisk. Opět si výborně našel místečko, odkud viděl na nahození Beera, a puk z výstroje nenechal spadnout.
   
  52:19
  Jaroslav Starý si hodil kotouč po mantinelu a s přehledem přebruslil osobního strážce. Zpoza brány hledal Šibru, forvard však pozdě přiložil hůl k ledu.
   
  51:01
  Od pravého mantinelu až do levého kuhu se projel Dominik Hajšman, žádný z protihráčů ho nedokázal zastavit. Střela zápěstím skončila v brankářově výstroji.
   
  50:10
  Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Skóre je vyrovnané. Akademici v jednu chvíli ztráceli tři branky, avšak manko dokázali vymazat a nyní jsou opět favority na vítězství.
   
  49:44
  Nebezpečné Smolkovo nahození od modré čáry Frček vykopl před sebe pravým betonem. Nejrychlejší reflexy prokázal Sklenička, který odpálil puk do středního pásma.
   
  48:55
  Parádní individuální akcí se prezentoval Pavel Skopal. Ten se stahovačkou zbavil osoboního strážce, poté kotouč zvedl těsně nad horní tyčku.

  Milan Huppert

  Branky a nahrávky: 39. Sklenička (Prachař, Faschingbauer), 40. Rejzek (Beer, Straka), 44. Kučera (Soukup), 46. Váchal, 61. Sklenička (Váchal, Kučera) – 10. Kerda (Skopal), 14. Janošek (Mareček), 19. Rimmel (Dubovčí), 43. Janošek


  Akademici Plzeň: Frček (21. Štekr) – Šimůnek, Prachař (C), Sklenička, Koco, Beer (A), Starý, Soukup, Váchal – Hřebík, Salajka, Hájek, Šíma, Kučera (A), Straka, Markov, Rejzek, Šibra, Šiška, Strmiska, Faschingbauer
  HC Univerzita Palackého v Olomouci: Ovčaři (Molnár) – Kuchař, Smolka, Dubovčí – Janošek, Janečko, Hajšman (C), Kerda, Skopal (A), Lainka, Rimmel (A), Mareček

  Rozhodčí: Kraval – Axman, Juránek

  Diváci: 85