NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
6:4 (3:3, 2:0, 1:1) Stav série: 2:0
IHC Králové Písek
Středa 04.03.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Play-off REDSTONE extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Já se s vámi pro dnešek z přerovské MEO arény loučím, u dalšího přenosu na počtenou! (20:20:30)

I druhý duel končí výhrou Přerova, který tak zaujímá vedení v sérii 2:0! Zubři byli nadále aktivnějším celkem, ve 48. minutě však paradoxně inkasovali, když se prosadil hostující Matěj Novotný. Králové byli domácím rázem na dostřel jedné branky, chybu ve vlastním pásmu, kdy nedokázali odpálit kotouč, však trestal trefou mezi betony Petr Mynář. Střelecký účet mohl v druhém trestném střílení 8 vteřin před koncem uzavřít Indrák, Karbulku ale nepřekonal.

59:52
    Daniel Indrák kličkou sice Jakuba Karbulku překonal, touš však nedokázal přehodit přes jeho pravý beton!

59:52
    Domácí podruhé v zápase pojedou trestné střílení! Zopakují sedmigólový výsledek jako ve včerejším střetnutí?

59:35
    Už pouhých 25 vteřin zbývá Písku na srovnání. I druhý duel v sérii pravděpodobně skončí výhrou domácího celku.

59:14
    Zmeškal kousek za modrou čárou míjí odkrytou klec!

58:50
    Ofsajd Písku, ten dále hraje bez brankáře.

58:00
    Písku se čas na srovnání krátí, hrají se poslední dvě minuty.

57:22
    V další velké šanci se ocitl Indrák, jenž vybruslil z rohu až před Karbulku, puk ale za jeho beton nezasunul!

56:30
    Hezkým pasem zpoza brány našel Borot před bránou Zmeškala, ten ale ve stoprocentní šanci neuspěl!

55:36
    Přetlačovanou o puk za Postavou ukončil hvizd hlavního sudího.

54:55
    Hosté hrají v plném počtu.

54:47
    Rózsahegyi se ocitl sám před Karbulkou, který jej krásně vychytal lapačkou!

54:40
    Hosté se stále nedostali ke kotouči, Zubrům ale schází větší střelecká aktivita.

54:01
    Na konci kombinace přihrávek stál u pravé tyče Takáč, Karbulka však zvládl prostor u tyče vyplnit.

53:38
    Zubři stále drží kotouč v útočném pásmu, hosté se k němu nemohou dostat.

52:55
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Egert – 2 min., podrážení).

52:55
    Ofsajd Přerova ukončuje signalizovanou početní výhodu, hosté budou hrát v oslabení.

52:10
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři se vrací do dvoubrankového vedení! Středem pásma pronikal Gréč, kterého hosté odzbrojili. Puku se ale obránci Písku zbavili zbytečně zahuštěným středem, kde z druhé vlny dojížděl PETR MYNÁŘ a propálil Karbulku mezi betony. Asistence: Gréč, Moučka.

51:57
    Vhazování před Postavou.

50:26
    Icing Písku.

50:09
    Borot přejel Mynářovi modrou čáru, ofsajd Přerova.

49:33
    Píseckým vlila čtvrtá branka čerstvou krev do žil! Nebezpečné následky mohla mít Remtova střela, která pro Postavu vyplynula spíše jako horký brambor.

48:37
    Další menší závar před brankářem domácí zvládli ustát bez větších potíží.

47:36
    Písek právě vstřelil branku!
    Zubři měli dosud ve třetí třetině patrně více ze hry, ale paradoxně oni inkasují! Hosté byli důraznější v předbrankovém prostoru Michala Postavy a snižují na rozdíl jedné branky zásluhou MATĚJE NOVOTNÉHO! Asistence: Krýner, Karbulka Jan.

46:35
    András Rózsahegyi se ocitl v dobré střelecké pozici na pravém kruhu, Karbulkovi ale při jeho zakončení nikdo neclonil a mohl tak zasáhnout.

45:07
    Puk končí sražen v ochranné síti za Jakubem Karbulkou.

44:32
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba gólmani v této pasáži musí být ostražití.

42:58
    Gréč předvedl skvělou práci s pukem kdy se prokličkoval do pozice, kdy mohl nahrát uvolněnému Zmeškalovi, obrana Písku ale i tentokrát se štěstím odolala!

42:13
    Buly po levici Postavy.

41:35
    Indrákova formace teď hostům pořádně zatopila! Puk létal sem a tam až do chvíle, než se dostal na hokejku Remty, který jej v pádu odehrál ven z pásma!

40:54
    Karbulka si připisuje první úspěšný zákrok ve třetím dějství.

40:15
    Zubři po vyhraném buly nastřelují puk do útočné třetiny.

40:01

Za stavu 3:3 tak začínalo druhé dějství, ve kterém už začínali domácí hýřit vyšší aktivitou. Navráceného vedení se dočkali v polovině hrací doby, kdy Písečtí pozapomněli na Adama Hradila a ten nachytal Jakuba Karbulku u pravé tyče. Ve 33. minutě přerovští hokejisté férově odvolali domnělý faul hostů a dočkali se odměny. Hosté se špatně koncentrovali na vhazování před jejich modrou čárou, čehož rychlým průnikem využil Lukáš Zmeškal. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

38:53
    Borot střílel od modré pouze do vnější brankové konstrukce.

38:13
    Z pravého kruhu střílel Milan Petřík pouze do připraveného přerovského gólmana.

37:43
    Dobré šance se teď naskytly oběma celkům, skóre zůstává k osmatřicáté minutě neměnné.

36:49
    Velká šance Písku na kontaktní branku! Tampier našel v přečíslení hokejku Egerta, který jel na Postavu zcela sám, avšak nepřekonal jej!

35:36
    Ofsajd hostů.

34:49
    Hosté se špatně koncentrovali na vhazování před jejich modrou čárou, čehož rychlým průnikem využil LUKÁŠ ZMEŠKAL, jenž tak z nevelké vzdálenosti mohl prostřelit Karbulku! Bez asistence.

34:42
    Držíc se za krkem Kolařík zamířil na střídačku, tak věřme, že bude brzy připraven naskočit zpátky na led.

34:42
    V rohu pásma domácích zůstal po souboji ležet Radim Kolařík, doufejme, že bude brzy v pořádku.

33:55
    Mynář v přečíslení střílel do Karbulky, který puk vyrazil pouze směrem k Fenclovi! Tomu ale puk letěl na bekhend a nedokázal tak včas zakončit před tím, než se brankář hostů stihl přesunout.

33:00
    A za férový přístup mohli být Zubři brzy odměněni! Pátou branku ovšem Paťava zatím nepřidal, jelikož odkrytou klec po přesné nahrávce netrefil!

32:54
    Sudí už signalizovali vyloučení na straně Písku, hráč Zubrů, který byl podle sudích faulován, však trest pro hosty odvolal! Skvělé fair-play gesto.

32:00
    Před Karbulkou se teď pořádně nebezpečně činila první útočná formace Přerova, hosté však oheň na střeše uhasili!

31:30
    Buly po pravici Karbulky.

30:31
    Písečtí chybovali ve vlastním pásmu a u pravé tyče nechali osamoceného ADAMA HRADILA, jenž nachytal Jakuba Karbulku! Asistence: Lukáš Zmeškal, Matyáš Gréč.

30:01
    Ofsajd Hanáků.

28:52
    Krýner našel zpoza branky Jana Karbulku, ten ale Postavu nepřekonal.

28:02
    Hrakholski pálil nad tři tyče a rozduněl tak pouze plexisklo za Postavou.

27:14
    Fencl holí zblokoval píseckou střelu, puk končí v ochranné síti.

26:50
    Domácí hrají v plném počtu.

25:31
    Gréč ujel se Zmeškalem do přečíslení, druhý jmenovaný ale dle mého zakončení zbytečně překombinoval a vůbec se k němu nedostal! K překonání Jakuba Karbulky, který vyskočil z brankoviště mu ale mnoho nechybělo.

25:08
    Zubři rychle zamezili hostujícímu útoku, puk končí u Karbulky.

24:50
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Šabršula – 2 min., krosček).

24:27
    Na opačné straně zkoušel zahrozit od pravého mantinelu Najman, jeho rána ale nebyla přesná.

24:09
    Takáč pálil po překročení modré čáry, Karbulka zasáhl lapačkou.

23:07
    Zubři byli nebezpeční po Dřímalově střele po buly, dorážející útočníky ale dokázali Písečtí ubránit!

22:19
    Zakázané uvolnění domácího celku.

21:27
    Na opačné straně se po píseckém protiútoku snažil prosadit Kurfürst, Postava ukryl kotouč na hrudi.

20:10
    Na buly byli úspěšní Zubři, nepřesnou střelou se prezentoval Zmeškal.

20:01

Začátek úvodní třetiny se mnohem lépe vyvedl hostům, kteří měli zřejmě čerstvě v paměti hrůzný závěr prvního střetu. Už po minutě předvedl parádní bruslařskou práci Jaroslav Krýner, jenž se z vlastního rohu prodral až před Postavu a o chvíli později parádní střelou zvyšoval na 2:0. Zubři se dlouho nemohli nakopnout, k čemuž jim paradoxně pomohli faulem hosté. Lukáš Zmeškal proměnil trestné střílení. Po pár minutách už domácí srovnávali, když v přesilovce napřáhl Daniel Paťava. Jeho spoluhráč Jan Fencl skvělým tahem na branku zařídil před koncem vedení, to ale v bláznivé třetině hosté ještě stihli smazat zásluhou Františka Schwartze. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:39
    Tak to je tedy první třetina! Viděli jsme v ní už šest gólů! Králové na sebe s odpovědí dlouho čekat nenechali a je srovnáno 3:3! Ihned po buly, který zapadl za Postavu, vystřelil puk FRANTIŠEK SCHWARTZ. Asistence: Jaroslav Krýner.

19:36
    Icing Přerova.

19:19
    Útočné snahy hostů brzdí ofsajd.

19:05
    Poslední minuta první třetiny už je v plném proudu.

18:49
    Icing domácích.

18:43
    Obránce Šafář si počíhal na přerovskou rozehrávku, hned po překročení útočné modré ale kotouč ztratil.

17:33
    Písecký náskok už je chvíli minulostí, teď už ale on sám musí dohánět jednobrankové manko! Skvělý tah na branku předvedl JAN FENCL, jenž se prodral přes hostující beky a v pádu těsně před Karbulkou dokázal skórovat! Pěkný gól! Asistence: David Šimanský.

16:54
    Při Takáčově clonil Karbulkovi ve výhledu jeden z přerovských forvardů, hostující brankář si ale přesto na střelu dokázal udělat výhled a zasáhnout.

16:36
    Za Karbulkou končí puk v ochranné síti. Buly se odehraje po jeho levé ruce.

16:11

16:07
    Indrák skvělou bojovností zdržel na modré Remtu a nakonec se dostal i k puku, který mohl poslat ven z pásma.

15:35

15:01
    Gréč se dostal k puku v rohu pásma a vyhodil jej až k píseckému gólmanovi.

14:11
    Přesilovku si zahraje i Písek. Na dvě minuty za faul kolenem míří na trestnou Jan Fencl.

13:39
    Je srovnáno, Zubři přesilovou hru po minutě využívají! Z větší vzdálenosti napřáhl ke střele DANIEL PAŤAVA, jenž propálil Jakuba Karbulku! Asistence: Jakub Kleiner.

12:38
    Hanák dělal písecké defenzivě problémy v rohu kluziště, Jan Karbulka proto míří na trestnou lavici za vražení na hrazení a navíc si odsedí osobní 10minutový trest. S ním na lavici usedl Kryštof Kovařík.

11:56
    Přerov nedokázal dostat kotouč ven z pásma, střílet tak zkoušel obránce Šafář, puk končí v ochranné síti od Postavovy lapačky.

10:39
    Dobša nabral rychlost po levém mantinelu a jeho střele na vzdálenější tyč nechybělo mnoho ke srovnání!

10:14
    Domácí forvard s číslem 55, LUKÁŠ ZMEŠKAL, trestné střílení spolehlivě proměnil střelou mezi Karbulkovy betony a Přerov tak v polovině třetiny snižuje na 1:2!

10:14
    Lukáš Zmeškal byl faulován v samostatném úniku a Zubři pojedou trestné střílení!

10:01
    Kleinerem nahozený puk končí na domácí střídačce, buly v jejich pásmu.

09:03
    Na delší chvíli se útočně činnými stali domácí, Indrákova lajna donutila hosty vyhodit na zakázané uvolnění.

08:26
    Ofenzivní snahy Hanáků brzdí ofsajd.

08:10
    K dorážce se po zblokovaném pokusu Krýnera dostal Remta, ani jeho střela se však nedočkala úspěchu.

07:25
    Kotouč letí ven z pásma Zubrů přes celé hřiště, avšak přímo ke Karbulkovi, icing se pískat nebude.

06:56
    Nebezpečně vypadalo počínání Mynáře, kterému hosté dovolili prokličkovat až před Karbulku, puk mu ale před zakončením ujel.

06:40
    Další zákrok pro Karbulku, buly v pásmu Písku.

05:55
    Šabršula střílel po buly, Karbulka v bráně zasáhl vyrážečkou.

05:42
    Karbulka raději přikryl puk lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.

05:23
    Krýner útočí na hattrick, s další jeho ostrou střelou už si ale Postava poradil.

04:55

04:18
    Zubři v obraně tápou! Hrakholski hledal zpoza brány úplně volného Schwartze, který pro štěstí domácích puk minul!

03:08
    Skvělým startem odčinili Králové konec minulého utkání a vedou už 2:0! Z pravého křídla vyslal těžko chytatelnou střelu do vinklu JAROSLAV KRÝNER a po přihrávce Jana Karbulky si tak připisuje během tří minut už druhý gól! Asistence: Jan Karbulka.

02:42
    Střelu Milana Petříka schoval Postava do lapačky.

02:16
    Pozorný musel být i Karbulka. Gréč nahazoval puk od modré do míst, kam si na teč sjel Rozsahegyi.

02:01
    Písek zažívá povedený start, hra musela být znovu přerušena v přerovském pásmu a vhazovat se tak bude před Postavou.

01:10
    Po sedmdesáti vteřinách zápasu je jeho skóre otevřeno! JAROSLAV KRÝNER odvedl skvělou práci, když ve vlastním rohu obral o puk přerovské útočníky a po levém křídle projel až k Postavovi, kterého překonal střelou na vzdálenější tyč! Asistence: Jiří Najman.

00:42
    Domácí chybovali na útočné, z čehož se zrodil písecký protiútok. Brankář Postava si připisuje první zákrok.

00:10
    Úvodní buly zvládli lépe hosté.

00:01

HC ZUBR Přerov: Postava, Lekeš – Kleiner, Gréč, Dřímal, Takáč, Moučka, Šabršula – Zmeškal, Paťava, Šimanský – Hanák, Kolařík, Rozsahegyi – Dobša, Fencl, Hradil – Indrák, Borot, Mynář.

IHC Králové Písek: Karbulka Jakub, Buchta – Tampier, Kulvejt, Najman, Cibuzar, Šafář, Kurfürst, Remta – Hrakholski, Novotný, Petřík, Přibyl, Krýner, Schwartz, Karbulka Jan, Kovařík, Egert, Andrle, Brož.

Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Hladík.

STAV SÉRIE | Přerov – Písek | 1:0
    První klání dopadlo lépe pro domácí Zubry, kteří soupeře z pomezí středních a jižních Čech jasně rozstříleli 7:2. Utkání se přitom dlouho k žádnému debaklu neschylovalo, když Písek po dvou třetinách ztrácel pouze gól. Během posledních dvanácti minut však Přerované Krály smetli pěti brankami a i díky čtyřem trefám Daniela Indráka si připsali jasné vítězství.

Krásný středeční podvečer z přerovské MEO Arény! Druhým duelem zde bude pokračovat čtvrtfinále REDSTONE Extraligy juniorů, ve kterém spolu bojují týmy HC ZUBR Přerov a IHC Králové Písek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 11. Zmeškal (TS), 14. Paťava (Kleiner), 18. Fencl (Šimanský), 31. Hradil (Zmeškal, Gréč), 35. Zmeškal, 53. Mynář (Gréč, Moučka) – 2. Krýner (Najman), 4. Krýner (Jan), 20. Schwartz (Krýner), 48. Novotný (Krýner, Jan)

Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Hladík