Buffalo – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Tampa – Montreal 4:0 (kon.) | Florida – Boston 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Washington 6:5 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 4:1 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 4:3 (kon.)
Nashville – Dallas 2:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:3 (kon.) | Los Angeles – Toronto 1:0 (2:1 po s.n.)
San Jose – Minnesota 2:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Carolina Hurricanes
Pátek 06.03.2020, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci. (03:37:22)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Voráček (PHI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 16:56
    Martin Nečas (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:26

1. Scott Laughton (PHI) 0+2
    2. Ivan Provorov (PHI) 1+0
    3. Nicolas Aube-Kubel (PHI) 1+0

Zápas skončil, Philadelphia potvrdila skvělou formu a vyhrála už poosmé po sobě, tentokrát porazila na domácím ledě 4:1 Carolinu. První třetina byla ještě vyrovnaná a až na jejím konci se domácí dostali do vedení zásluhou Ivana Provorova. Druhá část už byla ve prospěch domácích jednoznačnější, ale ti přidali opět jen jednu branku, tentokrát se trefil Michael Raffl. Ve třetí části to nejprve vypadalo na drama, když dokázal snížit Justin Williams, ale nic takového se nakonec nekonalo, protože domácí rychle odpověděli slepenými góly Nicolase Auba-Kubela a Seana Couturiera.

59:27
    Philadelphia tráví poslední minutu v útočném pásmu a není už pochyb, že vyhraje.

59:00
    Kotouč opustil hrací plochu a pokračovat se bude po buly ve střední třetině.

57:46
    Sanheimova střela od levého hrazení netrefila branku Hurricanes.

57:12
    Konecny našel pěknou přihrávkou Farabeeho, toho ale fantasticky vychytal Alex Nedeljkovic, který se dokázal bleskově přesunout.

56:23
    Ke střele se dostal Trevor van Riemsdyk, ale kotouči se do cesty postavil obránce Niskanen a zablokoval ho.

55:26
    Píská se postavení mimo hru, domácí nezvládli přechod do útočného pásma.

54:25
    Píská se zakázané uvolněn hostujícího mužstva.

54:05
    Carolina se snaží vrátit do zápasu, ale ani obránce Jake Gardiner se svou ranou z dálky proti Hartovi neuspěl.

52:52
    Williams vrátil puk na modrou pro Edmundsona. Jeho rána byla tečovaná, ale Hart si s ní poradil.

52:12
    Hned dva velká zákroky během pár sekund předvedl brankář Flyers Carter Hart. Nejprve vychytal Dzingela a vzápětí také Slavina.

51:05
    Kotouč skončil v ochranné síti a vhazovat se bude před Hartem.

50:39
    Raffl si dnes věří a teď překvapivě vypálil z levého kruhu. Svou druhou branku v zápase však nepřidal.

50:04
    Proti další Edmundsonově střele už musel Hart zasahovat a předvedl výborný zákrok betonem.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 19. Provorov (Laughton, D. Grant), 30. M. Raffl (Pitlick, Laughton), 45. Aube-Kubel (N. Thompson), 45. Couturier (Voráček, Giroux) – 43. Williams (J. Staal, B. McGinn)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Pitlick, D. Grant, Laughton – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl.
    Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (A. Forsberg) – Slavin, Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Williams, J. Staal, Dzingel – Nečas, Trocheck, Svečnikov – B. McGinn, Martinook, Foegele.

Rozhodčí: Walsh, Morton – Barton, Kovachik