Buffalo – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Tampa – Montreal 4:0 (kon.) | Florida – Boston 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Washington 6:5 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 4:1 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 4:3 (kon.)
Nashville – Dallas 2:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:3 (kon.) | Los Angeles – Toronto 1:0 (2:1 po s.n.)
San Jose – Minnesota 2:3 (kon.)
Ottawa Senators
4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
New York Islanders
Pátek 06.03.2020, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Ode mě je to pro dnešní noc vše, mějte se krásně a u dalšího přenosu na počtenou. (04:18:22)

Československá stopa v utkání:

Christián Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 7:21

1. NYI Mathew BARZAL
    2. OTT Craig ANDERSON
    3. OTT Anthony DUCLAIR

Zápas rozhodly chyby Ostrovanů ve středním pásmu. Ottawa se dostávala do rychlých brejků, ze kterých dávala branky, které ji zajistily dva body. Islanders zbyly oči pro pláč, protože s body z ledu v Ottawě určitě počítali pro boj o playoff.

Střely na branku – 29:40

Střely ve třetí třetině – 9:12.

59:00
    Isladers vaří Ottawu ve vlastním pásmu, ale zápas se blíží ke konci.
    58:00 Ryan PULOCK - 4:3

58:00
    Islanders právě vstřelili branku!
    Střelu Ryana Pulocka před brankou zakryl svým tělem Anders Lee a Anderson nemohl zasáhnout. Máme tu zápletku! Asistence: Mathew Barzal, Devon Toews.

57:30
    Hosté hrají bez brankáře!
    56:55 Brady TKACHUK - 4:2

56:55
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Další ztráta kotouče Islanders znamená rychlý brejk Bradyho Tkachuka a krásnou střelu nad rameno Varlamova. Bez asistence.

55:00
    Pět minut do konce třetí třetiny. Těžiště hry je povětšinou v obranné třetině Ostrovanů, kde kombinují zejména Duclair a Ryan.

54:22
    Hosté v plném počtu. Semjon Varlamov ve stejném čase přerušil hru a s bolestivou grimasou odjel na střídačku občerstvit se během komerční pauzy.

53:52
    Brock Nelson vyhazuje přes všechny čáry.

52:54
    Chris Tierney se dostal ke střele ale trefil pouze beka hostí. Ottawa hraje přesilovku mnohem lépe než Islanders.

52:22
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andy Greene – 2 min., podrážení).

52:22
    Obrovská šance Ottawy! Tyč po střele od modré rány a komplikace pro Islanders.

51:33
    Drobnou strkanici Martina s Whitem řeší sudí domluvou.

Tomáš Jirsa

Branky a nahrávky: 14. Co. Brown (N. Zajcev, Reilly), 30. Boedker (Tierney), 35. Duclair (Hawryluk), 57. B. Tkachuk – 4. Lee (Barzal, Brassard), 25. Barzal (Eberle), 58. Pulock (Barzal, D. Toews)

Ottawa Senators: C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey, Chabot, N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Co. Brown, Tierney, B. Tkachuk – B. Ryan, White, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Boedker, Sabourin, Peca.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, A. Greene, Mayfield, D. Toews, Dobson, Leddy – Barzal, Eberle, Lee – Brassard, B. Nelson, Dal Colle – Jo. Bailey, Beauvillier, Pageau – Koivula, Clutterbuck, M. Martin.

Rozhodčí: Luxmore T., Peel T. – Galloway R., Sericolo T.