Buffalo – Pittsburgh 2:4 (kon.) | Tampa – Montreal 4:0 (kon.) | Florida – Boston 1:2 (po pr.)
NY Rangers – Washington 6:5 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 4:1 (kon.) | Ottawa – NY Islanders 4:3 (kon.)
Nashville – Dallas 2:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:3 (kon.) | Los Angeles – Toronto 1:0 (2:1 po s.n.)

Dominik Kubalík (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:17
    David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:24 (05:11:21)

1. Alex DeBrincat (CHI) 2+0
    2. Patrick Kane (CHI) 1+0
    3. Adam Boqvist (CHI) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 31-24; Zablokované střely: 12-13; Vhazování: 60%-40%; Hity: 28-37; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
    Chicago zvládlo důležitý zápas a vyhrálo již počtvrté za sebou

Hokejisté Chicaga dvakrát vedli rozdílem tří gólů, jenže Edmonton ve třetí třetině skóroval dvakrát v rozpětí pouhých 49 sekund a udělal z dnešního zápasu drama. Vyrovnat už se mu ale nepodařilo a Blackhawks si dnes připsali důležité body v boji o divokou kartu, na kterých se dvěma brankami podílel Alex DeBrincat. Konečný výsledek je. Chicago Blackhawks 4 Edmonton Oilers 3.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:07
    Mikko Koskinen naskočil na střídačku a Oilers tedy zkouší vyrovnat stav při hře bez brankáře!

57:11
    Leon Draisaitl mohl skórovat po skvělé přihrávce přes osu útočného pásma na vzdálenější pravé tyči z ostrého úhlu do prázdné sítě Blackhawks, Corey Crawford se ale dokázal včas přesunout a zmrazil puk pod lapačkou! Velmi důležitý zákrok.

56:38
    Ve středovém kruhu došlo k souboji, po kterém se puk odrazil mimo ledovou plochu. Jeden z fanoušků získal cenný suvenýr. Komerční přestávka.

56:24
    Kirby Dach na levém křídle nabral obrovskou rychlost a z úhlu napřáhl k bekhendové střele, která byla nepřesná a skončila za bránou Mikka Koskinena.

54:17
    Slater Koekkoek vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána mířila k přední tyči brány, kde ji Mikko Koskinen vyrazil vyrážečkou mimo bránu.

52:34
    Adam Larsson předvedl na vrcholu mezikruží kolmou přihrávku, po které puk skončil v lapačce Coreyho Crawforda. Následuje krátká reklamní přestávka.

50:52
    Tyler Ennis odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a hokejisté Edmontonu jsou kompletní.

48:52
    Edmonton sice dokázal snížit, jenže vzápětí hrál v šesti hráčích. Týmový trest Edmontonu odpyká Tyler Ennis.
    48:52 Kailer YAMAMOTO - 4:3

48:52
    Edmonton právě vstřelil branku!
    KAILER YAMAMOTO vypálil po přihrávce Leona Draisaitla zpoza brány v pravém kruhu pro buly a jeho rána bez přípravy vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Hra sice pokračovala dále, jenže v čase 49:15 byla přerušena a po přezkoumání videa byl gól uznán. Je to 4:3 a čeká nás ještě drama. Asistence: Leon Draisaitl a Darnell Nurse.
    48:03 Josh ARCHIBALD - 4:2

48:03
    Chicago teď špatně střídalo a JOSH ARCHIBALD poté skóroval po přečíslení dva na jednoho do prázdné brány – 4:2! Asistence: Zack Kassian.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. P. Kane (D. Strome, A. Nylander), 21. J. Toews (D. Kubalík, Boqvist), 25. DeBrincat (Boqvist, Keith), 34. DeBrincat (Määttä, Dach) – 26. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Nurse), 49. J. Archibald (Kassian), 49. Yamamoto (Draisaitl, Nurse)

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, Carlsson, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Caggiula, Dach, DeBrincat – Carpenter, Kämpf, Highmore. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.
    Edmonton Oilers: M. Smith (34. Koskinen) – Bear, Nurse (A), A. Larsson, Jones, Benning, K. Russell – Ennis, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – Kassian, Sheahan, J. Archibald – Chiasson, Khaira, Athanasiou. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Trevor Hanson. Čároví: Scott Driscoll, David Brisebois

Diváci: 21481