Litvínov – Kladno 6:2 (kon.) | Sparta – Olomouc 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Zlín 3:0 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:5 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 0:2 (kon.) | Třinec – Plzeň 3:0 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Olomouc
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
PZ Kladno
Pátek 06.03.2020, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu - play-down • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný páteční podvečer z olomoucké plecharény. Dnes máme na programu 19. kolo bojů o udržení v ELIOD Extralize dorostu a s ním střetnutí mezi HC Olomouc a PZ Kladno.

HC Olomouc – 10. místo (18 bodů)
    (9. místo ve skupině východ, 14 bodů)
    Olomouc loni s vypětím sil uhájila příslušnost k dorostenecké elitě a letos má před sebou stejný cíl, avšak s ohledem na postupový klíč mnohem těžší úkol. Základní část Hanáky odsoudila do bojů o udržení, a tam se jim zatím příliš nedaří. Na poslední příčku, která ještě dává naději na setrvání mezi elitou ztrácejí osm bodů, na jistotu v podobě čtvrtého místa dokonce 15. Ve zbylých čtyřech utkáních tak potřebují nejen zazářit výkony, ale i doufat ve štěstí.

PZ Kladno – 12. místo (9 bodů)
    (10. místo ve skupině západ, 9 bodů)
    Kladno je na tom o poznání hůř. Základní část zakončilo ještě o příčku hůře než Olomoučtí, a ačkoliv ve skupině o udržení hned z kraje porazilo aktuálně pátý Tábor a vybojovalo i bod proti Porubě, ostatní výsledky je odsoudily k současnému poslednímu místu a v tuto chvíli již jistotě sestupu do první ligy. Středočeši však stále ještě mohou zabojovat o jedenáctou nebo dokonce desátou příčku a zakončit tak sezónu s hlavou hrdě vztyčenou.

Jan Špunar (OLO) – 93,68 % (17 zápasů)
    Filip Hořejší (OLO) – 83,78 % (4 zápasy)
    Ondřej Hykel (KLP) – 88,08 % (10 zápasů)
    Matouš Liemann (KLP) – 87,80 % (11 zápasů)
    Tadeáš Port (KLP) – 84,62 % (1 zápas)

Vzájemná utkání nadstavby:
    PZ Kladno – HC Olomouc 4:5p (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1)

Kdo se bude radovat tentokrát? Potvrdí Olomouc vítězství ze soupeřova ledu, nebo Kladno vrátí kohoutům porážku a přiblíží se tabulkou?

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba (A), Holcman, Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Galvas, Pekr, Š. Přidal – Havel, Václavský, L. Přidal, Lajoš, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda, Šulgan.

PZ Kladno: Hykel (Liemann) – Melichna, Rubáček (C), Šmejkal, Stich, Deniger, Horn – Rynda, Zukriegel (A), Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Redlich (A), Šilhavý, Kulich, Vosyka.

Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera.

00:01

00:05
    Lukáš Přidal ihned poslal puk za branku hostů, tam jej ale zastavil Hykel.

00:20
    Redlich prověřil Hořejšího střelou z vrcholu kruhu.

00:51
    Kulich vyrazil za vyhozeným pukem, ale domácí obránce byl rychlejší.

01:15
    Hanousek posunul puk do středního pásma, tam si jej vzali opět domácí.

01:49
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hanáci se bleskově ujímají vedení. Vyhození hostů se o brusli rozhodčího odrazilo k Prísažnému, který ho ihned předal Lajošovi. Jeho bekhendový pokus pak Hykel vyrazil jen k ADAMU HAVLOVI, který mířil do prázdné branky. Asistence: Lukáš Lajoš, Andrej Prísažný.

02:58
    Kladno ale dostane šanci na odpověď v přesilovce! Dvě minuty za podrážení si musí odpykat Viktor Šulgan (OLO).

03:18
    Melichnovo nahození si dokázal Hořejší najít ve změti hráčů a ukryl ho do lapačky.

03:20
    Olomouc vyhazuje k brance Hykla.

03:50
    Rubáček dostal nabito na osu, ale trefil jen Drábka.

03:56
    A ten šel okamžitě do brejku! Hykel si ale jeho kličku pohlídal.

04:40
    Kohouti opět vyhazují přes všechny čáry.

04:55
    Prísažný ještě ve středním pásmu pozdržel rozehrávku soupeře a vrátil puk za branku Kladna.

05:34
    Přesilovku si zahraje pro změnu Olomouc! Dvě minuty za faul loktem si odpyká Milan Cihelka (KLP).

05:53
    Kulich s Redlichem ujížděli do přečíslení proti jedinému obránci, střela prvního jmenovaného však letěla vedle branky.

06:30
    Do přečíslení šli i kohouti, Šulgan ale dostal puk příliš před sebe a dostal se jen k zakončení bekhendem.

06:56
    Přecechtělova střela od modré zaduněla o zadní mantinel.

07:14
    Podobně si vedl i Drábek.

07:28
    Stratilovo nahození zastavil hostující obránce a vyhodil přes všechny čáry.

08:15
    Na straně hostů se rýsovalo další přečíslení, Zukriegel byl však příliš nedočkavý a dostal se do postavení mimo hru.

08:45
    Fasner vystihl rozehrávku hostů, puk však vrátil jen na kladenské hole.

09:09
    Pospíšil s Kulichem se srazili za brankou Olomouce a domácí tak mohou jít do protiútoku.

09:21
    Jejich akci ale zastavila pohotová lapačka Hykly.

09:36
    Galvasovo nahození mířilo jen do rohu kluziště.

09:56
    Hanouskova tečovaná střela zamířila vedle branky.

09:58
    Kladno čeká další přesilovka! Dvě minuty za hákování si odpyká Petr Ševčík (OLO).

10:19
    Kulich trefil jen svého spoluhráče před brankou a Prísažný tak mohl vyhodit.

10:34
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za pozdní dohrání si odpyká Lukáš Kulich (KLP).

10:51
    Ruda se před brankou Hykla tlačil za pukem, hosté jej ale včas odehráli do bezpečí.

11:26
    Rubáček se protlačil podél mantinelu do útočného pásma, jeho přihrávka však směřovala jen na hole domácích.

11:54
    Galvas nabídl puk Lukáši Přidalovi, který mu ho ale ještě chtěl vrátit a to už olomoucký obránce nečekal.

12:19
    Útok Kladna zastavuje ofsajd.

12:38
    Prísažný hledal před brankou spoluhráče, tam však byli jen hosté.

13:07
    Hanousek zachytil rozehrávku domácích, kotouč však vrátil jen za branku Hořejšího.

13:20
    Nepřesná rozehrávka kohoutů končí zakázaným uvolněním.

13:41
    Havel s Lajošem jeli do přečíslení, Havlovi však u přihrávky sjel puk a tak nakonec zvolil střelu z úhlu. Tu si Hykel pohlídal.

14:11
    Obrovský zmatek před brankou Olomouce! Puk ležel na hranici Hořejšího brankoviště, kde ho nakonec dokázal najít Vosyka, Hořejší ale natáhl beton k tyči a nedovolil mu skórovat.

14:53
    Puk skončil mezi střídačkami, vhazovat se bude na hranici útočného pásma Olomouce.

15:02
    Cihelka jel sám na branku, ale Hořejší jeho bekhendový pokus vytěsnil lapačkou!

15:12
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Tentokrát už je srovnáno! Cihelka nabídl puk před branku Zukriegelovi, který ho ale ještě přistrčil na MILOŠE HANOUSKA a tomu stačilo vystřelit nad přesouvajícího se Hořejšího. Asistence: Dominik Zukriegel, Milan Cihelka.

16:06
    Protiútok Olomouce končí postavením mimo hru.

16:31
    Přecechtěl zkusil Hykla překvapit z nulového úhlu, ten si ale bližší tyč pohlídal.

17:04
    Vosyka šikovně přenechal puk Redlichovi, který ostře pálil z mezikruží! Hořejší ale jeho ránu vyrazil ramenem!

17:44
    Hanousek číhal na přihrávku za obranou Olomouce, nakonec ale jen tečoval puk, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

18:15
    Cihelkovu střelu zastavila hokejka jednoho z domácích hráčů.

18:37
    Kladno vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

18:45
    Lukáš Přidal chtěl střílet z první, jeden z hostů mu ale znemožnil střelu.

19:12
    Přecechtělovo nahození mířilo vedle branky.

19:29
    Lajoš jako první dojel vyhození svého týmu a zakázané uvolnění se tedy nepíská.

20:00

První třetina je u konce a ačkoliv Olomouc předvedla skvělý nástup a už ve druhé minutě se ujala vedení po brance Adama Havla, Kladno nesložilo zbraně a ještě před přestávkou dokázalo vyrovnat, když z první překonal Hořejšího Miloš Hanousek.

Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:01

20:14
    Fasner vybojoval puk v útočném pásmu, Kladno však přihrávku kohoutů vystihlo.

20:24
    Ruda se dostal k zakončení mezi kruhy, jeho střelu ale srazil obránce Kladna.

20:43
    Dva Olomoučtí se ocitli za obranou Kladna, ale Hykel vytáhl zákrok lapačkou!

21:06
    Ryndova přihrávka na Pospíšila skončila jen na holích domácích hráčů.

21:33
    Olomoucká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

21:48
    Lajoš ani na dvakrát nedokázal vyhodit puk z obranného pásma a Redlich pak dostal nabito mezi kruhy, u kličky mu ale puk utekl.

22:19
    Přihrávka z obranného pásma šla na Lajoše příliš daleko a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hořejším.

22:43
    Lajoš vyvezl puk do útočného pásma a Mora tak může střídat.

23:21
    Zukriegel v rohu odstavil Fasnera a otáčí hru.

23:34
    Olomouc ale ještě vybojovala puk a Hykel musel zasahovat.

23:50
    Ševčík hledal zpoza branky spoluhráče, puk však neškodně proklouzal brankovištěm.

24:27
    Jechumtál zavezl puk do útočného pásma a hledal na ose Vosyku, tomu ale kotouč přeskočil hokejku.

25:24
    Nesvadbova střela se o brusli bránícího hráče odrazila vedle branky.

25:56
    Rychlou akci hostů zakončil střelou z mezikruží Vosyka! Hořejší jeho pokus vyrazil ramenem nad sebe. Puk dopadl těsně vedle tyče, odkud už ho domácí obránce odehrál do bezpečí.

26:36
    Domácí mohli jít do přečíslení dvou proti jednomu, Galvasova přihrávka však nebyla přesná.

26:52
    Rozhodčí právě zvedl ruku, aby signalizoval vyloučení na straně domácích, ale Hykel ještě ani nestihl dojet na střídačku, když MILAN CIHELKA překonal Hořejšího a rozradostnil lavici Kladna. Asistence: Miloš Hanousek.

27:33
    Střela z levé strany Hořejšímu vypadla, puk však našel jako první.

28:05
    Fasner dostal nabito na střelu z první, rána mu ale nesedla.

28:30
    Přecechtěl jen nahodil za branku Kladna a Olomouc střídá.

28:46
    Kohouti si zahrají přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Lukáš Kulich (KLP).

29:00
    Stratilovu ránu od modré vyrazil Hykel do rohu.

29:05
    Kladno se vzápětí osvobozuje.

29:50
    Rudova střela Hyklovi propadla do brankoviště, kladenský brankář však stihl zamést puk pod sebe dřív než se k němu dostal Fasner.

29:57
    Holcman od modré vyprášil betony Hykla.

30:12
    Havel zblízka přestřelil.

30:57
    Hosté šli do přečíslení tří proti dvěma. Hanousek nakonec vzal celou akci na sebe a Hořejší měl co dělat, aby před jeho bekhendovou střelou včas položil beton na led.

31:25
    Nepřesná rozehrávka Kladna končí zakázaným uvolněním.

32:02
    Jechumtál na chvíli vybojoval puk v útočném pásmu, k zakončení se však Kladenští nedostali.

32:32
    Ruda se prokličkoval mezi dvěma obránci Kladna, ti mu však v poslední chvíli zabránili v zakončení.

32:59
    Lajošův pokus srazil bránící hráč do rohu.

33:20
    Kulich unikal po pravém křídle, ale rozhodl se ještě přihrát puk najíždějícímu Redlichovi. Trefil však brusle vracejícího se obránce.

34:41
    Stratil o brusle hostujícího hráče poslal puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění se tedy nepíská.

35:36
    Jechumtál se pokusil přihrát kolem tyčky Ryndovi, trefil však oblouk branky.

35:59
    Tři kladenští útočníci stáli proti jedinému obránci Olomouce! Redlich vzal akci na sebe, vyjel si před branku a pokusil se zakončit bekhendem, puk však skončil na hrudi Hořejšího.

36:34
    Fasner jako první dojel dlouhé vyhození svého týmu a poté nabídl puk na vrchol kruhů LUKÁŠI PŘIDALOVI, který jej z první poslal ke vzdálenější tyči. Asistence: Matyáš Fasner.

37:34
    Havel si položil obránce Kladna, puk mu ale vzápětí ujel a tak nemohl přihrát na spoluhráče před brankou.

38:13
    Rynda chtěl střílet zprava, ale puk mu sjel z hole.

38:44
    Pospíšil zachytil rozehrávku Olomouce, ale kohouti nakonec přece jen dokázali vytlačit puk těsně za modrou čáru. Následná hra hostů tak přišla při postavení mimo hru.

39:04
    Zukriegel obral v útočném pásmu soupeře o puk a snažil se ho servírovat spoluhráčům na osu. Ti se ale nedomluvili a puk mezi nimi neškodně projel.

39:32
    Domácí šli do přečíslení dvou proti jednomu, Galvas ale dostal přihrávku na brusle a Hykel se na něj stihl připravit.

40:00

Ve druhé části si oba týmy prohodily roli. Kohouti začali aktivně a měli v prvních minutách více ze hry, poté ale přišel gól Milana Cihelky a Kladno rázem vedlo. Vstřelená branka hosty nabudila a v druhé polovině prostřední dvacetiminutovky to byli oni, kdo měl více ze hry. Také tentokrát ale přišel gól na druhé straně, když tři minuty před přestávkou vyrovnal Lukáš Přidal.

Třetí třetina začne přibližně v 18:59.

Dnešní utkání sleduje 36 diváků.

40:01

40:22
    Vosyka z otočky trefil jen brusle spoluhráče.

40:41
    Kulich si sjížděl za obranu Olomouce, puk mu ale utekl.

41:03
    Kladno si zahraje přesilovku! Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Přecechtěl (OLO).

41:10
    Hornovo nahození zaplachtilo do lapačky Hořejšího.

41:18
    Pekrovo nahození sice zasáhl hokejkou Hanousek, puk ale srazil jen do středního pásma.

41:57
    Havel si prohodil soupeře na modré čáře, k puku se ale jako první dostal jeden z hostů.

42:34
    Lukáš Přidal číhal na útočné modré čáře na přihrávku, Holcman ale puk poslal o kousek dál než jeho spoluhráč potřeboval.

43:15
    Vosyka ve středním pásmu nezpracoval přihrávku a puk doklouzal na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Hyklem.

43:19
    Holcmanův pokus zastavil Hykel betonem.

43:32
    Přesilovku si zahrají tentokrát kohouti. Dvě minuty za krosček si odpyká Sebastian Redlich (KLP).