New Jersey – St. Louis 4:2 (kon.) | Detroit – Chicago 2:1 (kon.) | Winnipeg – Vegas 4:0 (kon.)
Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 6:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 2:1 (kon.)
NY Islanders – Carolina 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 2:5 (kon.) | Dallas – Nashville 0:1 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 7:3 (kon.)
New York Islanders
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Carolina Hurricanes
Sobota 07.03.2020, 19:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Československá stopa v utkání:

Martin Nečas (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:21 (21:58:42)

1. Vincent Trocheck (CAR) 1+0
    2. Joel Edmundson (CAR) 1+0
    3. Ryan Pulock (NYI) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 26-28; Zablokované střely: 13-17; Vhazování: 47%-53%; Hity: 34-33; Přesilové hry: 0/3-1/5; Trestné minuty: 20-16.
    Carolina sice dvakrát přišla o vedení, nakonec dnes ale vyhrála

Hokejisté Caroliny rozhodli prodloužení kontroverzním způsobem, protože gólu Vincenta Trochecka zřejmě předcházela vysoká hůl v podání Andreje Svečnikova, možná k ní ovšem vůbec nedošlo, jinak by rozhodčí gól odvolali. Rozdíl mezi oběma týmy se snížil na dva body. Výsledek. New York Islanders 2 Carolina Hurricanes 3.

61:36 Vincent TROCHECK - 2:3

61:36
    Carolina právě vstřelila branku!
    VINCENT TROCHECK se sice prosadil v blízkosti levé tyče z ostrého úhlu z dorážky poté, co Andrej Svečnikov sklepl puk ze vzduchu nad úrovní horní tyče do břevna, rozhodčí ale ještě zkoumají video! Gól skutečně platí a je konec! Asistence: Andrej Svečnikov a Sebastian Aho.

60:19
    Nick Leddy nyní objel bránu Caroliny a po nádherném uvolnění na pravém křídle se snažil natlačit na přední tyč, Anton Forsberg mu ale dokázal puk holí vypíchnout.

60:01

Carolina na ledě Nassau Coliseum dvakrát vedla, jenže ani jednou svůj náskok neudržela a o osudu dnešního utkání bude muset rozhodnout prodloužení. Skóre po třetí části. New York Islanders 2 Carolina Hurricanes 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Mathew Barzal teď fauloval na pravé straně obranného pásma a dostal 2+2 minuty za vysokou hůl. Karta se obrací! Přes minutu a půl se bude hrát ve hře 4 na 4.

59:08
    Brady Skjei zbytečně fauloval v blízkosti své brány a rozhodčí ho v závěru zápasu vyloučili za podrážení.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

57:43
    Ryan Pulock nyní předvedl parádní průnik do pásma a Anthony Beauvillier vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho následný pokus ale minul přední tyč brány hostí.

57:11
    Dnešní utkání sleduje 13917 diváků.

56:40
    Islanders nyní touží po obratu ve skóre, jenže jejich poslední střelu zastavil Anton Forsberg a následuje komerční přestávka. Skóre utkání je v závěru 2:2.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 26. Pulock (Lee), 56. Jo. Bailey (Dobson, A. Greene) – 14. Williams (H. Fleury), 47. Edmundson (T. Teräväinen, Svečnikov), 62. Trocheck (Svečnikov, Aho)

New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson (A), Dal Colle – Jo. Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Komarov, Ladd, M. Martin. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Carolina Hurricanes: A. Forsberg (Nedeljkovic) – Slavin (A), Edmundson, Skjei, H. Fleury, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, Aho, Svečnikov – Nečas, Trocheck, Foegele – Williams, J. Staal (C), B. McGinn – Niederreiter, Martinook (A), Dzingel. Hlavní trenér: Rod Brind'Amour.

Rozhodčí: Marc Joannette, Brian Pochmara. Čároví: Ryan Galloway, Scott Cherrey

Diváci: 13917