New Jersey – St. Louis 4:2 (kon.) | Detroit – Chicago 2:1 (kon.) | Winnipeg – Vegas 4:0 (kon.)
Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Vancouver – Colorado 6:3 (kon.) | Anaheim – Toronto 2:1 (kon.)
NY Islanders – Carolina 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Washington 2:5 (kon.) | Dallas – Nashville 0:1 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 7:3 (kon.)
HC Frýdek-Místek
5:4 (1:2, 2:2, 1:0 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Sobota 07.03.2020, 17:00Chance liga - o účast v předkole • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Frýdek-Místek již pár kol zpět přišel o možnost se účastnit vyřazovacích bojů. I přestože hráči podávali nejen v základní, ale zejména pak i v nadstavbové části skvělé výkony, součet bodů nakonec dokázala překonat Jihlava a Třebíč, takže rysi zůstanou pro tuto sezónu celkově jedenáctí. Toto místo už jim nemůže vzít ani dvanáctý Prostějov, který rysi přemohli šestkrát ze šesti zápasů v tomto ročníku. Z posledních pěti zápasů Frýdek-Místek vytěžil 9 bodů, z toho dvakrát vyhrál a třikrát podlehl, ovšem pokaždé až po základní hrací době.

FORMA: P(sn) – V – V – P(sn) – P(pp)

POSLEDNÍ ZÁPASY:
    Třebíč – Frýdek-Místek 4:3sn
    Kadaň – Frýdek-Místek 1:9
    Frýdek-Místek – Prostějov 6:3

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Benátky uhájily pátou pozici skupiny o předkolo, celkově tedy končí na třinácté pozici. Dokázaly tedy předběhnout Ústí nad Labem, Kadaň a nováčka ze Sokolova. Z celkově 57 zápasů si zatím Benátky připsaly 68 bodů, z toho 4 body v posledních pěti zápasech. Tým už jistě ukončí ročník se záporným skóre inkasovaných a vstřelených branek (zatím 148:183). Může ale ještě vylepšit svoji bilanci výher a proher (13+13 V, 28+3 P).

FORMA: P – P – V(sn) – P – V

Benátky n. J. – Prostějov 3:4
    Jihlava – Benátky n. J. 5:0
    Benátky n. J. – Sokolov 3:2sn

HC Frýdek-Místek: Suchánek (Krška) – D. Stránský, Haman, Rufer, Bartko, Hrachovský – Kafka, Klimša (A), Tomi – R. Szturc, Hladonik (A), Martynek (C) – Stuchlík, Kaukič, Motloch – Eret.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hrstka) – Adamec, Kunst (A), Charvát, Buchtela, Aubrecht, Žůrek – Drábek, A. Dlouhý, Průžek (C) – Wiencek (A), Šafařovský, Žemba – Vomáčka, Jansa, Strnad – Šeliga..

00:01

00:33
    Frýdeckomístečtí z úvodu zkusili několikrát vypálit, ale ani jedna rána nešla na branku.

01:08
    Wiencek byl docela v dobrém postavení na kruhu, ale svojí střelu bez teče poslal vysoko, až do ochranné sítě.

01:34
    Rufer si projel několik hráčů, ale s kotoučem se dostal až za branku.

02:04
    Strnad nečekaně vypálil z úhlu a trefil břevno Suchánkovy branky.

02:45
    Benátky poslaly pas od mantinelu k mantinelu, který projel před Suchánkem, ale nikdo se k puku nedostal.

03:09
    Nyní už musel domácí gólman zasahovat a puk raději skryl pod rukavici.

03:20
    Hladonik vypálil ránu, která snad prolétla skrz gólmana Žajdlíka, ale mimo branku.

04:03
    Dva hráči domácích se sjeli k rozehrávajícímu gólmanu za brankou a obrali ho, ale puk nestihli dostatečně rychle dostat před branku.

04:13
    Motloch se nacpal ke střele a chtěl ještě dorážet, ale gólman ukryl kotouč ve své výstroji.

04:55
    Haman tvrdě přišpendlil k mantinelu protihráče. Ten se pak za domácí brankou skácel k zemi.

05:30
    Kafka u modré posunul doprava na Hladonika. Ten vyslal technickou dělovku, která "zatřásla" se soupeřovým gólmanem. Nakonec jí ale pokryl .

06:33
    Hladonik byl za svou brankou sražen a dokonce jí vyhodil, ale nakonec zase zapadla zpět.

06:55
    Adam Dlouhý dostal kotouč do levého kruhu a prověřil domácího strážce svatyně, ten byl však úspěšný.

07:20
    Hra se hodně přerušuje. Nyní jí zastavil zákrok Žajdlíka, který musel opět podržet projektil od domácích.

08:12
    Šeliga se ke kotouči dostal v bezprostřední blízkosti. Napálil puk do Suchánka, ale ten neměl s kotoučem problém.

08:21
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Hladonik – 2 min., vysoká hůl).

08:40
    Akci Benátek zastavilo pravidlo ofsajdu a vhazuje se před třetinou.

09:30
    Domácí bojují za svou brankou o kotouč, který ve skrumáži nemůže nikdo vydolovat.

09:40
    Rysi opět vyhodili a zkrátili si čas v oslabení.

10:20
    Rysi se opět dokázali uvolnit a přesilovku soupeře již odbrání.

10:21

11:05
    Šeliga si najel až do levého kruhu, odkud zkusil zaskočit Suchánka, což se mu však nepovedlo.

11:48
    Domácí neudrželi pásmo a museli rychle zpět. Benátkám se ale vstup do pásma také nezdařil.

12:05
    Hladonik procpal kotouč do třetiny, následně ho poslal někde na střed a tam si jej našel Bartko, který se do něho okamžitě opřel. Jeho rána ale byla příliš vysoká. Branku přeletěla.

12:56
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    Hosté jdou do vedení nejen zásluhou FILIPA JANSY. Hosté totiž sehráli překrásnou kombinaci, na jejímž konci byl právě Jansa a zakončil. Asistence: Vojtěch Strnad a Benjamin Vomáčka.
    12:56 Filip JANSA - 0:1

13:55
    Hladonik dostal dlouhý pas do pásma a od konce hřiště chtěl poslat zadovku, jenže tam neměl nikoho ze spoluhráčů, ti jeli střídat.

14:30
    Wiencek jen tak nahodil kotouč, který branku nakonec těsně přeletěl.

15:07
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! PETR KAFKA opět potvrdil, že je jednoznačně nejproduktivnější hráč Chance Ligy. Po Barkově ráně se kotouč odrazil vedle brankáře Žajdlíka a Kafka kotouč do branky dorazil bekhendem. Asistence: Jan Bartko a Vojtěch Tomi.
    15:07 Petr KAFKA - 1:1

16:08
    Jeden z domácích by nyní v obrovské šanci, když se k němu kotouč dostal od spoluhráče před prázdnou branku, kde ale neskutečně stihl nacpat beton Žajdlík.

16:30
    Stránský byl sám v mezikruží a vypálil tvrdou ránu, jenže z velké blízky minul.

16:39
    Nedáš, dostaneš... Benátky si po Stránského spálené šanci berou vedení zpět. JIŘÍ PRŮŽEK prostřelil bezmocného Suchánka.. Asistence: Adam Dlouhý.
    16:39 Jiří PRŮŽEK - 1:2

18:23
    V obrovské šanci byl Rufer, který si nachytal kotouč v levém kruhu a vypálil. Jeho puk trefil rameno Žajdlíka.

19:01
    Szturc nečekaně vypálil a Žajdlík musel zasahovat koncem lapačky. Naštěstí pro něj puk s velkým štěstím vyrazil mimo.

19:45
    Benátky na druhé straně ve velké šanci, avšak puk nakonec útočícímu hráči sjel z hokejky.

20:00

První třetina skončila příhodně pro hosty. Ti šli do vedení ve třinácté minutě, když se do stě domácích trefil Jansa. Vedení netrvalo dlouho, za pouhé tři minuty už se radoval nejproduktivnější hráč Chance Ligy – Petr Kafka. Ale ani to nebyl poslední zápis do gólové listiny. Ten si připsal opět benátecký Průžek. Hra byla dost vyrovnaná, Benátky však vedou. Ještě stále máme před sebou dvě třetiny.

20:01

20:09
    Kafka se po vhazování protáhl mezi všemi hráči až k Žajdlíkovi a dvakrát zakončoval. Nepovedlo se mu ale vsítit.

20:52
    Ruferovo pozemní nahození pokryl hostující gólman betony.

21:30
    Pop větším tlaku rysů v útočném pásmu se podařilo soupeři vystřídat.

22:11
    Je opět srovnáno! KRYŠTOF STUCHLÍK prostřelil z blízkosti Žajdlíka, který si na kotouč nemohl sáhnout . Asistence: Lukáš Motloch.
    22:11 Kryštof STUCHLÍK - 2:2

22:33
    Dvacet dva sekund trvalo Benátkám si vzít vedení nazpět! Branku vstřelil ADAM DLOUHÝ. Asistence: David Aubrecht a Jiří Průžek.
    22:33 Adam DLOUHÝ - 2:3

24:30
    Kaukič technickou ránou poslal puk do helmy brankáře Žajdlíka.

25:12
    Nyní si musel Žajdlík kotouč podržet, jelikož na dorážku před ním byli připraveni tři rysi.

25:52
    Suchánek si připsal další úspěšný zákrok, když kotouč poslal vyrážečkou vysoko do vzduchu.

26:24
    Kaukič se nyní zachoval hodně sobecky. Třikrát mohl kotouč posunout lépe postavenému spoluhráči, ale vždy si ho sobecky ponechal. Nakonec samozřejmě ani nevypálil.

26:55
    Tomimu nyní Kafka poslal průnikový pas přes obranu, ale Tomi si s kotoučem najel do moc velkého úhlu.

27:40
    Szturc ukázal svoje zkušenosti z extraligy a krásně kličkami zmátl dva hráče, ovšem kotouč, který poslal před branku, nikdo nezachytil.

28:19
    Benátky se osvobodily jen zakázaně a vhazovat se bude před Žajdlíkem.

28:56
    Hrachovský měl kotouč v perfektní pozici na ránu z dálky, ale rána mu absolutně nesedla.

30:45
    Suchánek si opět musel připsat zákrok hrudí a puk podržet.

31:03
    Motloch se cpal k puku, který poskakoval před Žajdlíkem. Hostující gólman si ho pordžel.

31:58
    Rysi opět ztratili kotouč po dobrém tlaku v pásmu.

32:40
    Szturc chtěl procpat kotouč mezi hráči. To se mu nakonec nepovedlo, ale benátečtí puk vystřelili až k Suchánkovi. Zakázané uvolnění.

32:55
    Szturc dostal pas přímo k tyčce, ale puk se mu sekl o brusli, takže nezakončil do prázdné branky.

33:37
    Velmi aktivní Szturc si našel další puk před brankou a nastřelil břevno!

34:40
    Rysi zkazili průnik do pásma. Benátky následně vyrazily doopředu.

34:50
    Průžkovo zakončení musel řešit Tomáš Suchánek. Mladý gólman si ale poradil na jedničku.

35:16
    Domácí vyrobili neskutečnou hrubku. Suchánek za brankou vůbec nevěděl, kde je puk. To nevěděli ani jeho spoluhráči, ale hráči soupeře ano. Okamžitě ho sebrali a přihráli před branku, do které ještě Suchánek stačil skočit, ale gólu nezabránil. Ti Autorem branky je ADAM DLOUHÝ. Asistence: Jiří Průžek a Michael Drábek.
    35:16 Adam DLOUHÝ - 2:4

36:30
    Domácí vybojovali pásmo, ale po pár přihrávkách o něj zase přišli.

36:50
    Benátky se opět uvolnily a při dalším vniku rysů do pásma je opět nepustily ke střele.

37:37
    Rysi se ještě nevzdávají. Klimša unikl proti jednomu hráči, napravo se mu uvolnil Kafka. Najednou to byla šance dva proti jednomu. Bránící hráč si sjel ke Kafkovi, ale ten naservíroval puk přímo pro DAVIDA KLIMŠU, který ho jen zapíchl do branky. Asistence: Petr Kafka a David Stránský.
    37:37 David KLIMŠA - 3:4

37:55
    Mohlo být srovnáno! Szturc po tom co si našel kotouč napálil tyčku!

39:30
    Klimša nečekaně přihrál Kafkovi před branku, ten ale napálil jen Žajdlíkův beton.

39:58
    Do velké šance se ještě dostal Martynek, ale byl ve velkém úhlu. Nestihl tak vrátit kotouč před branku a následně skončila třetina.

40:00

Druhá třetina přinesla o jednu branku více. Klimša a Stuchlík se snažili zareagovat na branky Dlouhého a Průžka. Třetina tedy dopadla nerozhodně, v celkovém součtu domácí stále o jednu branku prohrávají. Ještě je před námi jedna třetina, tak uvidíme, jak se nám poslední třetina posledního zápasu Frýdku-Místku i Benátek v tomto ročníku vyvine.

40:01

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny vybojovali hráči Frýdku-Místku.

40:40
    Tomi nahodil kotouč ze středního pásma, ale Žajdlík musel zasáhnout betonem.

41:50
    Kaukič si udělal prostor po objetí branky, ale zakončení nebylo příliš dobré.

42:20
    Následná rána Hrachovského našla své místo jen v lapačce Žajdlíka.

42:34
    Srovnáno! DAVID KLIMŠA po Kafkově asistenci prostřelil kotouč mezi nohama Žajdlíka. Ten vůbec nevěděl, že by kotouč prošel. Asistence: Petr Kafka.
    42:34 David KLIMŠA - 4:4

44:20
    Závar před brankou hostů nakonec neskončil ani střeleckým pokusem.

44:37
    Drábkův pokus lapil Suchánek do lapačky.

45:00
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Vhazovat se bude před Žajdlíkem.

46:10
    Kaukič to zkusil od modré, jeho rána prošla k soupeřovu gólmanu.

46:10
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Petr Wiencek – 2 min., podrážení).

47:20
    Frýdek-Místek utahuje šrouby, ale v přesilovce se ke střelám nedostává.

47:50
    Hrachovský pálil po Bartkově přihrávce mimo.

48:20
    Další Hrachovského rána mířila do břevna!

48:30
    Na druhou stranu unikl do samostatného úniku jeden z hráčů Benátek, avšak na Suchánka nevyzrál.

49:09
    Stránský se dostal do brankoviště.Tam ale nedokázal usměrnit kotouč za Žajdlíka.

50:39
    Žajdlík si připisuje další zákrok a vhazovat se bude před ním.

51:26
    Motloch se hnal za pukem před brankou, ale nestihl ho. Mohl zakončovat do prázdné branky.

52:30
    Jeden z hostů tečoval kotouč přímo před Suchánkem, ale puk nabral směr do ochranné sítě.

52:44
    Stejně tak dopadla i akce soupeře na druhé straně.

53:38
    Szturc pálil z mezikruží, ale jeho ránu perfektně pokryl Žajdlík.

54:50
    Vojtěch Tomi unikl a prostřelil gólmana, který ale puk zpomalil a na brankové čáře ho vymetl pryč jeden zhostů.

55:32
    Signalizovanou výhodu Frýdku-Místku ukončil Motlochův špatný pas.

55:32
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Michael Drábek – 2 min., držení).

56:20
    Průžek se ve vlastním oslabení dostal ke střele, kterou Suchánek vychytal.

56:50
    Frýdek-Místek se vůbec nedostává ke střelám v přesilovce.

57:28
    Pas na Hrachovského byl perfektně vypíchnut a rysi museli vyklidit pásmo.

57:32

58:36
    Hráči se sjeli u střídačky hostů, kde dolovali kotouč. Po hodně dlouhé době nakonec sudí ukončili čekání na vydolování kotouče a vhazuje se.

59:23
    Hladonik si našel cestu k brance, ale jeho zakončení nebylo z nejlepších. I tak ho Žajdlík podržel.

59:50
    Szturc nahodil do pásma, kde se bojuje o kotouč, ale poslední sekundy už ubíhají.

60:00

Třetí třetina nerozhodla. Tím pádem si na rozuzlení musíme počkat do prodloužení nebo nájezdů.

60:01

60:25
    Kunst si najel úplně osamocen přímo před branku, ale Suchánek ho vychytal.

60:50
    Na druhé straně přejeli do přečíslení dva na jednoho Martynek s Kafkou. Kafka nastřelil vzdálenější tyčku!

61:40
    Druhou minutu prodloužení oba týmy hodně vyčkávají a čekají za brankou.

61:55
    Hladonik převzal kotouč od soupeře a zamířil sám k Žajdlíkovi. Neproměnil. Zasáhl gólmanův beton.

62:40
    Ani další dvě střely rysů neprošly za soupeřova brankáře.

63:16
    ROSTISLAV MARTYNEK rozhoduje! Bartko mu kotouč posunul do protipohybu a Martynek ho poslal pod víko. Asistence: Jan Bartko a Petr Kafka.
    63:16 Rostislav MARTYNEK - 5:4

Frýdek-Místek otočil v prodloužení zápas, ve kterém ani jednou nevyhrával! Nakonec si ale poslední dva body této sezóny připíše na konto právě tým rysů.

Děkuji, že jste dnes sledovali poslední zápas sezóny. Z Frýdku-Místku se loučí Jiří Polášek. (19:10:06)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 16. Kafka (Bartko, Tomi), 23. Stuchlík (Motloch), 38. Klimša (Kafka, D. Stránský), 43. Klimša (Kafka), 64. Martynek (Bartko, Kafka) – 13. Jansa (Strnad, Vomáčka), 17. Průžek (A. Dlouhý), 23. A. Dlouhý (Aubrecht, Průžek), 36. A. Dlouhý (Průžek, Drábek)