Los Angeles – Minnesota 7:3 (kon.) | San Jose – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Tampa 3:5 (kon.)
Florida – Montreal 4:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:6 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 2:6 (kon.) | Detroit – Tampa 5:4 (2:1 po s.n.)
San Jose Sharks
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Ottawa Senators
Neděle 08.03.2020, 01:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji klidný zbytek noci. (03:53:29)

Československá stopa v utkání:
    Radim Šimek (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 22:07

1. Craig Anderson (OTT) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    2. Aaron Dell (SJS) 36 zák., 2 góly, 94,7%
    3. Brent Burns (SJS) 0+1

Zápas dospěl do svého konce, San Jose nakonec doma prohrálo s Ottawou 1:2 v prodloužení. Zápas nenabídl žádný extra pohledný a kvalitní hokej, bylo vidět, že oba týmy mají špatnou sezonu a vědí, že play-off si nezahrají. V první třetině padly jediné dva góly základní hrací doby, když Ottawu dostal do vedení Nick Paul a vyrovnával Evander Kane. Druhá a třetí třetina nabídly několik šancí, tyček i výborných zákroků brankářů a nepovedených koncovek a dokonce i neproměněné trestné střílení Tierneyho. Branka ale nepadla žádná, takže se šlo do prodloužení. V něm mel první šanci Couture, ale neuspěl proti Andersenovi a z následující akce překonal Della Chris Tierney.

60:35 Chris TIERNEY - 1:2

60:35
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je hotovo, prodloužení nakonec trvalo pouze 35 sekund. Duclair našel pěkným pasem před brankou CHRISE TIERNEYHO. Kotouč sice skákal, ale Tierney ho přesto dokázal zvednout pod břevno a překonat jinak dnes výborného Della. Asistence: Anthony Duclair, Thomas Chabot.

60:20
    Couture zavezl kotouč do pásma a natlačil puk na Andersona. Dostal se i k dorážce, ale beton brankáře Ottawy byl pevný a odolal.

60:05
    Důležité úvodní vhazování prodloužení vyhráli domácí, takže mají první šanci na útok.

60:01

Po třetí třetině je stav mezi domácím San Jose a Ottawou stále nerozhodný 1:1 a pokračovat se tak bude prodloužením které začne za několik málo minut. Ve třetí třetině si oba týmy vytvořily několik šancí, ale ty buďto zastavily brankové konstrukce nebo výborné zákroky. Těch měl tentokrát více na kontě Aaron Dell v brance Sharks.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    V závěrečných sekundách mohl být za hrdinu Tkachuk, ale Dell znovu skvělým zákrokem podržel San Jose.

59:08
    Mike Reilly si udělal útočný výlet a zajímavě vypálil. Jenže Dell byl znovu na svém místě, takže prodloužení je zase o kousek blíž.

58:01
    A Dell hned musel zasahovat, proti pokusu Zajceva vystavil svou vyrážečku.

57:55
    Po zakázaném uvolnění Sharks se bude vhazovat před brankou Aarona Della.

56:55
    Rudolfs Balcers a Connor Brown spolu v útočném pásmu předvedli zajímavou spolupráci, ale na jejím konci byl opět Dellův zákrok.

55:24
    Nakonec z osy kluziště vystřelil Joel Kellman, ale jeho střela byla příliš vysoká.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 20. E. Kane (Burns, Meier) – 11. N. Paul (Duclair, Hawryluk), 61. Tierney (Duclair, Chabot)

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns (A), R. Šimek, Ferraro, Vlasic, Davidson, Knyžov – Gambrell (C), Couture, E. Kane – Labanc (A), J. Thornton, Meier – Noesen, Kellman, Sörensen – Gregor, True, M. Karlsson.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Gustavsson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Wolanin, Englund – Co. Brown, Tierney (A), B. Tkachuk – B. Ryan, White, Balcers – Hawryluk, N. Paul, Duclair – Sabourin, Peca, Boedker.

Rozhodčí: Anderson, Hebert – MacPherson, Tobias