Los Angeles – Minnesota 7:3 (kon.) | San Jose – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Tampa 3:5 (kon.)
Florida – Montreal 4:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:6 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 2:6 (kon.) | Detroit – Tampa 5:4 (2:1 po s.n.)
Philadelphia Flyers
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Buffalo Sabres
Neděle 08.03.2020, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji nerušenou dobrou noc! (03:48:38)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:39 (4:13, 10:11, 10:15)
    Zblokované střely – 18:9
    Vyhraná vhazování – 31:19
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 18:22

Hokejisté Philadelphie potvrdili výbornou formu z poslední doby a připisují si už osmou výhru v řadě! Buffalo naopak prohrálo pošesté za sebou.

Hosté přitom nehráli špatně, Letce přestříleli, ale na brankáře Harta dokázali vyzrát jen jednou. Ve druhé třetině se to podařilo Dominikovi Kahunovi, který měl před sebou už odkrytou branku a srovnal na 1:1. O výhře domácích rozhodla až závěrečná dvacetiminutovka. V 50. minutě zužitkoval spolupráci s Voráčkem Claude Giroux, jenž se trefil podruhé v zápase a v 55. minutě uzavřel kuriózním způsobem skóre Joel Farabee. Ten potrestal Ristolainenovu malou domů na brankáře Huttona, po níž hostující gólman nedokázal před útočníkem Flyers odehrát puk.

59:39
    Rasmus Ristolainen dostal dvě minuty za hákování. Byl to spíše nešťastný zákrok, kdy se Finova hokejka dostala pod nohy protihráče, který dobrusloval do rohu. Braun je ale naštěstí v pořádku.

59:39
    Rasmus Ristolainen tvrdě poslal na mantinel Justina Brauna! Svého spoluhráče se okamžitě přijel zastat Robert Hägg a poté i Jakub Voráček!

59:23
    Zakázané uvolnění domácích. Střídačka Sabres si vyžádala time-out.

59:05
    Travis Sanheim těsně minul prázdnou branku Buffala. Už běží poslední minuta třetí třetiny.

58:31
    Závar před domácí brankou. Hart si ale pohlídal i dorážku Jacka Eichela.

58:10
    Hayes nahrál Farabeemu, který ale přišel o puk dříve, než se mohl pokusit trefit prázdnou branku soupeře.

57:29
    Branka Buffala už zůstává prázdná!

57:29
    Střelu Jeffa Skinnera z pravého kruhu ukryl ve výstroji brankář Hart.

56:52
    Nahození Sanheima tečoval těsně vedle hostující branky Claude Giroux. Ten byl blízko hattricku!

55:40
    Michael Raffl byl ve své útočné snaze osamocen. Puk tak poslal jen za hostující klec.
    54:49 Joel FARABEE - 3:1

54:49
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí navyšují své vedení hodně kuriózním gólem! Rasmus Ristolainen zahrál malou domů brankáři Carterovi Huttonovi. Ten chtěl puk odehrát před dojíždějícím JOELEM FARABEEM, který však jeho úmysl vystihl a následně kotouč mezi betony gólmana Buffala poslal za brankovou čáru. Tohle byla obrovská chyba gólmana Sabres. I Ristolainen to ale mohl zahrát jinak. Bez asistence.

54:14
    Domácí se dostali pod tlak a spokojili se s vyhozením na zakázané uvolnění.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Giroux (Voráček, Sanheim), 50. Giroux (Voráček, Sanheim), 55. Farabee – 37. Kahun (Olofsson, Ma. Johansson)

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček (A), Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes, Farabee – Pitlick, D. Grant, Laughton – Aube-Kubel, N. Thompson, M. Raffl.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, Montour, C. Miller, Dahlin, Jokiharju, McCabe (A) – S. Reinhart, Eichel (C), Skinner – Kahun, Ma. Johansson (A), Olofsson – Simmonds, Lazar, Frolík – Okposo, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: St. Pierre, Rank – Murray, Suchánek

Diváci: 19 781