HC LERAM Orli Znojmo
3:4 (0:3, 1:1, 2:0) Stav série: 0:3
HC Bolzano
Neděle 08.03.2020, 17:30 • Nevoga aréna • Play-off EBEL

Znojmo bohužel prohrává po třetí v řadě a Bolzano se tedy ujímá vedení v sérii 3:0. Orlům dodala naději branka Dohertyho, poté Mikliše, kteří snížili brankový rozdíl na jedinou branku. Poté přišla pro hosty další rána v podání hry v oslabení, jenže tu Znojmo využít nedokázalo, i když hrálo 6 proti 4. Tímto se s vámi loučím a u dalších onlajnů naviděnou. (19:48:24)

59:50
    Znojmo tlačí ale ne a ne tam padnout vytoužená branka.

59:35
    Bořuta střílí mimo! Ale stále je Znojmo v útočném pásmu.

59:18
    Znojmo je usazeno v útočném pásmu a přichází střela na Irvinga, který střelu vyráží a poté chytá.

58:48
    Orli to zkouší v šesti proti čtyřem!

58:30
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Marco Insam – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:26
    Orli právě vstřelili branku!

A je to o gól! Ještě to bude drama. ONDŘEJ MIKLIŠ dostal přihrávku na modrou čáru, tentokrát na levou stranu. Situace byla obdobná té předešlé v podaní Dohertyho. Asistence: Aaron Berisha.

56:45

2:4. Luciani poslal přihrávku na modrou TAYLORU DOHERTYMU, který se opřel do puku a střílí branku naděje. Asistence: Anthony Luciani.

Na znojemský stadion se udělalo cestu necelých 1500 diváků.

55:25
    Miceli s Frankem před Grohem aktivní, ale ani jeden na Groha nevyzrál.

54:50
    Píská se hra vysokou holí, ta se tak přerušuje a přesouvá se před branku Groha. Buly získali domácí a jdou dopředu.

53:41
    Flick vybojoval puk u mantinelu v útočném pásmu, Bowles poté míjí branku.

52:24
    Obrovská šance pro Svobodu! Ten jel sám na Irvinga, brankář hostů byl už na boku ale překonat ho nedokázal.

52:01
    Domácí v plném počtu, hosté ale stále kombinují před brankou Groha.

51:34
    Sova osvobozuje svůj tým vyhozením puku.

50:48
    Znojmu se podařilo vyhodit na začátku oslabení, nyní však je už Bolzano usazeno v útočném pásmu.

49:52
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Petr Beránek – 2 min., držení).

49:31
    Rána z levé střely nadělala brankáři hostů mírné problémy, ale obrana odpaluje puk mimo nebezpečí. Hraje se již v plném počtu.

48:54
    Pokračuje se 4 na 4 a vhazování před Irvingem lepší pro hosty.

47:51
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Aleš Sova – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Brett Flemming – 2 min., hrubost).

47:48
    Flick vypálil, jenže Irving jeho střelu viděl a chytá ji.

47:07
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Matěj Češík – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Timothy Daly – 2 min., držení).

46:44
    Nahozený puk sbírají Znojemští za brankou Groha.

45:49
    Hosté s pukem na hokejce vjíždí do útočného pásma.

43:37
    Konec oslabení se blíží s ním přichází vyhození puku. Domácí v plném počtu.

42:40
    Bolzano si dokázalo vytvořit šanci, když po střele spoluhráče čekal jeden z hostů před brankou na dorážku, v poslední chvíli však o puk jej obrala obrana.

41:56
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Aleš Sova – 2 min., držení).

41:36

41:15
    Znojmo hraje nejvíce času ve svém pásmu, jelikož Bolzano se stále osvobozuje a dobře napadá.

40:34
    Orli začínají třetinu v početní přesile. Jenže zatím se jim nedaří dostat do útočné třetiny.

40:01

Znojmo dokázalo konečně skórovat po brance Lucianiho, jenže ani tahle branka na lepší výsledek do třetí části nestačila. Před koncem třetiny se znovu prosadilo Bolzano a stav je tak znovu o tři branky. Další třetina začne zhruba v 19:11.

40:00

39:36
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Brett Flemming – 2 min., nedovolené bránění).

38:12
    Bolzano právě vstřelilo branku!

Hosté znovu v tříbrankovém vedení. V rychlé kombinaci se ocitl Hargrove s Albergou, DOMENICO ALBERGA dostal pěknou přihrávku před branku a vymetl roh branky Znojma. Asistence: Colton Hargrove, Markus Poukkula.

37:54
    Bolzano se v několika posledních vteřinách dostalo do šancí, ale Groh a jeho obrana zatím pevná.

37:10
    Groh si připisuje důležitý zákrok, kdy do zakončení z pravé strany se dostal jeden z hostujících hráčů.

36:50
    Po vhazování před Irvingem se k puku dostávají Orli a drží puk v útočném pásmu.

35:37
    Berisha vystřelil od modré, brankář hostů jeho střelu chytá do lapačky.

34:40
    Hosté v plném počtu. Poté Mikliš tvrdě vypálil, Irving betonem vyráží.

34:08
    Vopelka dostal přihrávku na kruh, ale jeho střela míří mimo.

32:20
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Stefano Giliati – 2 min., krosček).

32:10
    Tentokrát zakázané uvolnění Znojemských zastavuje jejich útočnou akci.

31:54
    Bartoš byl rychlejší než jeho spoluhráč a dostává se do postavení mimo hru.

30:38
    Frigo našel před brankou osamoceného Arniela, ten ve velké příležitosti na Groha nepřišel.

29:54
    V polovině zápasu Lišky kontrolují hru a snaží se co nejvíce držet puk u sebe.

28:41
    Střelu hostů blokuje obrana Znojma a puk posílá do bezpečí.

28:00
    Po vyhraném vhazování před Grohem na něj přišla střela, tu však vyráží.

27:30
    Zakázané uvolnění znojemských hráčů.

26:41
    Bolzano kombinuje v útočném pásmu, ale Doherty poté vyhazuje puk do středního pásma.

25:47
    Puk na svých hokejkách mají hosté, ale v útočné akci si neporozuměli a o puk přichází.

24:21

1:3! Bolzanu se nepodařilo puk vyhodit ze svého pásma, na modré čáře ho zachytila dvojice Bořuta – Flick, když prvně jmenovaný poté našel před brankou ANTHONY LUCIANIHO a ten prolomil kletbu branky hostů. Asistence: Antonín Bořuta, Robert Flick.

23:38
    Češík nahazuje puk na Vopelku, který našel před brankou Dohertyho, který však puk protlačit přes brankáře nedokázal.

22:26
    Hosté jsou v plném počtu, ani tato přesilová hra Orlům nevyšla. Střely vyprodukované v této výhodě skončily pouze na Irvingovi.

21:58
    McRaeovu střelu blokuje obětavým zákrokem Frigo.

21:08
    V přesilovce poprvé domácí ohrožují Irvinga, po krátké chvíli znovu pálil Bartoš.

20:26
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Ivan Tauferer – 2 min., vysoká hůl).

20:18
    Znojmo reaguje změnou v brankovišti, uvidíme zda domácí dostanou impulz.

20:01
    Střídání v týmu Orli Znojmo: ze hřiště odchází Teemu Lassila, přichází Dominik Groh.

20:01

Po dvaceti minutách vedou hosté ve Znojmě 3:0 a jsou na nejlepší cestě k třetímu vítězství v sérii. Rozdíl mezi oběma týmy je zejména v útočném pásmu a kvalitě zakončení. Hosté hrají jednoduše, ale nesmírně efektivně, proměnili prakticky všechny své šance. To Orlům se v zakončení dlouhodobě nedaří a pálí i ty největší šance. Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

18:58
    Na druhé straně dokumentoval rozdíl mezi oběma týmy McRae, který dostal perfektní přihrávku před branku, byl sám před Irvingem, ale hodil si kotouč ještě na bekhend a jeho následnou střelu dokázal Irving vyrazit. Skvělý zásah hostujícího brankáře.

18:05
    Snahu Orlů v útočném pásmu utnula ztráta puku, přesná přihrávka do brejku a zakončení mezi Lassilovy betony v samostatném úniku, jehož autorem byl DANIEL CATENACCI. Hosté jsou v zakončení ohromně efektivní. Asistence: Stefano Giliati.

17:23
    Irvinga nepřekvapil ani Bořutův bekhend.

17:18
    Sovovu střelu Irving neudržel, ale ani jeden z dotírajících znojemských útočníků nedokázal propasírovat puk za brankovou čáru.

17:10
    Hosté jsou v plném počtu.

16:54
    Daly vyvezl puk z vlastního pásma a našetřil cenné vteřiny.

16:35
    Doherty tentokrát trefuje mezi tři tyče, ale jeho střelu vyráží Irving betonem.

16:24
    Dohertyho střela od modré postrádala přesnost.

15:59
    Bolzano vyhrálo buly a vyhazuje.

15:45
    Irving si poradil s tečovanou střelou od modré a vyráží puk do ochranné sítě.

15:10
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Marchetti – 2 min., vysoká hůl).

14:51
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení a zužitkovávají svou další šanci. Alberga dostal perfektní přihrávku mezi kruhy a jeho rychlou střelu doklepl do sítě za Lassilova záda COLTON HARGROVE. Asistence: Domenico Alberga.

13:25
    Hannoun byl v nebezpečné pozici u levé Lassilovy tyče a chtěl tečovat střelu za záda znojemského brankáře. Nedokázal ji však zpracovat, a tak se puku ujímají opět domácí.

12:10
    Gilatiho střelu od modré zblokoval McRae.

11:06
    Hraje se aktivní hokej nahoru dolů. Oba týmy si tvoří své šance.

10:13
    Na druhé straně zahrozil Frank, Lassila si s jeho střelou z vrcholu pravého kruhu ale věděl rady.

09:45
    Flick nahrál před bránu Dohertymu, ten však neměl dostatek prostoru k zakončení.

08:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

08:05
    Bardaro se teď snažil prokličkovat znojemskou obranou. Neúspěšně. Puku se ujali Orli a vydali se vstříc Irvingovi.

06:58
    Tauferer dostal přihrávku do pohybu a zkoušel zakončovat za přesouvajícího se Lassilu. Ten si však s jeho nebezpečnou střelou poradil.

06:44
    Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Mikliš – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Frigo – 2 min., hrubost).

06:16
    Glirova střela od modré skončila jen v náruči Lassily. Následuje komerční přestávka.

04:03
    Tak tohle bude Orly hodně mrzet. Italové se přesunuli do útoku a okamžitě se ujali vedení, když si COLTON HARGROVE z pravé strany kluziště najel až k Lassilovi a prostrčil puk mezi bližší tyč a brusli brankáře. Bez asistence.

03:28
    Orli pokračují v tlaku. Teď to zkoušel Vopelka. Irving na poslední chvíli puk vykopl.

02:48
    Orli kombinují v útočné třetině. Střela McRaeho z pravého kruhu ani Bořutova střela od modré však zatím za brankáře Italů neprošla.

01:57
    Svobodova střela z bezprostřední blízkosti skončila na betonech Irvinga.

01:36
    Vyloučení v týmu HC Bolzano (Catenacci – 2 min., vysoká hůl).

01:36
    Po zákroku jednoho z hostů zůstal na ledě ležet Beránek. Bude se vylučovat.

01:05
    Po Flickově střele z pravého kruhu se puku ujali hosté a vydali se do protiútoku. Byli ale zastaveni ofsajdem.

00:26
    Úvodní buly sice vyhráli domácí. Lišky se ale brzy kotouče zmocnily a mají ho na svých hokejkách.

00:01

HC Bolzano: Irving (Fazio) – Marchetti, Flemming, Wiercioch, Tauferer, Robertson, Daly, Glira – Frigo, Arniel, Insam – Giliati, Catenacci, Bardaro – Frank, Bernard, Miceli – Hargrove, Alberga, Poukkula – Hannoun.

Rozhodčí: Piragić, Sternat – Nagy, Soos.

Páteční čtvrtfinálový duel rozhodly z velké části branky na startu jednotlivých třetin. Orli inkasovali vždy krátce po příchodu na led, sami ale odpověď hledali marně. Potvrzují tak současnou mizernou střeleckou formu, na každý gól se Znojemští neskutečně nadřou. Na brankáře Bolzana již vyslali v součtu obou zapásů 58 střel a Leland Irving lovil puk ze své sítě pouze jednou zásluhou Brandona Burlona.
    Přehled čtvrtfinále EBEL

Vzhledem k současné situaci kolem šíření koronaviru se bude i třetí zápas odehrávat ve Znojmě. Bolzano tedy v pátek neodcestovalo zpět, ale zůstalo ubytované v hotelu v Rakousku. Italský favorit série se prozatím vyhýbá sebemenšímu zaškobrtnutí a působí velmi sebevědomě. Po domácí výhře (3:1) se radoval i na jihomoravském ledě (4:0).

Série mezi Znojmem a Bolzanem načíná svou třetí část, oproti původnímu harmonogramu zápasů se opět sejdeme v Nevoga aréně. Orli se budou snažit protrhnout střeleckou smůlu, která si osedlala jejich hokejky, a snížit tak stav čtvrtfinálové sady s italským soupeřem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Nikola Katolická

Jaroslav Hejlek

Branky a nahrávky: 25. Luciani (Bořuta, Flick), 57. Doherty (Luciani), 58. Mikliš (Berisha) – 5. Hargrove, 15. Hargrove (Alberga), 19. Catenacci (Giliati), 39. Alberga (Hargrove, Poukkula)

HC LERAM Orli Znojmo: Lassila (Groh) – Doherty, Burlon, Bořuta, Čermák, Sova, Mikliš, Kruckovyč – Svoboda, Flick, Luciani – Novák, Bartoš, Beránek – Matuš, Češík, Vopelka – Oščádal, McRae, Bowles – Berisha.

Rozhodčí: Piragić, Sternat – Nagy, Soos