Detroit – Tampa 5:4 (2:1 po s.n.) | Calgary – Vegas 3:5 (kon.) | Chicago – St. Louis 0:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 4:5 (po pr.) | Vancouver – Columbus 1:2 (kon.) | San Jose – Colorado 3:4 (kon.)
San Jose Sharks
3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 09.03.2020, 03:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Československá stopa v utkání:

Radim Šimek (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 23:14
    Pavel Francouz (COL) 60 minut, 22 zákroků, 3 góly, 88,0% (05:58:56)

1. Nathan MacKinnon (COL) 1+2
    2. Gabriel Landeskog (COL) 1+2
    3. Joe Thornton (SJS) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 25-24; Zablokované střely: 18-11; Vhazování: 40%-60%; Hity: 37-21; Přesilové hry: 2/4-1/4; Trestné minuty: 8-8.
    Colorado vyhrálo v San Jose a vrátilo se tak na vítěznou dráhu

Nathan MacKinnon a Gabriel Landeskog režírovali návrat Colorada na vítěznou dráhu, když dnes oba dva vstřelili gól a přidali k němu shodně dvě asistence. Na třetí porážce San Jose v řadě se podílel český brankář Pavel Francouz a také útočník Joonas Donskoi, který skóroval do sítě bývalého zaměstnavatele. Konečný výsledek je. San Jose Sharks 3 Colorado Avalanche 4.

59:16 Noah GREGOR - 3:4

59:16
    San Jose právě vstřelilo branku!
    NOAH GREGOR si nyní najel na levém křídle na krátkou přihrávku od Tima Meiera a nádhernou střelou z vrcholu levého kruhu pro buly vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Naděje ještě žije – 3:4. Asistence: Timo Meier a Kevin Labanc.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:13
    Ian Cole zasáhl za bránou do obličeje Evandera Kanea a dostal dvě minuty za vysokou hůl. Přesilovka Sharks.

57:58
    Martin Jones opustil bránu a zase se do ní vrátil, protože kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

57:37
    Domácí Evander Kane na levém křídle nabral obrovskou rychlost, jeho následná střela z bodu levého kruhu pro vhazování ale skončila v lapačce Pavla Francouze.

57:05
    Marc-Édouard Vlasic na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečována rána s příklepem minula vzdálenější pravou tyč brány hostujícího Colorada.
    55:27 Joonas DONSKOI - 2:4

55:27
    Colorado právě vstřelilo branku!
    JOONAS DONSKOI si parádně vyměnil puk s J.T. Compherem a po jeho bekhendové přihrávce z bodu levého kruhu v mezikruží usměrnil puk nad pravým betonem Martina Jonese k přední levé tyči! Asistence: J. T. Compher a Erik Johnson.

54:50
    Ve středním pásmu došlo k přihrávce rukou a po přerušení hry následuje další komerční přestávka.

54:34
    Pavel Francouz ukryl nahození San Jose v lapačce a hra byla přerušena. Colorado vede necelých šest minut před koncem utkání stále o jeden gól. Skóre je 2:3.

52:43
    Pierre-Édouard Bellemare vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a jeho táhlý pokus poté skončil v lapačce Martina Jonese. Krátká komerční přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 12. J. Thornton (E. Kane, Meier), 24. M. Karlsson (Sörensen), 60. Gregor (Meier, Labanc) – 17. MacKinnon (Landeskog, Compher), 22. Landeskog (MacKinnon, Naměstnikov), 29. Naměstnikov (Landeskog, MacKinnon), 56. Donskoi (Compher, E. Johnson)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns (A), R. Šimek, Heed, Vlasic, Knyžov, Davidson – Gregor, Couture (C), E. Kane – Labanc, J. Thornton (A), Meier – Sörensen, Kellman, M. Karlsson – Noesen, Gambrell, Bergmann. Hlavní trenér: Bob Boughner.
    Colorado Avalanche: Francouz (Hutchinson) – Girard, Graves, E. Johnson (A), Cole, Barberio, Connauton – Naměstnikov, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Jost – Ničuškin, Bellemare, Nieto – O'Connor, Dries, Kameněv. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Rooney, Meier – MacPherson, Tobias

Diváci: 14 694