Junosť Minsk – Soligorsk 3:2 (po pr.)
Junosť Minsk
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0) Stav série: 4:1
HC Šachťor Soligorsk
Pátek 03.04.2020, 18:00 • Arena Čižovka, Minsk • Playoff běloruské extraligy • Finále

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 31:43, vhazování 24:36, vyloučení 3:6, navíc Borisov (SLG) 10 minut, využití 1:0.

Nejlepší hráči: Parfejevec – Židkich.
    Andrej Antonov přebírá pohár pro mistra Běloruska

Junosť Minsk obhájila běloruský titul a stává se jediným korunovaným mistrem dohrané soutěže v celé Evropě pro sezónu 2019/2020.
    Šachťor Soligorsk v dnešním pátém zápase finálové série rozhodně neprodal kůži lacino, do utkání vstoupil lépe a v 5. minutě rozezněl Feklistov křížnou střelou tyč. Vedoucí gól však trefil na opačné straně po parádní kombinaci Lopačuk.
    Za hosty vyrovnal po rovné minutě druhé třetiny bleskurychlou akcí po prodloužené přihrávce zpoza vlastní brány Židkich, do kabin ovšem šli opět s náskokem hráči Junosti. Pod víko zavěsil jejich kapitán Antonov.
    Hned po 39 vteřinách třetí části neproměnil domácí Kaškar trestné střílení a za pasivní hru na údržbu naopak potrestal obhájce bekhendovou dorážkou v 56. minutě Krikuněnko.
    V prodloužení Šachťor srazila dvě vyloučení a rozhodující úder do jeho sítě zasadil Parfejevec.

67:54 Maxim PARFEJEVEC - 3:2

67:54
    Junosť Minsk právě vstřelila branku! Konečně využitá přesilovka v nejlepší možný okamžik. Mistrovský gól trefuje v pokleku z levého kruhu bez přípravy MAXIM PARFEJEVEC a za vteřinu už na něj skáčí šťastní spoluhráči. Asistence: Ivan Drozdov, Vladislav Jerjomenko.

67:15
    Jerjomenko rozděluje kotouče z dispečerského postu na modré čáře střídavě na obě strany, přesilovkovou kombinaci nakonec vyšperkovala posila z KHL Ivan Drozdov, kotouč však zůstává ve výstroji brankáře Soligorsku.

66:47
    Vyloučení v týmu Šachťor Soligorsk (Roman Dostanko – 2 min., podrážení).

65:05
    Další nebezpečný náznak hostů! Feklistov prudce zabrzdil, nechal obránce přejet po ledě kolem sebe a předložil kotouč před bránu, jenže na rozdíl od předchozí akce se mu přihrávka nepovedla.

63:55
    Odražený kotouč vyděsil Igora Brikuna, nikdo z hráčů v bílomodrých dresech se ho však nezmocnil a hrací náčiní klouže do středního pásma.

63:02
    Maljutin ukryl ve své výstroji důrazný golfový úder Michaila Stefanoviče.

62:20
    Do brejku vyrazil v oslabení Židkich, najížděl mu spoluhráč, ale autor první branky Šachťoru tentokrát nastřelil jen brusle domácího obránce.

61:47
    Po kombinaci Drozdova s Jerjomenkem nepropálil brankáře hostů z levého kruhu bombou Stefanovič.

61:07
    Vyloučení v týmu Šachťor Soligorsk (Ilja Kaznaděj – 2 min., hákování).

60:01

Následuje patnáctiminutová přestávka, po ní se hraje prodloužení podle klasických pravidel na 20 minut s pravidlem zlatého gólu.

Hokejový večer ještě nekončí! Hokejisty Junosti Minsk dělily čtyři a půl minuty od oslav obhajoby mistrovského titulu, Krikuněnkova dorážka však poslala pátý zápas série do prodloužení a domácí musí o to více mrzet předchozí neproměněné trestné střílení.

Statistiky po 60 minutách:
    Střely na bránu 26:33, vhazování 17:28, vyloučení 3:5, bez využití.

60:00

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 9. Lopačuk (Jerjomenko, Parfejevec), 37. Antonov (Kulakov, Lopačuk), 68. Parfejevec (Drozdov, Jerjomenko) – 21. Židkich (Feklistov, Kaznaděj), 56. Krikuněnko (Židkich, Kaznaděj)

Junosť Minsk: I. Brikun (Šelepňov) – Mažuga, Nogačov, Kazakevič, Mickevič, Antonov /C/, Jerjomenko, Bokun – Stefanovič, Drozd, Drozdov – Lopačuk, Kulakov, Kogaljev – Cyganov, Malcev, Parfejevec – Kaškar, K. Brikun, Gajnetdinov – Kolgotin.
    HC Šachťor Soligorsk: Maljutin (Petrov) – Bogolejša /C/, Kaznaděj, Stankevič, Durnov, Dostanko, Borisov, Kotělovskij, Suško – Dadonov, Karabanov, Levko – Feklistov, Krikuněnko, Židkich – Karabaň, Filjajev, Bojko – Rjadčenko, Bovbel, Kambovič.

Rozhodčí: Pljac, Nalivajko – Krickij, Slezov