Augsburg – Wolfsburg 1:2 (kon.) | Dortmund – Schalke 4:0 (kon.) | Düsseldorf – Paderborn 0:0 (kon.)
Hoffenheim – Hertha 0:3 (kon.) | RB Lipsko – Freiburg 1:1 (kon.) | Frankfurt – Mönchengladbach 1:3 (kon.)
Borussia Dortmund
4:0 (2:0)
FC Schalke 04
Sobota 16.05.2020, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 26. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (17:25:17)

První zápas bundesligy po koronavirové přestávce je u konce. Dortmund porazil Schalke 04 4:0. O první branku se zasloužil norský stroj na góly Erling Häland, jehož našel Hazard. Druhou branku přidal Raphaël Guerreiro v poslední minutě prvního poločasu. I druhý poločas patřil domácím, a to stejným poměrem. Tři minuty po pauze se prosadil Thorgan Hazard a jasnou výhru pečetil v 63. minutě Raphaël Guerreiro svojí druhou brankou v zápase. Dortmund byl lepším týmem, ale Schalke si podle mého názoru nezasloužilo dostat tolik branek. Zápas se hrál v solidním tempu, jen škoda posledních patnácti minut, kdy o výsledku bylo rozhodnuto a pohyb míče vpřed byl spíše výjimkou. Dortmund si příště zahraje 23.5. na hřišti Wolfsburgu. Schalke se o den později utká doma s Augsburgem.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:8.

90

90
    Erling Häland se na levé straně pustil mezi dva soupeře, což nebyl dobrý nápad a o míč pochopitelně přišel.

90
    Amín Harít posílal z rohu míč na střed vápna, kde se nejvýš dostal jeden z domácích, pravděpodobně to byl Mats Hummels.

89
    Ještě jeden rohový kop pro hostující Schalke.

88
    Na levé straně nevěděl, co dělat s míčem Bastian Oczipka, tak vystřelil. Jeho pokus ohrozil jen osamocenou sedačku za brankou Bürkiho.

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jonjoe Kenny, přichází Timo Becker.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Mario Götze.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Marcel Schmelzer.

86
    Žlutou kartu dostává Rabii Matondo (FC Schalke 04).

86
    Achraf Hakimí, dnes pravděpodobně nejlepší hráč, se nachází na zemi. Rabii Matondo ho úplně zbytečně dojel zezadu.

85
    Nepřesnost ukázal na levé straně Julian Brandt, a tak mohl ihned centrovat do vápna Jonjoe Kenny, jenže našel jen hlavu Akanjiho.

84
    Jonjoe Kenny se snažil nacentrovat míč dopředu podél pravé postranní čáry, to se mu ale nepovedlo a míč putuje na domácí kopačky.

83
    Achraf Hakimí teď vyvrátil moje tvrzení, když se prohnal po pravé straně hřiště a naservíroval míč pro Hälanda. Tomu chybělo půl kroku, aby míč poslal do prázdné branky.

82
    Dortmund hraje na vlastní polovině. Nikam nespěchá. Nebojím se říci, že kdyby na stadionu byli fanoušci, tak začnou pískat.

81
    Utkání díky jasnému skóre ztratilo hodně tempo. Hráči bohužel už nechodí se všeho naplno.

80
    Raphaël Guerreiro okamžitě hledal Sancha na levé straně, jenomže do dobře viditelné nahrávky se položil Matija Nastasić a míč získal.

Ondřej Černý

Branky: 29. Häland (T. Hazard), 45. Guerreiro (Brandt), 48. T. Hazard (Brandt), 63. Guerreiro (Häland)

Karty:   53. Delaney (DOR), 73. Ł. Piszczek (DOR) – 48. Sané (SCH), 86. Matondo (SCH)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (C), Hummels, Akanji – Hakimí, Dahoud (87. M. Götze), Delaney (68. Balerdi), Guerreiro (87. Schmelzer) – Brandt, Häland, T. Hazard (79. Sancho).
    Náhradníci: Hitz – Balerdi, Morey, Schmelzer, Raschl, Sancho, M. Götze, Führich.

FC Schalke 04: Schubert – Todibo (46. Matondo), Sané, Nastasić – Kenny (87. Becker), Serdar (74. Schöpf), McKennie, Oczipka – D. Caligiuri (C) (76. Miranda), Raman (46. Burgstaller), Harít.
    Náhradníci: Nübel – Miranda, Becker, Mercan, Schöpf, Burgstaller, Gregoritsch, Matondo, Kutucu.

Rozhodčí: Aytekin – Dietz, Beitinger