RB Lipsko – Hertha 2:2 (kon.) | Augsburg – Paderborn 0:0 (kon.) | Düsseldorf – Schalke 2:1 (kon.)
Hoffenheim – Kolín nad Rýnem 3:1 (kon.) | Union Berlín – Mohuč 1:1 (kon.)
RB Lipsko
2:2 (1:1)
Hertha BSC
Středa 27.05.2020, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 28. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:37:10)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:9. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 12:19.

Je konec! RB Lipsko nakonec na domácí půdě remizovalo s Herthou 2:2. Do utkání vstoupilo hostující mužstvo aktivněji a už v 9. minutě se radovalo ze vstřelené branky, kterou vsítil Grujić. Posléze se už ale Lipsko dostalo do zápasu a ve 24. minutě srovnal Klostermann. Následně byl Red Bull lepším týmem, ale třetí gól v prvním poločase už nepadl. Druhý poločas byl rovněž velice vyrovnaný, ale v 63. minutě uviděl druhou žlutou domácí Halstenberg. O pět minut později se ale prosadil český útočník Patrick Schick a v oslabení tak poslal Red Bull do vedení! V 82. minutě ale hosté získali penaltu, kterou proměnil Piątek.

90+4

90+4
    Cunha uviděl žlutou kartu za nesportovní chování.

90+3
    Tentokrát to hosté zkoušeli nákopem, ovšem ten nebyl nijak nebezpečný a doskákal do rukou domácího gólmana.

90+2
    Hertha se posléze dostala ke střele, konkrétně to byl Cunha, ale jeho rána letěla pouze a bezpečně do rukou připraveného Gulácsiho.

90+1
    Míč po nepřesné přihrávce hosté získalo Lipsko, ale dlouho jej neudrželo.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

88
    Red Bull se sice dostal ke střele, ale ta letěla jen nad svatyni Jarsteina.

87
    Lipsko ovšem v posledních minutách utkání je pod tlakem a Hertha si chce odvézt všechny tři body.

85
    Střela Javaira Dilrosuna z otočky skončila jen vedle domácí svatyně.

84
    Hertha se dostala do vápna soupeře, ale zakončení Krzysztofa Piątka skončila pouze vedle brány.

82
    Hertha právě vstřelila branku!
    Je srovnáno na 2:2! K exekuci pokutového kopu se postavil KRZYSZTOF PIĄTEK, jenž si počkal na pohyb brankáře a posléze zakončil precizně na druhou stranu k levé tyči.

81
    Byla nařízena penalta pro Herthu! Domácí hráč podrazil soupeře uvnitř vápna a hosté mají velkou šanci srovnat stav utkání.

80
    Je před námi posledních deset minut hry plus nějaké to nastavení!

79
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Hannes Wolf.
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Willi Orban.

78
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Vedad Ibišević, přichází Jessic Ngankam.

Michal Raška

Branky: 24. Klostermann (Nkunku), 68. Schick (Werner) – 9. Grujić (Plattenhardt), 82. K. Piątek (pen.)

Karty:   45+4. Halstenberg (RBL) – 42. Pekarík (HER), 57. Torunarigha (HER), 90+4. Cunha (HER)   63. Halstenberg (RBL)

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Olmo (58. Lookman), Sabitzer (C), Kampl, Nkunku (66. Angeliño) – Schick (79. Orban), Werner (79. H. Wolf).
    Náhradníci: Mvogo – Adams, Angeliño, Forsberg, Haidara, Lookman, Mukiele, Orban, H. Wolf.

Hertha BSC: Jarstein – Pekarík, Boyata, Torunarigha, Plattenhardt (11. Mittelstädt) – Grujić, Skjelbred (77. Maier) – Lukebakio (71. Dilrosun), Darida (71. K. Piątek), Cunha – Ibišević (C) (78. Ngankam).
    Náhradníci: Smarsch – Dilrosun, Klünter, Mittelstädt, Maier, Ngankam, K. Piątek, Samardžič, Dardai.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Häcker