Olomouc – Příbram 1:2 (kon.) | Liberec – Slovácko 3:1 (kon.) | Zlín – Ostrava 1:1 (kon.)
Plzeň – Mladá Boleslav 7:1 (kon.) | Slavia – Jablonec 5:0 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
7:1 (4:0)
FK Mladá Boleslav
Sobota 30.05.2020, 18:00 • Doosan Arena, Plzeň • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Loučím se s vámi z Plzně a přeji příjemný zbytek sobotního večera, ideálně ve společnosti onlajnů. (19:55:42)

Viktoria Plzeň tak aspoň na chvíli znovu stáhla náskok na vedoucí Slavii, která svůj zápas 26. kola sehraje dnes večer od 20:00.

Domácí si otevřeli dnešní střelecký účet už v 8. minutě, když se poprvé prosadil Aleš Čermák. Na druhý gól čekala Plzeň do 23. minuty, šancí už předtím ale měla dost. Na 2:0 pak upravil znovu Aleš Čermák. Na rozdíl tří branek zvyšoval Beauguel a skóre první půle upravil na 4:0 Havel.

Kdo čekal, že Viktoria ve druhém poločase poleví, ten se opravdu spletl. Hned v 52. minutě ze své druhé šance Čermák dokonal hattrick, v 56. minutě pak na 6:0 zvyšoval Chorý a sedmý gól v 80. minutě přidal Mihálik. Až pak se prosadili hosté, po faulu na Fulneka se pískala penalta a Jiří Klíma zařídil čestný úspěch hostí.

Je tu konec zápasu, na který se zejména hostující hráči už určitě těšili. Dnešní zápas jim totiž absolutně nevyšel, už v první půli inkasovali čtyřikrát, domácí pak ve druhé půli přidali další tři branky a Mladou Boleslav doslova deklasovali výhrou o šest gólů!

90+1

90
    Nastavuje se přesně jedna minuta.

90
    Kopic ještě z levé strany hledal zpětnou nahrávkou právě Mihálika nebo Kayambu, míč k nim ale nedostal.

89
    Poslední minuty základní hrací doby a zřejmě tedy i zápasu jsou tu, na hřišti už se spíš dohrává.

89
    Mihálik ztratil sice míč, hosté se ho ale rychle a lacino zbavili.

88
    Pernica si dobře poradil v souboji na půlce a bez nervů zahrál míč na Hrušku.

87
    Domácí si věří, rychlý protiútok šel z osy hřiště až na rozběhnutého Kovaříka, který z ostrého úhlu z levé strany prověřil Šedu, který musel zasahovat! Míč se následně od Mihálika odrazil za čáru.

86
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Fulnek, přichází Anderson Arroyo.

85
    Domácí si teď nenahráli přesně a darovali tak míč soupeři, který bude vhazovat.
    84. Jiří KLÍMA - 7:1

84
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    JIŘÍ KLÍMA nabídnutou šanci využívá, Hruška skočil po své levé ruce, Klíma ale míč poslal na druhou stranu a snižuje na rozdíl šesti branek.

82
    Penalta pro hosty! Fulnek byl faulován ve vápně a je z toho jedinečná šance na gól!

81
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází David Douděra, přichází Vojtěch Stránský.
    80. Ondřej MIHÁLIK - 7:0

80
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Tomáš Chorý si na pravé straně u čáry "odmítl" Pudila, dokázal pokračovat s míčem kupředu a nakonec přesně namířil prudký míč do malého vápna, kam si nasprintoval ONDŘEJ MIHÁLIK, který se dostal před obránce a překonal bezmocného brankáře – 7:0. Asistence: Tomáš Chorý.

Lukáš Kratochvíl

Branky: 8. Al. Čermák (Beauguel), 23. Al. Čermák (Kayamba), 31. Beauguel, 43. M. Havel, 52. Al. Čermák (Beauguel), 56. Chorý (M. Havel), 80. Mihálik (Chorý) – 84. Jiří Klíma (pen.)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 14:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 5:2.
    FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel, Hejda (C) (53. Pernica), Brabec (75. R. Hubník), J. Kovařík – Bucha (61. Mihálik), Kalvach, Al. Čermák (53. Chorý) – Kayamba, Beauguel (53. Hořava), J. Kopic.
    Náhradníci: Sváček – Hloušek, R. Hubník, Pernica, Hořava, Chorý, Mihálik.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Mazuch (66. Túlio), Pudil, Zelený – Jakub Klíma, Hubínek (C) – Douděra (81. Stránský), Ladra (46. Krobot), Fulnek (86. Arroyo) – Wágner (46. Jiří Klíma).
    Náhradníci: Stejskal – Jiří Klíma, Stránský, Budínský, Arroyo, Túlio, Krobot.

Rozhodčí: Pavel Orel – Petr Blažej, David Hock