Teplice – Opava 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Karviná – Sparta 1:4 (kon.)
MFK Karviná
1:4 (1:0)
AC Sparta Praha
Neděle 31.05.2020, 18:00 • Městský stadion Karviná, Karviná • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek nedělního večera. (20:01:15)

Fauly: 13:8

Sparta se v tabulce posunula do Skupiny o titul na šesté místo, Karviná zůstává třináctá, ale její náskok na týmy pod ní se po tomto kole zmenšil.

Je konec, Karviná doma prohrála se Spartou 1:4. Zatímco Karviná poprvé na jaře prohrála, Sparťané poprvé vyhráli a možná konečně prolamují svou vleklou krizi. Zápas přitom začal mnohem lépe pro Karvinou, která se dostala do vedení ve 32. minutě díky pohotového zakončení Ondřeje Lingra. V prvním poločase byla Sparta velice nevýrazná, ve druhé půli ale výrazně ožila a zápas otočila. Už ve 49. minutě se prosadil krásnou křížnou střelou David Moberg Karlsson a v 56. minutě na něj další střelou z dálky navázal Adam Hložek a Sparta vedla 2:1. Poté sice neplatil pro ofsajd gól Tetteha, ale Sparta se třetí branky přeci jen dočkala, když se v 64. minutě trefil po Hložkově přihrávce trefil kapitán Bořek Dočkal. Konečný výsledek nakonec zní 4:1 pro Pražany, protože se v poslední minutě nastavení trefil střídající Adam Karabec, pro kterého to byl první ligový gól v kariéře.

90+4
    90+3. Adam KARABEC - 1:4

90+3
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta v samotném závěru nastaveného času zvyšuje na 4:1 a je to velký moment hlavně pro střelce ADAMA KARABCE! Ten totiž v šestnácti letech dává svůj první ligový gól v kariéře. Zároveň to byla pěkná branka, z levé strany pokutového území překonal Karabec Bolka technickým zakončením do horní části branky. Asistence: Andreas Vindheim.

90+2
    Centr Vukadinoviče z levé strany sice propadl na zadní tyč, ale tam to nikdo z domácích hráčů nezavíral.

90+1
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Guélor Kanga, přichází Adam Karabec.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Adam Hložek, přichází Andreas Vindheim.

90+1
    Nastavovat se budou jen tři minuty.

90
    Sparta už má závěr duelu pod kontrolou. Drží míč a Karvinou do žádného tlaku nepouští.

89
    Rohovému kopu se slezský celek ubránil, ale u míče zůstává Sparta.

88
    Tentokrát už Drchal u míče byl a dokázal i zakončit, ale pouze do Rundiče. Pražané budou kopat roh.

87
    Chvíli to vypadalo, že se po zaváhání karvinské obrany dostane v nebezpečném prostoru k míči Václav Drchal, ale nakonec se tak nestalo.

85
    Nakonec centroval Kanga a na zadní tyči hledal Ladislava Krejčího. Ten však nedokázal přesně hlavou zakončit.

84
    Sparta ještě dostane možnost přidat pojistku ke svému vedení, bude zahrávat nebezpečný přímý kop.

84
    Žlutou kartu dostává za svůj šlapák na Michala Sáčka Milan Rundić.

83
    V posledních minutách tempo hry mírně upadlo, a to zejména kvůli několika střídáním. Uvidíme, zda si dokáže Karviná ještě v závěru vytvořit nějaký tlak.

82
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Moberg Karlsson, přichází Matěj Hanousek.
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Michal Trávník.

81
    Marek Hanousek šel do souboje s Frýdkem nečistě, což neuniklo zraku rozhodčího.

80
    Po těsném ofsajdu Sparty budou moci uvést míč do hry hráči Karviné.

79
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Abdulrahman Taiwo, přichází Vukadin Vukadinović.
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Ivan Želizko.
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Vojtěch Smrž, přichází Dávid Guba.
    78. Hanckovo zakončení po krásné akci

78
    Už to vypadalo, že bude zakončovat Drchal, ale nakonec se to povedlo až Dávidu Hanckovi. Tvrdou ránu slovenského obránce dokázal Bolek vyrazit nohou.

77
    Hložek znovu dobře pronikal až k šestnáctce, ale nakonec v obložení tří hráčů Karviné o balón přišel.

76
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Benjamin Tetteh, přichází Václav Drchal.

75
    Ze sparťanského rohového směřovaného kopu na první tyč nebylo nic.
    74. Bolkův skvělý zákrok proti Hložkově střele

74
    Z hranice pokutového území vypálil Adam Hložek, ale na svůj druhý gól si musí ještě počkat, Bolek skvěle zasáhl.

73
    Smržova přihrávka na levé křídlo nebyla vůbec přesná, stala se kořistí Bořka Dočkala.

71
    Ba Loua dobře postupoval po pravém křídle, ale přes Hacka se mu už projít nepovedlo.

71
    Po velké hrubce v obraně Karviné se na branku domácích řítil Tetteh, ale nebyl dost rychlý, takže se stihl vrátit Santos a zablokoval jeho přihrávku na Karlssona.
    70. Krejčího zablokovaná střela

70
    Kangova střela na branku sice neprošla, ale zakončovat mohl ještě Krejčí. Ani po jeho ráně však Bolek zasahovat nemusel.

69
    Frýdek ještě stihl míč na hrací ploše a dokázal pak vybojovat rohový kop.

68
    Adriel D´Avila Ba Loua se poprvé po svém příchodu na hřiště výrazněji připomněl, ale jeho centr nebyl přesný.

66
    Po dlouhé době musel do akce také brankář Sparty Milan Heča a s centrem z levé strany si poradil bez problému.

65
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Marek Janečka, přichází Marek Hanousek.
    64. Bořek DOČKAL - 1:3

64
    Tentokrát už branka platí a Sparta přeci jen vede 3:1. Z levé strany odcentroval Frýdek a našel Hložka, který hrudí přesně sklepl na volného BOŘKA DOČKALA. A ten už si věděl rady a přesnou střelou překonal bezmocného Bolka. Asistence: Adam Hložek.

63
    Hložek se po jednom ze soubojů drží za levé rameno, ale měl by v pohodě pokračovat ve hře.

62
    Čtvrthodina druhého poločasu je za námi a zatím druhému dějství jasně vládne Sparta. Karvinou hodně zaskočil Sparťanský rychlý gól a vzápětí ještě jeden.

61
    Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Gigli Ndefe, přichází Adriel D´Avila Ba Loua.

60
    Tentokrát střílel z dálky z voleje Guélor Kanga, ale míč netrefil vůbec dobře.
    60. Hložkova sražená střela

60
    Z dálky napálil odražený míč na branku Adam Hložek a protože ta rána byla ztečována vedle, je tu rohový kop.
    Tettehova neuznaná branka

Sparťané už se radovali ze třetí branky a nejvíc Benjamin Tetteh, který dostal míč do sítě. Jenomže branka nakonec neplatí, Tetteh byl v době přihrávky od Karlssona v ofsajdu.
    56. Adam HLOŽEK - 1:2

56
    Sparta během jedenácti minut druhého poločasu otáčí skóre a už v Karviné vede 2:1! Tentokrát se prosadil sparťanský supertalent ADAM HLOŽEK, který se stejně jako před chvílí Karlsson trefil opravdu bravurně zpoza šestnáctky. Bez asistence.

55
    Hložek poslal do vápna přesný míč na Bořka Dočkala, ale ten zakončovat nemohl, prostor nedostal.

54
    Janečka hledal Lingra velmi nepřesně a rozehrávat tak bude moci Heča.

53
    Hodně dopředu se po kolmici Kangy vytáhl defenzivní záložník Sparty Krejčí, ale nakonec byl dobře dostoupen a skončil jen u rohového praporku.

52
    Karvinští poslali do centra zajímavý centr, ale k zakončení se nikdo v bílém dresu nedostal.

51
    Hra je nyní kvůli faulu Sparty přerušena a hrát tak budou moci domácí.
    49. David Moberg Karlsson - 1:1

49
    Je vyrovnáno, prosazuje se nádhernou střelou z levé strany zpoza šestnáctky DAVID MOBERG KARLSSON. Švédský hráč se na levou stranu přesunul až se začátkem druhého poločasu a teď se trefil opravdu krásně a přesně k tyči. Bolek vzduchem plachtil marně. Asistence: Martin Frýdek.

48
    Hložek našel pěknou přihrávkou Sáčka, ale ten poté ve vápně o balón rychle přišel.

47
    Hečova rozehrávka nebyla z nejpřesnějších, ale míč nakonec zůstává na kopačkách Sparty.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:04.

První poločas je za námi a Karviná zatím vede nad Spartou 1:0. Domácí se prosadili už v první minutě, ale gól Taiwa nakonec sudí Zelinka kvůli předchozímu faulu po konzultaci s VAR neuznal. Poté měla šance Sparta, ale dvakrát Tetteh ani Kanga Bolka nepřekonali. Ve 32. minutě pak zase přišla chvíle domácích. Do vápně dostal z pravé strany přesný míč Ondřej Lingr a pohotovou střelou překonal Heču v brance Sparty.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+4

45+4
    Vojtěch Smrž se silou vůle procpal až do zakončení, ale to bylo zablokované.

45+3
    V závěru poločasu se toho zatím nic moc zajímavého neděje, hraje se ve středu hrací plochy.

45+1
    Adam Hložek z levé strany odcentrovat nedokázal a nevybojoval ani rohový kop. Naopak sám fauloval Ndefeho.

45+1
    Nastavují se tři minuty.

44
    Lilngr šel do vzdušného souboje s Michalem Sáčkem velmi tvrdě a dostává žlutou kartu. Stejně je za své ostré protesty "oceňěn" také Lukáš Štetina.

43
    Na zemi si chvíli poležel Martin Frýdek a držel se za pravou nohu. Měl by ale být v pořádku.

42
    Rozehrávka standardky ale hostům nevyšla a domácí se poměrně bez problému ubránili.

41
    Frýdek se dobře uvolňoval a Vojtěch Smrž ho musel faulovat. Standardní situace z levé strany pro Spartu.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá už jen pět minut. Sparta se snaží získat územní převahu, ale kombinační hra jí zatím příliš nejde.

39
    Po rozehrávce na krátko centroval na zadní tyč David Moberg Karlsson, ale k žádnému pořádnému zakončení tam nedošlo.
    38. Tettehova sražená střela

38
    Sáček z pravé strany poslal ostrý míč před branku. Ten se nakonec odrazil k Tettehovi a jeho zakončení domácí srazili na rohový kop.

37
    Milan Rundić to přeci jen ještě zkusí a vrací se do hry.

37
    Sáček hlavou vracel míč před branku, ale Tetteh se do zakončení nedostal.

36
    Rundič už je ošetřován a nevypadá to s ním moc nadějně.

35
    Na zemi zůstává ležet Milan Rundić, který se zranil sám, když mu lehce podklouzla pravá noha.

34
    Dočkalův centr z pravé strany sice našel hlavu Benjamina Tetteha, ale jeho slabou hlavu Bolek v pohodě zalepil.
    32. Ondřej LINGR - 1:0

32
    Karviná právě vstřelila branku!
    Karviná znovu napíná síť sparťanské branky a tentokrát už gól platí! Obránci Sparty nechali mezi sebou volného ONDŘEJE LINGRA, který si míč prvním dotykem zpracoval a druhým vypálil a překonal Heču. Asistence: Gigli Ndefe.

31
    Na druhé straně pak Rundič hledal centrem Lingra, ten ale v klíčovém okamžiku míč promáchl.
    31. Frýdkova zajímavá střela

31
    Tetteh byl zády k brance, tak našel přihrávkou pod sebe Frýdka. Ten z první vypálil velice zajímavě, ale nakonec těsně vedle.

30
    Štětina se navíc srazil s vlastním spoluhráčem Krejčím, který bude ošetřován za postranní čárou.

29
    Po Dočkalově centru se snažili zakončovat stopeři Hancko se Štětinou, ale ve finále se pískal Štětinův faul.

28
    Po souboji Tetteha se Santosem budou kopat hosté rohový kop.

27
    Rundičův centr z levé strany nebyl vůbec povedený a Sparta v pohodě uzmula balón.

26
    Lingr hledal polovysokým centrem na první tyči Janečku, ale ten se k míči nedostal.

25
    Sáček si pomohl v souboji s Taiwem faulem a Karviná má k dispozici standardní situaci z levé strany. Je to pozice pro centr, k míči se postavil Lingr.

25
    Dočkal hledal chytrým centrem nabíhajícího Karlssona, ale tomu chybě možná jeden krok, aby dokázal míč hlavou pořádně trefit.

24
    Eduardo Santos byl ve vzduchu nejvýš a odhlavičkoval centr směřující do vápna Karviné do bezpečí.

23
    Žlutou kartu si od Zelinky prohlédl také domácí Gigli Ndefe, který zatáhl za dres unikajícího Adama Hložka. Ndefe zmešká příští ligový zápas.

22
    Eduardo Santos chtěl pálit z velké vzdálenosti, ale netrefil míč tak, jak si představoval, takže Heča ani nemusel zasahovat.

21
    Ladislav Krejčí musel protiútok Karviné hasit faulem na Lingra a je prvním hráčem potrestaným žlutou kartou.

20
    Po Hložkově ostrém centru z levé strany znovu skončil míč v jistých rukavicích Petra Bolka.
    19. Bolkův zákrok proti Tettehovi v úniku

19
    Už do druhé velké šance se dnes dostal Benjamin Tetteh. Znovu měl před sebou už jen Bolka, ale nedokázal ho obstřelit. Výborný zákrok karvinského brankáře.

18
    Dočkala si pokryl Janečka, ale Sparťané mohli vhazovat. Nic nebezpečného však nevymysleli, vysoký míč si ze vzduchu stáhl Bolek.

17
    Kangovu myšlenku tentokrát nepochopil nikdo ze Sparťanů, a tak si zahraje brankář Bolek.

16
    Kanga viděl volného Karlssona a roztáhl na něj do pravé strany míč. Švédský křídelník vypálil, ale míč na branku neprošel.

15
    Tetteh dobře zapracoval směrem dozadu a získal ještě na útočné polovině míč.

14
    Z levé strany dokázal odcentrovat Martin Frýdek, ale před brankou Karviné nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

13
    Karviná to zkusila dlouhým nákopem dopředu, ale míč skončil v zámezí a vhazovat budou moci rudí.

12
    I s rohovým kopem Sparty si domácí poradili, míč skončil v Bolkově moci.
    11. Kangova utažená střela

11
    Ze střední vzdálenosti vypálil po Hložkově přistrčení Guélor Kanga a pěkně protáhl Bolka. Ten dokázal parádním zákrokem míč vytáhnout nad břevno.

11
    Sáček našel pěknou kolmicí za obranu Karlssona. Ten chtěl hledat spoluhráče před brankou, ale nedokázal na něj míč procpat.
    10. Tetteh přetlačil Šindeláře, jenže minul branku

10
    Benjamin Tetteh se dokázal přes Šindeláře procpat do šance, ale zakončoval jen slabě a v pádu a branku Karviné o kousek minul.

9
    Zahraje si brankář Karviné Petr Bolek, ke kterému doputovala nepřesná přihrávka Sparty ze záložní řády.

8
    Taiwo tentokrát v souboji přitvrdil až příliš a rozhodčí mu odpískal faul.

7
    Karviná výborně napadá sparťanskou rozehrávku, která šla i přes Heču a hosté s tím mají problémy.

6
    Sparťané se zase snažili vytáhnout dopředu Tetteha, ale hrotový útočník Letenských si nepohlídal ofsajdové postavení.

5
    Taiwo byl znovu adresátem dlouhé přihrávky svých spoluhráčů, ale tentokrát měl k míči blíž brankář Sparty Milan Heča.

4
    Gól neplatí, pokračujeme tedy za stavu 0:0! Radost domácích byla předčasná.

4
    Jan Moravec opravdu zahákl Hložka za nohu, takže je to velice hraniční.

3
    Drama pokračuje, Zelinka se jde sám podívat na monitor.

2
    Sudí Zelinka ještě komunikuje s videorozhodčím, řeší se, zda nebyl před gólem faulován Hložek.
    1. Neuznaná branka Karviné

1
    Neuvěřitelný start Karviné, domácí jdou po půl minutě hry do vedení! Za obranu Sparty si naběhl na Lingrův dlouhý míč Abdulrahman Taiwo a v pohodě poslal míč okolo Heči po zemi do branky.

1

Hráči obou mužstev už se trousí na hřiště a utkání bude moci za pár chvil začít.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

MFK Karviná: Bolek – Ndefe, Santos, Šindelář, Rundić – Janečka (C), Smrž, Qose – Jan Moravec, Lingr, Taiwo.
    Náhradníci: Neuman – Ba Loua, Čonka, Guba, Marek Hanousek, V. Vukadinović, Želizko.

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, M. Frýdek – L. Krejčí – Moberg Karlsson, Kanga, Dočkal (C), Hložek – Tetteh.
    Náhradníci: Nita – Costa, Drchal, Matěj Hanousek, Karabec, Trávník, Vindheim.

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Dobrovolný.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně dopadlo jednoznačným výsledkem pro Spartu, která doma Karvinou přejela 4:0. Spart s Karvinou prohrála jen jednou z posledních sedmi vzájemných zápasů. Karviná doma Spartu ve třech zápasech ještě neporazila, z toho dvakrát skončil duel remízou 1:1 a naposledy Sparta zvítězila 3:1.

Sparta je historicky nejslavnější a nejúspěšnější český klub, ale posledních několik sezon se pražský tým hledá a nezažívá úspěchy, na které byl v minulosti zvyklý. Ani tato sezona není výjimkou, dokonce je zatím ještě horší, než ty předchozí a Sparta se musí strachovat o postup do pohárové Evropy pro příští sezonu. Aktuálně je Sparta v tabulce s 35 body až na devátém místě a na Skupinu o titul ztrácí tři body, na Skupinu o záchranu má náskok bodů pět. Na jaře Spartu převzal po odvolaném Václavu Jílkovi trenér Václav Kotal a vypadalo to, že se pod ním Sparta zvedá, když ze čtyř zápasů třikrát neprohrála a hlavně působila herně lépe. Jenže po restartu soutěže Sparťané předvedli opět velmi špatný výkon, když doma podlehli Plzni 1:2. Venku zatím Sparta v této sezoně v lize odehrála 12 zápasů s bilancí tří výher, pěti remíz a čtyř porážek. Na výhru venku čekají Pražané tři soutěžní utkání, naposledy remizovali v derby na Slavii 1:1.

MFK Karviná

Karviná hraje svou čtvrtou sezonu v nejvyšší soutěži od svého postupu v roce 2017 a stejně jako v předchozích letech znovu bojuje o své udržení v lize. Aktuálně se Karvinští nachází v tabulce se 13 body na třináctém místě a na prostřední Skupinu o Evropu ztrácí už devět bodů. Je tedy jasné, že se soustředí hlavně na vytvoření si co nejlepší pozice pro pravděpodobný vstup do Skupiny o udržení. Na předposlední Příbram má náskok šesti bodů. Před přerušením ligy kvůli koronaviru měla Karviná výbornou formu, na jaře nasbírala ze čtyř zápasů skvělých deset bodů.Po restartu pak zatím v jediném utkání remizovala bez branek na hřišti tehdy předposlední Opavy. Doma zatím Karviná v této sezoně v lize odehrála 12 utkání s bilancí tří výher, pěti remíz a čtyř porážek. Tři poslední domácí utkání Karviná vyhrála a pět v řadě neprohrála. Naposledy doma porazila v důležitém záchranářském souboji Příbram 2:0.

Zdravím a vítám všechny příznivce českého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 26. kola FORTUNA:LIGY mezi týmy MFK Karviná a AC Sparta Praha. Zápas se odehraje na Městském stadionu v Karviné a bude se hrát bez diváků.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petr Sumbal

Branky: 32. Lingr (Ndefe) – 49. Moberg Karlsson (M. Frýdek), 56. Hložek, 64. Dočkal (Hložek), 90+3. Karabec (Vindheim)

Karty:   23. Ndefe (KAR), 44. Lingr (KAR), 84. Rundić (KAR) – 21. L. Krejčí (SPA), 44. Štetina (SPA)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 0:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 13:8.
    MFK Karviná: Bolek – Ndefe (61. Ba Loua), Santos, Šindelář, Rundić – Janečka (C) (65. Marek Hanousek), Smrž (79. Guba), Qose – Jan Moravec, Lingr (79. Želizko), Taiwo (79. V. Vukadinović).

AC Sparta Praha: Heča – Sáček, Štetina, Hancko, M. Frýdek – L. Krejčí – Moberg Karlsson (82. Matěj Hanousek), Kanga (90+1. Karabec), Dočkal (C) (82. Trávník), Hložek (90+1. Vindheim) – Tetteh (76. Drchal).

Rozhodčí: Zelinka – Paták, Dobrovolný