Energetik-BGU – Vitebsk 3:3 (kon.) | BATE – Isloč Minsk 1:0 (kon.) | Ruch Brest – Dinamo Brest 1:4 (kon.)
FC Energetik-BGU Minsk
3:3 (3:2)
FC Vitebsk
Neděle 31.05.2020, 15:00 • Gorodskoj Stadion, Molodečno • Běloruská Vysšaja Liga • 11. kolo

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního dne a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit zase na shledanou. (16:57:49)

Dnešní utkání sledovalo 353 diváků.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 8:13. Střely mimo: 5:10. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 16:20.

Je dobojováno. Ve druhém poločase se hosté snažili srovnat s domácími krok, ale to se jim dlouho nedařilo. I když Leška doslova ostřelovali, gól ne a ne padnout. Vše si však hráči Vitebsku nechali až na poslední nastavenou minutu, ve které rozvlnil síť za Leškem hlavou Julio César a zajistil tak spoluhráčům velmi cenný bod na venkovním hřišti. Naopak domácí mohou smutnit, zbytečně neuhlídali soupeře a ztratili dva body.

90+5
    90+4. Julio CÉSAR - 3:3

90+4
    Vitebsk právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Hosté si vyrovnávací gól nechali až na úplně samotný závěr. Po centru Antona Matvejenka zakončil u bližší tyče hlavou JULIO CÉSAR a zajistil tak pro hosty cenný bod – 3:3. Asistence: Anton Matvejenko.

90+4
    Po zákroku domácího brankáře, který dostal míč za zadní čáru, zahrávali fotbalisté Vitebsku další rohový kop. Ale znovu z této standardní situace neuspěli.

90+2
    Domácí se dostali do slibné šance, když zakončoval u velkého vápna David Tweh, ovšem Dmitrij Guščenko dostal balon pod kontrolu a má ho v rukavicích.

90
    Nad rámec řádné hrací doby ve druhém poločase se budou nastavovat ještě čtyři minuty navíc.

90
    Přízemní střela, která mířila na branku Leška měla rozhodně gólové parametry, ale Artur Leško vytasil zákrok u své pravé tyče a pomohl svému týmu udržet náskok.

89
    Z pravé strany z hranice velkého vápna nyní zahráli nebezpečný volný kop hosté, balon ale poslali jen do zdi.

87
    Hlavičku Kalenčuka pak zablokovala obrana Minsku a dostala míč do bezpečí a daleko od Leškovy branky.

86
    Kousek před půlící čárou zahráli domácí volný kop, ale včas zakročila obrana Vitebsku a hosté rychle otáčejí hru na druhou stranu. S míčem už procházejí před branku Artura Leška.

85
    Nic z toho nebylo. Míč mají ve své moci zase domácí hráči a Artur Leško ho odkopne od své branky. Už si rovná míč a moc nespěchá.

84
    Volný kop z levé strany zahraje Vitebsk a pokusí se ohrozit domácí branku. K vyrovnání už hostům moc času nezbývá.

82
    Střídání v týmu FC Vitebsk: ze hřiště odchází Sergej Volkov, přichází Vladislav Fedosov.

81
    Alexej Nosko se obtočil s míčem a poté ho soupeř poslal k zemi. Za to dostal domluvu od hlavního sudího. Příště by to mohlo být za žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu FC Vitebsk: ze hřiště odchází Diego Carioca, přichází Alexandr Ksenofontov.

Vendula Zdražilová

Branky: 33. Bakić (Girs), 40. Umarov, 44. Tweh (Girs) – 8. Carioca (Matvejenko), 42. Nicolaescu (pen.), 90+4. César (Matvejenko)

Karty:   9. Carioca (VTB), 28. Skitov (VTB), 71. Nicolaescu (VTB)   56. Judčic (EBM)

FC Energetik-BGU Minsk: Leško – Svirepa, Škurďuk, Mirošnikov – Judčic, Girs, Tweh, Nosko (C), Bakić (77. Atemengue) – Umarov (61. Musahagian), Mawatu
    Náhradníci: Sadovskij – Sovpel, Musahagian, Dias, Šorac, Atemengue, Vigovskij

FC Vitebsk: Guščenko – Čalov, Skitov (C), César, Nazarenko – Gurenko (74. Vasiljev), Volkov (82. Fedosov), Kalenčuk – Nicolaescu, Carioca (80. Ksenofontov), Matvejenko
    Náhradníci: Soroko – Klopockij, Karamuška, Vasiljev, Němčenok, Ksenofontov, Fedosov

Rozhodčí: Vasilevič – Jemeljančikov, Polujanov