Kolín nad Rýnem – RB Lipsko 2:4 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
2:4 (1:2)
RB Lipsko
Pondělí 01.06.2020, 20:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 29. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (22:28:03)

Dnešní utkání je tedy u konce. Všechny tři body bere favorizované Lipsko. Do vedení šel domácí tým v sedmé minutě, kdy se trefil Córdoba. Vyrovnání přišlo z halvy Patrika Schicka a ještě do poločasu šlo Lipsko do vedení pro brance Nkunkua. Po přestávce se během sedmi minut trefil Werner, Modeste a první branku v Lipsku zaznamenal Dani Olmo. To bylo z branek vše. Lepší byl hostující tým, tempo zápasu bylo solidní, jen škoda poslední zhruba čtvrthodiny, kdy oba týmy rezignovaly na nějaké větší útočení.
    Kolín si příště zahraje 7.6. na hřišti Augsburgu. Lipsko další zápas čeká o den dříve doma s Padebornem.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:9. Střely mimo: 1:8. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:7.

90+5

90+4
    Angeliño už zřejmě nemůže dál, má křeče, dnes to ale od něho byl parádní večer.

90+4
    Začíná poslední minuta nastaveného času. U míče Kolín, který se ještě snaží dostat na dostřel branky soupeře.

90+3
    Dominick Drexler centroval do vápna, ale opět se k hlavičce nedostal nikdo z domácích. Byl to pravděpodobně Upamecano, který míč odhlavičkoval do bezpečí.

90+3
    Roh pro domácí celek.

90+2
    Zápas se již bohužel pouze dohrává. Oba týmy jsou jasně smířené s výsledkem a hra už má hodně pomalé tempo.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Zápas se blíží do svého konce. Kolín je v držení míče.

89
    Žlutou kartu dostává Emil Forsberg (RB Lipsko).

88
    Velká šance pro domácí. Anthony Modeste dostal míč za hostující obranu a šel sám na branku. Proti němu byl jen brankář Péter Gulácsi, jehož sice při střele obstřelil, ale míč skončil vedle jeho branky.

87
    Dominick Drexler dostal trochu prostoru na pravé straně a centroval do vápna, kde panoval Dayot Upamecano.

86
    Rukou na středu hřiště zahrál hostující Tyler Adams, takže míč zůstane ještě další vteřiny na domácích kopačkách.

85
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.

84
    Merého nákop dopředu získal nepochopen, takže jen odevzdaný míč soupeři.

Ondřej Černý

Branky: 7. J. Córdoba, 55. Modeste – 19. Schick (Angeliño), 38. Nkunku (Laimer), 50. Werner (Gulácsi), 57. Olmo

Karty:   30. Leistner (KLN), 62. Drexler (KLN) – 89. Forsberg (RBL)

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz (75. Meré), Czichos, Leistner, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Kainz (59. Drexler), Rexhbecaj (59. Thielmann), Jakobs (75. Terodde) – J. Córdoba (24. Modeste).
    Náhradníci: Kessler – Ehizibue, Meré, Schindler, Höger, Drexler, Thielmann, Modeste, Terodde.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Angeliño – Sabitzer (C), Laimer (59. Adams) – Olmo (85. Forsberg), Nkunku – Schick (68. Haidara), Werner.
    Náhradníci: Mvogo – Orban, Forsberg, Krauss, H. Wolf, Haidara, Lookman, Adams.