Zlín – Příbram 1:0 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:2 (kon.) | Bohemians 1905 – Sparta 0:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
2:2 (1:1)
FK Mladá Boleslav
Sobota 06.06.2020, 18:00 • Stadion U Nisy, Liberec • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Je za námi utkání 28. kola nejvyšší domácí soutěže. Viděli jsme utkání plné zvratů. Hned ve druhé minutě otevřel skóre utkání hostující Jiří Klíma. Ve 37. minutě byl pak vyloučen jeho jmenovec Jakub. Domácí Kuchta využil přesilovku už po čtyřech minutách a ve 41. minutě srovnal na 1:1. Ve druhé půli domácí tlačili, ale po ruce Karafiáta v pokutovém území vrátil z penalty hostům vedení kapitán Budínský. Domácí bušili do boleslavské obrany, ale gól nepřicházel. V 75. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Taras Kačaraba. Už už to vypadalo, že hosté zvítězí na severu Čech po dlouhých dvanácti letech. V 95. minutě ale přišel dlouhý míč Nguyena, na který naskakoval Rondić. V souboji s ním hlavičkoval Tatajev a naneštěstí pro něj přehlavičkoval vlastního brankáře a zařídil tak pro Liberec remízu 2:2. Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (19:58:50)

90+6
    Konec zápasu. Rozhodčí po brance rychle končí toto utkání.
    90+5. Alexej Tatajev vlastní - 2:2

90+5
    Liberec to přece jen zvládl a v poslední minutě vyrovnává!
    Autorem branky se zdál být Imad Rondić, který si naběhl na dlouhý nákop brankáře Nguyena. Po důkladnějším zkoumání opakovaných záběrů je ale zřejmé, že se jedná o vlastní gól ALEXEJE TATAJEVA, který v souboji s Rondićem přehlavičkoval vlastního brankáře Jana Šedu. Liberci konce zápasů svědčí! Tentokrát dokázal alespoň vyrovnat.

90+4
    Už hrají opět domácí.

90+3
    Hosté tahají čas a navíc vybojovali rohový kop.

90+3
    Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Ladislav Krobot.

90+2
    Boleslavští vyvezli míč a budou mít k dispozici autové vhazování.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut.

90
    Rondićova přihrávka po zemi jen prolétla vápnem. V ochozech to pouze zahučelo.

89
    Peškova přihrávka na Berana byla příliš dlouhá.

87
    Centry libereckých létají do vápna a zase ven. Domácí mačkají svého soupeře jako šťávu z pomerančů. Branku ale neohrožují, a to je důvod, proč je to stále 2:1 pro svěřence trenéra Webera.

86
    Hezky rozehraná standardka. Mladá Boleslav brání s vypětím všech sil.

85
    Po vysoké noze hostujícího hráče pár metrů za vápnem mají domácí další příležitost na vyrovnání.

84
    Liberec má jasnou převahu rohových kopů. Přesněji je to 13:1.

83
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Martin Koscelník, přichází Imad Rondić. To je zase úplně opačný vzkaz od Pavla Hoftycha. Obránce totiž nahrazuje na hřišti útočník.

82
    Na druhé straně zakončoval střídající Pudil. Filip Nguyen byl připraven.

81
    Vysoké míče létají do vápna Boleslavi. Středočeská obrana ale odolává.

79
    Liberec jakoby nepřišel o vyloučeného Kačarabu stále tlačí svého soupeře. Gól je zatím v nedohlednu.

Tomáš Honzejk

Branky: 41. Kuchta, 90+5. Tatajev (vla.) – 2. Jiří Klíma, 62. Budínský (pen.)

Karty:   14. Koscelník (LIB), 53. Beran (LIB), 62. Karafiát (LIB), 70. Kačaraba (LIB) – 19. Křapka (MBL)   75. Kačaraba (LIB)   36. Jakub Klíma (MBL)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 13:3. Rohy: 14:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.
    FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník (83. Rondić), Kačaraba, Karafiát (C), Mikula – Alibekov (50. Beran), Mara – Malinský, A. Baluta, Ma. Zeman (60. Pešek) – Kuchta (60. Mashike Sukisa).
    Náhradníci: Knobloch – Hromada, Michal, Pešek, Beran, Rondić, Mashike Sukisa.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka, Tatajev, Jakub Klíma, Zelený – Janošek (90+3. Krobot), Túlio – Douděra (42. Mazuch), Budínský (C), Ladra (46. Fulnek) – Jiří Klíma (79. Pudil).
    Náhradníci: Stejskal – Mazuch, Pudil, Stránský, Mašek, Fulnek, Krobot.

Rozhodčí: Klíma – Moláček, Hrabovský, VAR: Cieslar, AVAR: Marek