Opava – Slovácko 1:1 (kon.) | Karviná – Č. Budějovice 0:0 (kon.) | Olomouc – Ostrava 2:3 (kon.)
Teplice – Jablonec 1:2 (kon.) | Slavia – Plzeň 0:0 (kon.)
SK Sigma Olomouc
2:3 (1:3)
FC Baník Ostrava
Neděle 07.06.2020, 17:00 • Andrův stadion, Olomouc • FORTUNA:LIGA • 28. kolo

Moravsko-slezské derby končí vítězstvím hostů 3:2. Přestože více gólových šancí měli Hanáci, vlastními chybami v obraně doslova darovali svému soupeři tři body. (18:54:32)

90+4
    90+4. David HOUSKA - 2:3

90+4
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A tak se opravdu děje. DAVID HOUSKA poslal míč přes zeď do pravé části branky. Laštůvka se jen ohlédl a ani nezasahoval.

90+3
    Jedna z posledních příležitostí domácích ke skórování. Standardní situace ze zhruba dvaceti metrů ještě může pohnout skórem.

90+2
    Na polovině hřiště se provinil nedovoleným způsobem Hála, který si do statistik připisuje žlutou kartu.

90+1
    Jednalo se o Svozila, který za asistence lékaře odbíhá za autovou čáru. Do zápasu se pravděpodobně ještě vrátí.

90+1
    Na trávníku zůstal ležet jeden z hráčů Ostravy, ke kterému je okamžitě povolán klubový lékař. Hra je přerušena.

90
    Navíc hra se odehrává na domácí polovině a u míče jsou hosté. Sudí hru ve druhé půli nastaví o čtyři minuty.

89
    Hanákům už nezbývá téměř žádný čas a stále ztrácí dvě branky. Laštůvka ve druhém poločase nemusel téměř nic řešit.

88
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Milan Lalkovič.
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Milan Baroš.

86
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Ondřej Zmrzlý.

85
    Opět Hanáci nedokázali trefit hlavou prostor mezi tyčemi. Laštůvka bude rozehrávat od své branky.

85
    Hanáci se snaží a během chvilky vybojovali druhý rohový kop.

84
    Vepřek vybojoval míč u levého rohového praporku, odkud poslal přízemní centr před Laštůvku. Zde si míč převzal Yunis, kterému se ale zamotal pod nohami a přišel o něj.

82
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Filip Kaloč.
    82. Smola si chtěl vymodlit penaltu, rozhodčí mu simulování nezbaštil

82
    Na druhé straně v protiútoku upadl v domácí šestnáctce Smola, který se snažil vymodlit pokutový kop. Sudí ale jasným gestem ukázal, že se pískat nebude.

81
    Hanáci obléhají šestnáctku soupeře, ovšem k zakončení nebo alespoň ohrožení Laštůvky to zatím nevede.

Miroslav Fantal

Branky: 34. Juliš (Chytil), 90+4. Houska – 6. Jirásek (O. Šašinka), 22. O. Šašinka (Stronati), 45+1. Kuzmanović (O. Šašinka)

Karty:   5. Houska (OLO), 22. Breite (OLO), 66. Jemelka (OLO), 90+2. Hála (OLO) – 11. Jirásek (OVA), 26. O. Šašinka (OVA)

Rohy: 10:1.
    SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba (46. Zahradníček), Jemelka, Vepřek (86. Zmrzlý) – Breite – P. González (68. Yunis), Houska (C), Chytil (78. Hála), Falta – Juliš.
    Náhradníci: M. Buchta – Zmrzlý, Yunis, Látal, Zahradníček, Hála, Kerbr.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – J. Pokorný, Svozil, Stronati – Kuzmanović (88. Lalkovič), Jánoš, R. Hrubý (C) (46. Fillo), Jirásek (82. Kaloč), Holzer – Potočný (88. Baroš), O. Šašinka (57. Smola).
    Náhradníci: Budinský – Fillo, D. Buchta, Smola, Lalkovič, Kaloč, Baroš.

Rozhodčí: Ardeleanu – Caletka, Hurych