Vítkovice – Vlašim 0:2 (kon.) | Hr. Králové – Žižkov 5:0 (kon.) | Chrudim – Jihlava 4:3 (kon.)
Líšeň – Brno 1:2 (kon.)
MFK Vítkovice
0:2 (0:1)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Čtvrtek 11.06.2020, 17:00 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 22. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (18:59:05)

Je dobojováno a hosté si dnes domů odvážejí zasloužené vítězství 2:0. To se začalo rodit ve 31. minutě, kdy Václav Svoboda přízemní střelou překonal Květoně. Vítkovice toho směrem vpřed v první půli příliš nepředvedly a mohly být rády pouze za jednobrankové manko.
    Ani druhá půle nepřinesla příliš možností v podání domácích, naopak hosté hrozili z brejků. V pojistku se jim podařilo proměnit snad až na třetí či čtvrtý pokus, když v poslední nastavené minutě pečetil výhru Vlašimi Filip Vedral. MFK tak po koronapauze prohrálo i pátý duel a záchrana se jim opravdu dost komplikuje.

90+5

90+4
    Vlašim právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto! Z pravé strany přiletěla přihrávka na střed na úplně volného FILIPA VEDRALA, který tvář v tvář Květonovi nezaváhal a poslal balón pod břevno.

90+4
    Nepovedený centr Kanii ze standardní situace a následná zpětná příhra rozlítila domácí fandy. Hosté jdou do brejku.

90+3
    Žlutou kartu dostává Petr Průcha (FC Sellier & Bellot Vlašim).

90+3
    Helebrand výborně vypálil z hranice vápna, ale pouze do míst, kde byl připraven brankář Bačkovský.

90+2
    Vítkovicím se čas hodně rychle krátí. Vlašim nyní brání v 11 lidech na své polovině.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Josef Květon dobře vystartoval z brány a zabránil tak další gólovce soupeře. Mezitím se nám rozběhla poslední minuta zápasu.

88
    Domácím se dnes centry příliš nevedou. Pro další nabídku z levé strany si v pohodě došel brankář Bačkovský.

87
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Filip Vedral.

85
    Prostrkávačka na Martiníka se domácím nepovedla a balón nakonec doputoval až do rukavic Bačkovského.

84
    Střídání v týmu MFK Vítkovice: ze hřiště odchází Josef Celba, přichází Jan Martiník.

83
    Holiš opravdu tvrdým způsobem vletěl do svého soupeře a uviděl žlutou kartu. Žlutý kartónek nakonec viděl i hostující Svoboda, jenž vystartoval na Holiše ve snaze si slovně celou situaci vyříkat.

82
    Záviška se následně dostal k dalšímu zakončení, avšak druhý gól Vlašimi se ani v tomto případě nekonal.

79
    Další vysoký míč zprava tentokrát doletěl na hlavu Martišiaka, který ovšem zakončoval ze stoje a jeho hlavičce chyběla razance a umístění.

78
    Celba nedosáhl na dlouhé přenesení hry a navíc se při svém pohybu vyválel na nedalekou tartanovou dráhu.

77
    Jakub Bolf se poté marně natahoval k hlavičce po centru z levé strany. Balón následně opustil pokutové území Vlašimi.