Granada – Getafe 2:1 (kon.) | Valencia – Levante 1:1 (kon.)
Valencia CF
1:1 (0:0)
Levante UD
Pátek 12.06.2020, 22:00 • Estadio de Mestalla (Valencie) • Španělská LaLiga • 28. kolo

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:2. Rohy: 0:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:13. (00:09:19)

Valencijské derby bylo na Mestalle dlouho nudné, závěr ale byl více než strhující. Hosté dohrávali v deseti bez nejlepšího střelce Martího, přesto se zdálo, že zápas dovedou k bezbrankové remíze, když v 89. minutě udeřil Rodrigo Moreno. V páté nastavené minutě ale Veza fauloval Diakhaby, po komunikaci s videorozhodčím hlavní arbitr Javier Alberola nařídil pokutový kop, který v 98. minutě proměnil Gonzalo Melero a zařídil cenný bod pro Levante.

Levante tak stále pokračuje v černé sérii, když na Mestalle vyhrálo soutěžní zápas naposledy v roce 1937, přesto bod z dnešního zápasu není neúspěchem. Koneckonců na bod z Mestally čekalo od roku 2011.

90+9

90+9
    Domácí se ještě dostali k jednomu nákopu do pokutového území, Čeryšev ale hlavičkoval k brankáři Fernándezovi.

90+8
    Levante právě vstřelilo branku!
    GONZALO MELERO proměnil penaltu přízemní střelou do protipohybu brankáře Cillessena!

90+7
    Je to penalta! Diakhaby skutečně fauloval v pokutovém území!

90+6
    Ještě probíhá komunikace mezi rozhodčím Alberolou a kolegy u videa, zda-li se nejednalo o faul uvnitř pokutového území.

90+5
    Po centru Pabla Martíneze zůstal v pokutovém území ležet Rubén Vezo, jenž byl v souboji s Diakhabym. Rozhodčí Alberola píská volný kop v bezprostřední blízkosti pokutového území.

90+4
    Ještě jedna standardní situace pro Levante po zákroku Diakhabyho.

90+3
    Na přetažený centr si naskočil naprosto osamocený Gonzalo Melero, ovšem hlavičkoval přímo do rukavic Jaspera Cillessena.

90+2
    Hosté poměrně zadarmo vybojovali rohový kop.

90+1
    Rozhodčí Javier Alberola oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90+1
    Pablo Martínez z velmi nadějné pozice trefil jen domácí zeď.

90+1
    V úvodu nastaveného času byl Melero faulován v blízkosti pokutového území Valencie a hosté ještě budou moci zahrozit ze standardní situace.

89
    Valencia právě vstřelila branku!
    Už se zdálo, že zápas směřuje k bezbrankové remíze, když Valencia udeřila! Střílenou přihrávku Josého Gayi z levého křídla jemnou tečí nasměroval ke vzdálenější tyči RODRIGO!

89
    Neujal se ani střílený centr Rodriga Morena a čas už kvapí k devadesáté minutě.

87
    Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Denis Čeryšev.

86
    Gameirův centr nedoputoval až k adresátu Morenovi, domácím se ale stále nedaří dostat do výraznějšího náporu proti oslabenému soupeři.

84
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Pablo Martínez.