Celta Vigo – Alavés 6:0 (kon.) | Valencia – Osasuna 2:0 (kon.) | Real Sociedad – Real Madrid 1:2 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
1:2 (0:0)
Real Madrid
Neděle 21.06.2020, 22:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španělská LaLiga • 30. kolo

Z tohoto zápasu už je to každopádně vše. Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (00:13:21)

Sérii tří zápasů bez vítězství budou chtít hráči Realu Sociedad ukončit ve středu, kdy opět doma přivítají šestnáctou Celtu Vigo. Real Madrid bude ve stejný den plnit roli obrovského favorita proti osmnácté Mallorce.

Real Madrid tak splnil v souboji s Realem Sociedad roli papírového favorita a dostává se po bezbrankové remíze Barcelony v Seville na první příčku tabulky! Fotbalisté ze San Sebastianu zůstávají šestí.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 16:15.

Po extrémně nezáživné první půli naservírovaly po změně stran oba týmy přeci jen už fotbal, na který se dalo koukat. Real Madrid šel v 50. minutě do vedení, když otevřel skóre z pokutového kopu kapitán Ramos. Ten se ovšem jen o dvě minuty později zranil a zápas pro něj předčasně skončil. V 68. minutě se krásnou trefou k pravé tyči prosadil střídající Januzaj, Merino ale v ofsajdové pozici bránil Cuortoisovi ve výhledu, a tak nebyla branka uznána. To na druhé straně už se po konzultaci s videorozhodčím skóre měnilo. Fotbalisté San Sebastianu reklamovali Benzemovo zpracování míče rukou, sudí ale byli jiného názoru a jeho následnou ránu z otočky uznali. Domácí nesložili zbraně a byli v závěru lepším celkem. Z tlaku ale vytěžili už jen snižující trefu Merina, jehož dělovka se odrazila do sítě od břevna.

90+7

90+7
    Mikel Merino si dost možná stěžoval na to, že si dává belgický brankář až příliš načas, a vykoledoval si za svůj projev směrem k rozhodčímu žlutou kartu.

90+7
    Míč je u Thibauta Courtoise, který jej zřejmě posledním nákopem vyšle daleko na druhou polovinu hřiště.

90+6
    Luka Modrić je na hřišti sotva pět minut, přesto už stihl vyfasovat žlutou kartu za nepřiměřený úder do Mikela Merina.

90+5
    Thibaut Courtois si hýčká balon ve vlastním vápně a šetří pro svůj tým cenné vteřinky. Pomalu se rozebíhá poslední minuta nastavení.

90+4
    Tak přeci jen přišla šance! Po centru z levé strany se zavěsil do vzduchu Mikel Merino, jenž hlavičkoval přes bránícího protihráče metr vedle pravé tyčky.

90+3
    Naplnila se třetí nastavená minuta. Real Sociedad hraje s míčem, avšak daleko od Cuortoisovy svatyně.

90+2
    San Sebastian by se potřeboval dostat k nějakému souvislejšímu tlaku. Momentálně se ale pruhovaní musí bránit před vlastním vápnem, což jim vůbec nehraje do karet.

90+1
    A přesto mohla přijít gólová pojistka na druhé straně. Do brejku se hnal Vinícius Júnior, zakončení mu ale vůbec nevyšlo, když pálil vysoko nad branku.

90+1
    Je to šest minut! Údaj, který ocení zejména domácí fotbalisté, jež jsou pevně usazeni na madridské polovině.

90
    Již běží poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, kolik se sudí Fernández rozhodne nastavit.

89
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Luka Modrić.

89
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Ferland Mendy.