Newcastle – Sheffield Utd. 3:0 (kon.) | Aston Villa – Chelsea 1:2 (kon.) | Everton – Liverpool 0:0 (kon.)
Everton FC
0:0 (0:0)
Liverpool FC
Neděle 21.06.2020, 20:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 30. kolo

Ode mě je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek víkendu. (21:58:40)

Fauly: 15:12

Merseyside derby je za námi, na hřišti Evertonu se odehrála remíza 0:0. Stejným výsledkem skončil zápas Everton – Liverpool už potřetí v řadě. V zápase nebylo k vidění velké množství šancí a celkově jen šest střel na branku. V prvním poločase nebyl ani jeden z týmů blízko gólu, s Richarlisonovou střelou si poradil Alisson a přímák Alexandera-Arnolda chytil Pickford. Ve druhém poločase měl Liverpool dlouho drtivou územní převahu, ale šance si nevypracoval. V 80. minutě mohli domácí zápas rozhodnout pro sebe, ale Alisson předvedl skvělý zákrok proti Calvertu-Lewinovi a následná dorážka Daviese skončila po teči van Dijka na tyči. V nastaveném čase pak ještě musel Pickford vyrážet Fabinhovu střelu z přímého kopu.

90+4

90+3
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Dominic Calvert-Lewin, přichází Moise Kean.

90+3
    Rohový kop se pak hostům nepovedl, míč Alexandera-Arnolda se dostal v letu do zámezí.

90+2
    Nakonec to vzal na sebe Brazilec Fabinho a Pickford musel konečky prstů míč vytlačit nad břevno.

90+2
    Za míčem jsou postavení Fabinho a Trent Alexander-Arnold. Jeden z nic bude zakončovat.

90+1
    Liverpool dostává jednu z posledních šancí na rozhodnutí duelu, faulovaný byl totiž těsně před pokutovým územím Alex Oxlade-Chamberlain.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Richarlison šel do skluzu proti Hendersonovi a míč mu odebral čistě, sám sebe ovšem lehce poranil. Trochu pokulhává.

88
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Bernard.

87
    Rohový kop směřoval na hlavu Matipa, ale ten byl dobře střežen a do zakončení se nedostal.

87
    Teď už se Everton musí zase bránit, Digne srazil centr z pravé strany na rohový kop.

85
    Žlutou kartu si z blízka prohlédl belgický útočník Liverpoolu Divock Origi.

84
    Zdá se, že Everton bude mít silný závěr duelu, v posledních minutách jakoby našel druhý dech a Liverpoolu dělá problémy.