Den 1: Modrý tým (I.ČLTK) – Červený tým (Sparta) 5:9* (kon.) | Den 1: Bílý tým (Prostějov) – Žlutý tým (Spoje) 10:5* (kon.)
Den 1: Bílý tým (Prostějov) – Žlutý tým (Spoje)

10:5*

Čtvrtek 02.07.2020, 10:00 • TK Agrofert Prostějov • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

16:40
    A to už je pro tuto chvíli vše. Děkujeme vám za pozornost a nezapomeňte, že zítra bude série mezi bílým a žlutým týmem vrcholit. Hrát by se podle dostupných informací mělo na deseti kurtech zároveň a už od devíti hodin dopoledne. Do té doby na viděnou. (16:40:52)

16:40
    Na závěr si ještě zrekapitulujme všechny dnešní výsledky, mezi kterými jsou i některé překvapivé.

Bílý tým – Žlutý tým
    Jaroslav Pospíšil – Dominik Kellovský 4:6, 6:7(3)

16:38
    Všech patnáct utkání je v tuto chvíli odehráno. Po prvním hracím dnu tak platí vedení 10:5 pro domácí bílý tým z Prostějova.

16:38
    Žlutý tým se v závěru dne přeci jen ještě trochu zmátořil a malinko ukrojil z manka. Závěrečnou smíšenou čtyřhru vyhráli skrze rozhodující supertiebreak Matěj Vocel s Johanou Markovou (6:4, 6:7, 10:4). Protivníky jim byli Dalibor Svrčina s Annou Siskovou.

16:34
    Na světě je obrovské překvapení! Grandslamové šampionky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou podlehly 5:7 a 2:6 Miriam Kolodziejové s Jesikou Malečkovou. Stejné hráčky šokovaly 11. června ve čtyřhře i triumfem nad párem Kvitová, Strýcová. To nebude náhoda!

16:29
    Bílý tým zaokrouhluje svůj bodový zisk na deset! Zdeněk Kolář s Jiřím Lehečkou nakonec roli favoritů přeci jen splnili. Američan Kodat s Dominikem Kellovským brali výsledkem 6:3 první sadu, nakonec ale prohráli, a to 6:3, 2:6 a 4:10.

16:21
    Pouze dva sety stačily k vítězství i Jiřímu Veselému s Davidem Poljakem. S Petrem Nouzou a Michalem Konečným sice v první sadě prohrávali 1:4, nakonec ale zvítězili 6:4, 6:3. Veselý tak po singlu porazil Nouzu i v deblu.

16:12
    Linda Fruhvirtová se jmenovkyní Noskovou vyhrály i druhý set nad párem Vlčková, Gadientová poměrem 6:2. Teprve patnáctileté tenistky tak znovu ukázaly, jak šikovnými hráčkami jsou. Prostějov má díky nim už osmý bod.

15:57
    Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou nedopodávaly za stavu 5:4 první set a nakonec ho s duem Miriam Kolodziejová, Jesika Malečková prohrály 5:7! Tohle je velké překvapení.

15:48
    Veselý s Poljakem tahali dlouhou dobu za kratší konec, od stavu 1:4 ale nepovolili Nouzovi s Konečným ani gem a vyhráli první set 6:4.

15:35
    Na kurtu číslo 2 si počínají lépe hráči žlutého týmu, byť nejsou favority. Kellovský s Američanem Kodatem zaskočili Koláře s Lehečkou, kterým povolili zatím jen tři gemy.

15:32
    Patnáctileté Lindy Fruhvirtová a Nosková vyhrály první set nad česko-švýcarským duem Vlčková, Gadientová 6:2.

14:53
    V 15 hodin by se na pěti kurtech měly začít hrát následující debly:

Krejčíková, Siniaková – Kolodziejová, Malečková
    L. Fruhvirtová, Nosková – Vlčková, Gadientová (SUI)
    Veselý, Poljak – Nouza, Konečný
    Kolář, Lehečka – Kodat (USA), Kellovský
    Svrčina, Sisková – Vocel, Marková

14:03
    Nominace do deblových zápasů v tuto chvíli nejsou známy. Jakmile se tak stane, budeme informovat.

14:03
    Dorazil také výsledek poslední dnešní dvouhry, kterou obstarali dva zahraniční hráči. Ukrajinec Vitalij Sačko v ní porazil 6:3 a 7:6 Tobyho Alexe Kodata ze Spojených států. Po singlech tak vede bílý Prostějov už 7:3. To je obrat!

14:00
    Teď je to bod za bodem pro domácí! Před pár vteřinami ukončila třísetovou bitvu Kateřina Siniaková. Jesika Malečková vedla v rozhodujícím dějství po brejku 2:1, na servisu ho ale nepotvrdila. Siniaková se posléze dostala do vedení 4:2, to ale soupeřka dotáhla na 4:4 a v deváté hře měla na příjmu tři brejkboly. V té době se lámal pomyslný chléb – Siniaková všechny hrozby ztráty podání odvrátila a následně duel na returnu ukončila.

13:55
    Zápasy se teď dohrávají v krátkém sledu po sobě. Pátý prostějovský bod přidává David Poljak. Zatímco v prvním setu ztratil třikrát servis, v tom druhém už jen jednou. Poljak porazil Filipa Dudu 7:6(6) a 6:4.

13:50
    Bílý tým už dokonce vede! Petr Nouza se držel statečně, nakonec ale prohrál s Jiřím Veselým 7:6(4) a 6:3. Za stavu 5:3 musel Veselý odvracet dva brejkboly, nakonec ale zdramatizování setu nepřipustil.

13:42
    Jiří Lehečka poráží dle očekávání ve dvou setech Dominika Ryse 6:3 a 6:1. Stav série mezi bílým a žlutým týmem je tak srovnán na 3:3.

13:38
    Zdeněk Kolář dorazil Pavla Nejedlého kanárem a vítězí za hodinu a 24 minut 6:4, 6:0.