Janov – Spal 2:0 (kon.) | Cagliari – Lecce 0:0 (kon.) | Fiorentina – Hellas Verona 1:1 (kon.)
Parma – Bologna 2:2 (kon.) | Udinese – Sampdoria 1:3 (kon.) | Neapol – AC Milán 2:2 (kon.)
SSC Neapol
2:2 (1:1)
AC Milán
Neděle 12.07.2020, 21:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A • 32. kolo

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:53:43)

AC se ve středu představí na San Siru proti Parmě a bude favoritem. Ve stejný den odehraje Neapol utkání 33. kola Serie A v Boloni.

Neapol ještě v závěru cítila šanci. Přehrávala svého soupeře. Do toho jí pomohl Alexis Saelemaekers. Ten v 61. minutě vystřídal Calhanoglua, ale pak během dvou minut vyfasoval právem dvě žluté karty. Pokaždé za ostrý skluz a zamířil tak předčasně do šaten. Neapol ještě kopala standardku z dvaceti metrů, ale Milik vysoko překopl bránu. Vzhledem k průběhu zápasu musí být AC s remízou spokojené. Nicméně na Neapol ztrácí nadále dva body. Do konce italské ligy zbývá šest kol.

Neapol můžou mrzet hlavně neproměněné šance. Domácí víceméně dominovali v prvním poločase a AC ještě mohlo být hodně rádo za stav 1:1. To na startu druhého dějství hosté vyrovnali hru a jejich výkon šel nahoru. Nicméně Neapol otočila vývoj duelu, když Mertens skóroval po nahrávce Callejóna a s velkým přispěním chybujícího Donnarummy, který nemohl mít čisté svědomí. Hodně si sáhl na zakončení belgického útočníka k přední tyči. Neapol byla na koni, ale nakonec Kessié proměněnou penaltou po podražení na Bonaventuru rozhodl o tom, že se dnes budou body dělit.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:18.

90+6

90+6
    Jen, co rozehrál Binnásir nakrátko na nohu Contiho, tak sudí odpískal konec.

90+5
    Elmas fauloval zleva Leaa a vypadá to, že AC ještě rozehraje standardku. Poslední šance.

90+4
    Domácí to mysleli dobře nákopem na zabíhajícího Zielinskiho, ale balón skončil vedle brány, respektive pravé tyče Donnarummy.

90+3
    AC vyvezlo balón po levé straně, Bonaventura se neprosadil jeden na jednoho a Elmas hned podal míč hostům.

90+2
    Lozano se pustil na pravé straně do souboje s Hernándezem, ten šel proti soupeři a ve skluzu, následně se balón odrazil od Lozana za branku hostů.

90+1
    Tak trošku á la Sergio Ramos v semifinále Ligy mistrů 2012... Milikova levačka napálila balón výrazně nad bránu.

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90
    Přece jen odpískal sudí Leaův faul na Demmeho na pravé straně, takových dvacet metrů od brány... To se dá skórovat.

90
    Neapol tlačí, ale devět hráčů AC před vlastním vápnem odolává.

89
    Donnarumma si v malém vápně počkal na letící centr Politana z levé strany.
    87. Hostující Saelemaekers uviděl za faul zezadu druhou žlutou kartu a putoval tedy pod sprchy.

87
    Milik si nezpracoval odražený míč na levé straně, ale vzápětí Alexis Saelemaekers (AC Milán) zasáhl z pravé strany do nohy Elmase a za necelé dvě minuty vyfasoval druhou žlutou kartu, což je pro něj konečná.

86
    Lozano zaútočil po levé straně, ale centr do malého vápna našel jen ruce Donnarummy.

Vít Muzikář

Branky: 34. Di Lorenzo, 60. D. Mertens (Callejón) – 20. Hernández (Rebić), 73. Kessié (pen.)

Karty:   9. Di Lorenzo (NEA), 30. Rui (NEA) – 76. Hernández (ACM), 77. Conti (ACM), 85. Saelemaekers (ACM)   87. Saelemaekers (ACM)

SSC Neapol: Ospina – Di Lorenzo, Nikola Maksimović, Koulibaly, Rui – Ruiz (65. Demme), Lobotka (65. Elmas), P. Zieliński – Callejón (84. Allan), D. Mertens (74. Milik), L. Insigne (C) (74. Lozano).
    Náhradníci: Meret – Demme, Manolas, Allan, Elmas, Younes, Politano, Luperto, Ghoulam, Lozano, Hysaj, Milik.

AC Milán: G. Donnarumma – Conti, Kjaer, A. Romagnoli (C), Hernández – Kessié, Binnásir – Paquetá (46. Saelemaekers), Çalhanoğlu (61. Bonaventura), Rebić – Ibrahimović (61. Leao).
    Náhradníci: Begović, Soncin – Maldini, Calabria, Brescianini, Saelemaekers, Leao, Krunić, Gabbia, Bonaventura, Biglia, Laxalt.

Rozhodčí: La Penna – Paganessi, Mondin