Everton – Aston Villa 1:1 (kon.) | Leicester – Sheffield Utd. 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Manchester Utd. 0:2 (kon.)
Southampton – Brighton 1:1 (kon.)
Southampton FC
1:1 (0:1)
Brighton & Hove Albion
Čtvrtek 16.07.2020, 21:15 • St. Mary's Stadium, Southampton • Anglická Premier League • 36. kolo

Domácí po prohraném poločase sevřeli soupeře do kleští, z drtivé převahy vytěžili tyč, břevno a pouze jediný vyrovnávací gól nejlepšího střelce Dannyho Ingse ze samostatného nájezdu.
    Brighton za celou druhou půli vyslal jedinou a navíc nepřesnou střelu a tak může být s bodem rozhodně spokojenější, k jisté záchraně potřebuje získat ve zbylých dvou kolech ještě jeden. (23:15:15)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:10.

90+6

90+5
    Konečně chybná přihrávka Brightonu. Großova minela umožnila Höjbjergovi zakončit, tvrdou střelu po zemi však Ryan nepouští na čáře za svá záda.

90+4
    Pierre-Emile Höjbjerg se prohnul jako luk a zoufale se chytil za hlavu po zcela pokažené přihrávce. Hosté odkopávají k McCarthymu, to jim úplně stačí.

90+2
    Obléhání pokutového území hostů nevedlo k cíli, nepřesnou přihrávku do špeku dostal Armstrong a byl rád, že skluzem odehrál míč do autu.

90+1
    Nastavuje se šest minut.

90
    Polovysoký centr domácího Walkera-Peterse neudržel Ryan ve své moci, od brankářovy hrudi se odrazil před Adamse a od toho za čáru.

89
    Nesmělý brejk Brightonu vyústil jen v postavení mimo hru.

88
    Ryan po ošetření odkopává od své brány, Webster se ještě oklepává za postranní čarou a Southampton má kratičkou přesilovku.

87
    Lékař s masérem nejdříve zamířili ke gólmanovi, nyní se dostává na řadu otřesený Webster. Už tři minuty hra stojí.

84
    Webster se srazil s vlastním brankářem Ryanem, který opět vybíhal nebržděně do chumlu hráčů vyboxovat centrovaný míč. Oba nyní potřebují ošetření a přitom Brighton již vyčerpal všechny možnosti střídání.

83
    Bod by byl za druhopoločasové konstelace pro hosty zlatý, jen se urputně brání a musejí znovu zbystřit po faulu nedaleko šestnáctky.
    81. Adamsova kuriózně tečovaná střela vynesla Southamptonu roh

81
    Hezkou patičkou nabil Ings Adamsovi, který si nakonec udělal prostor ke střele, napálil však do břicha jednoho z obránců a výsledkem je jen další roh.

80
    James Ward-Prowse se ujal i rozehrávky rohu, našel však jen hlavu hostujícího Bernarda na přední tyči.