Philadelphia – Pittsburgh 3:2 (po pr.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:4 (kon.)
Florida – Tampa 0:5 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:3 (kon.) | Washington – Carolina 3:2 (kon.)
Minnesota Wild
2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Colorado Avalanche
Středa 29.07.2020, 20:30 • Rogers Place, Edmonton • Příprava NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase u hokejových přenosů na počtenou! (23:16:22)
    Vítězná radost hokejistů Colorada Avalanche.

Česká stopa

Pavel Francouz (COL) 30 minut, 14 zákroků, 0 gólů, 100 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:29 (16:11, 13:8, 8:10)
    Zblokované střely – 7:26
    Vyhraná vhazování – 26:31
    Trestné minuty – 12:12
    Hity – 14:19

První třetina nabídla zajímavý hokej a hned čtyři branky. Především začátek byl hodně divoký. Skóre se poprvé měnilo už v čase 1:25, kdy po Compherově střele dorazil puk za záda brankáře Minnesoty Joonas Donskoi. Ve 4. minutě Wild vyrovnali, když v přesilovce 4 na 3 pálil pod Grubauerovu vyrážečku Matt Dumba. Úvodní pětiminutovku hranou bez obran pak zakončil Nathan MacKinnon, který dostal puk do jízdy a vrátil Coloradu vedení. To Lavinám vydrželo do 15. minuty, kdy se nahozený kotouč odrazil k Ericovi Staalovi a ten ho uklidil do odkryté klece.

Ve druhé třetině padl jediný gól, který vstřelilo Colorado. To využilo ve 25. minutě dvojnásobnou přesilovku, ve které se trefil Gabriel Landeskog. Nskok Avs pak mohli ještě navýšit Naměstnikov nebo opět Landeskog, kteří spálili po jedné velké příležitosti. V polovině utkání oba celky vystřídali brankáře, na led se tak v dresu Lavin dostal i Pavel Francouz.

Ve třetí části se už skóre neměnilo. Wild nevyužili čtyřminutovou přesilovku a v závěru se neprosadili ani při dvouminutové hře bez gólmana. Hráči Colorada si počínali v obraně velmi solidně a sami několikrát zahrozili.

Ve třetí třetině už gól nepadl a Colorado tedy poráží Minnesotu 3:2. Svůj podíl na tomto výsledku má i brankář Lavin Pavel Francouz, který odchytal druhou polovinu utkání a ve svém přiděleném čase ani jednou neinkasoval. Opět se tedy přihlásil o pozici jedničky pro play off.

59:59
    Z pravé strany střílel Kevin Fiala. Jeho rána byla tečována do rohu kluziště. Branku poté netrefil ani Ryan Suter a Colorado tedy zvítězí!

59:43
    Compher vyhodil na další icing. Ještě jedna příležitost pro Wild...

59:25
    Pískán zásah střídačky Colorada. Další buly v útočném pásmu Wild.

59:19
    Ale až po oddechovém čase. Ten si vyžádala zřejmě lavička Minnesoty.

59:19
    Laviny zahrály na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Francouzem.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Fialova střela byla zablokována a puk se odrazil do středního pásma.

58:05
    Branka Wild je prázdná!

57:38
    Minnesota v plném počtu.

57:26
    Po střele Nazema Kadriho pomohla Dubnykovi tyčka! Následně se puk odrazil do výstroje gólmana Minnesoty, kde zůstal.

57:14
    Johnson chyboval na útočné modré, kde nabídl puk Folignovi. Ten ho vyvezl až do útočného pásma, kde hledal Ryana Hartman. S ním se stačil vrátit Ničuškin.

56:45
    Wild vyhazují.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 4. Dumba (E. Staal, Hunt), 15. E. Staal (Soucy, Parise) – 2. Donskoi (Naměstnikov, E. Johnson), 5. MacKinnon (Landeskog, Zadorov), 25. Landeskog (Makar, Rantanen)

Minnesota Wild: Stalock (31. Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Fiala, E. Staal, Greenway – Kunin, J. Eriksson Ek, Parise (A) – Zuccarello, Galchenyuk, M. Foligno – Hartman, M. Koivu (C), Donato.
    Colorado Avalanche: Grubauer (31. Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Cole, Zadorov, Timmins, Connauton – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Naměstnikov, Compher, Donskoi – Calvert, Bellemare, Nieto – Jost.

Rozhodčí: Pochmara, Kozari (Joannette) – Cherrey, Racicot, Murchison