Carolina – NY Rangers 3:2 (kon.) | Edmonton – Chicago 4:6 (kon.) | NY Islanders – Florida 2:1 (kon.)
New York Islanders
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 1:0
Florida Panthers
Sobota 01.08.2020, 22:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Předkolo

To už je z mé strany vše. U NHL se zase těším brzy na počtenou! (00:50:50)

Československá stopa

Do utkání žádný český ani slovenský hokejista nezasáhl.
    Pozápasová radost Ostrovanů.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:28 (11:9, 7:14, 10:5)
    Zblokované střely – 12:15
    Vyhraná vhazování – 28:24
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 28:28

Hokejisté New Yorku Islanders zvládli první zápas kvalifikačního kola proti Floridě a po výhře 2:1 se v sérii hrané na tři vítězství ujímají vedení!

První třetina skončila za těsného vedení Islanders. Newyorský celek měl v úvodu převahu i díky přesilovkám. Ty využít nedokázal, ale Floridě déle trvalo, než se dostala do tempa. Nápor Ostrovanů nakonec přetavil v gól ve 12. minutě Jean-Gabriel Pageau, který zužitkoval přihrávku Brassarda. Cats poté směrem dopředu výrazně přidali, na vstřelení branky však jejich zvýšená aktivita nestačila.

Ve druhé třetině padl opět jen jeden gól a znovu se z něj radovali Islanders. Ve 24. minutě se o to postaral Anthony Beauvillier, jehož přesilovková rána prošla mezi bruslemi bránícího hráče a následně i mezi betony brankáře Bobrovského. Panteři poté zabrali, přestříleli soupeře, ovšem v koncovce zůstali jaloví. V samotném závěru prostřední dvacetiminutovky mohl naopak zvýšit Nelson, jehož však skvěle vychytal brankář Bobrovskij. Ten tedy udržel Panterům naději na obrat.

Do třetí části měli Cats raketový nástup a už po 23 sekundách snížil na rozdíl jediného zásahu Jonathan Huberdeau, který se natlačil před branku a bekhendem zakončil mezi betony. Další gól ve své síti už ale Semjon Varlamov nepřipustil a zvítězil tak v souboji ruských gólmanů. Ani Sergej Bobrovskij na druhé straně nechytal vůbec zle, jeho spoluhráči však nebyli dostatečně produktivní.

59:37
    Chytré vyhození Islanders. Puk nepřešel brankovou čáru, Cats musejí hrát!

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Branka Floridy je už prázdná!

58:35
    Casey Cizikas skvěle forčekoval rozehrávku Floridy a zdržel protihráče za brankou.

58:01
    Dvě minuty do konce, Bobrovskij zatím zůstává v brance.

57:42
    Ostrované se teď spokojili jen s vyhozením a vystřídali.

56:51
    A vylučovat se nebude. Rozhodčí dali útočníkovi Islanders zapravdu.

56:51
    Derick Brassard poslal puk do hlediště. Hosté požadují vyloučení, Brassard reklamuje, že se puk dotkl plexiskla...

56:43
    Icing tentokrát ze strany Islanders.

56:28
    Zakázané uvolnění Panterů.

55:45
    Beauvillier s Nelsonem najížděli na jediného obránce. Přihrávka druhého jmenovaného byla zablokovaná, ale volný puk si pak našel právě Brock Nelson, který ho zblízka nedostal za Bobrovského. Dvojnásobný držitel Vezinovy trofeje drží Floridu ve hře!

54:44
    Nahození Ekblada vyrazil Varlamov za branku. Cats zůstávají v útočném pásmu.

54:30
    Bobrovskij přerušil hru po střele Brocka Nelsona. Ještě jedna reklamní přestávka.

53:51
    Derick Brassard našel z druhé vlny najíždějícího obránce Devona Toewse, který vystřelil jen těsně vedle pravé tyčky z pohledu Bobrovského!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Pageau (Brassard), 24. Beauvillier (D. Toews, Jo. Bailey) – 41. Huberdeau (Weegar, Barkov)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Brassard, Pageau, Kühnhackl – Cizikas, M. Martin, Clutterbuck (A).
    Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Stillman, Matheson, Yandle – Dadonov, Barkov (C), Vatrano – Hoffman, Haula, Huberdeau (A) – Connolly, B. Boyle, Toninato – Pysyk, Acciari, Sceviour.

Rozhodčí: Lee, Charron – Nansen, MacPherson