NY Islanders – Florida 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 2:3 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.)
Nashville – Arizona 3:4 (kon.) | Boston – Philadelphia 1:4 (kon.)
Calgary Flames
4:1 (0:1, 3:0, 1:0) Stav série: 1:0
Winnipeg Jets
Neděle 02.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Předkolo

Skončilo nám první utkání série mezi Calgary a Winnipegem. Hosté dnes počítají ztráty. První duel série prohráli a navíc zřejmě pro zbytek této série přišli o Marka Scheifeleho, jenž již v páté minutě musel do šatny. Také Patrik Laine má zřejmě nějaké problémy se zápěstím, protože v průběhu třetí třetiny musel jít na ošetřovnu. Calgary navíc utkání během druhé třetiny otočilo a v klidu zvítězilo 4:1. V úvodní periodě se trefil pouze hostující Copp. Druhá třetina už byla v režii Flames také díky třem brankám. Trefili se Gaudreau, Rieder a Backlund. V závěru zápasu zpečetil gólem do prázdné brány výhru Flames Andrew Mangiapane.

Z dnešního zápasu je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezké ráno. Na počtenou! (07:23:37)

59:26
    Utkání se už jen dohrává. Winnipeg se už ani nepokouší o další hru bez brankáře.

59:00
    Winnipeg se ještě jednou dostal do pásma útočného, ale pokus zadáka DeMela zamířil vedle.
    58:19 Andrew MANGIAPANE - 4:1

58:19
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Calgary pečetí svou dnešní výhru gólem do prázdné brány. Hellebuyck na střídačce moc dlouho nevydržel, neboť Mathieu Perreault nabídl svou nepřesnou přihrávkou domácím branku jako na stříbrném podnose. ANDREW MANGIAPANE se stal střelcem čtvrtého gólu. 4:1. Bez asistence.

57:56
    Do konce základní hrací doby zbývají už jen dvě minuty. Calgary drží kotouč ve středním pásmu.

57:31
    Hellebuyck posunul puk za svou bránu. Domácí mezitím střídají a hosté se chystají k rozehrávce.

57:06
    Hostující celek se dostal do krátkého tlaku, ale nic víc, než Pionkovu střelu od modré čáry, nevyprodukoval.

56:20
    Gustafsson je zpět na ledě. Calgary se ubránilo a nyní míří dopředu.

56:09
    Až nyní se Winnipeg usadil v útočném pásmu, ale kotouč pouze honil u mantinelu. Žádný střelecký pokus Cam Talbot likvidovat nemusel.

55:16
    Roslovic si nedokázal zpracovat celkem jednoduchou přihrávku. Ani tentokrát se hosté nepropracovali do útočného pásma.

54:37
    Hostům se nepovedl přechod do útoku, jelikož se pískal ofsajd. Calgary stále zvládá svůj náskok bránit velice dobře.

54:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gustafsson – 2 min., sekání).

54:05
    Hanifin přidržel puk za svou bránou a následně jej po mantinelu poslal do pásma útočného.

53:35
    Ani jednomu týmu se nedaří přechod směrem do útoku. Calgary to však vůbec mrzet nemusí, protože vede o dvě branky.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. J. Gaudreau (Monahan, E. Lindholm), 33. Rieder (Brodie), 39. Backlund (Mangiapane, Lucic), 59. Mangiapane – 9. Copp (Lowry, D. Kulikov)

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund (A), M. Tkachuk – Dubé, D. Ryan, Lucic – Rieder, S. Bennett, Rinaldo.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, Poolman, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Eakin, Ehlers – Roslovic, Lowry, Copp – Perreault, N. Shore, Appleton.

Rozhodčí: Rooney, McIsaac – Shewchyk, Gibbons