Mladá Boleslav – K. Vary 5:7 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Třinec – Přerov 7:2 (kon.)
Zlín – Vítkovice 4:3 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 0:2 (kon.)
Berani Zlín
4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 04.08.2020, 17:30 • Zimní stadion Luďka Čajky, Zlín • Generali Česká Cup • Skupina D

To už je ode mne pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. (20:11:15)

Dnešní vyhecovaný zápas nakonec končí těsným vítězstvím Zlína, který vyhrál zejména díky povedenému začátku třetí třetiny. Tam okamžitě skóroval a i když dokázaly Vítkovice rychle odpovědět, tak stejně vyrovnaný stav dlouho neplatil, protože se Zlín prosadil nedlouho na to. Žlutomodří pak v závěru zápasu navýšili na 4:2 a bylo hotovo. V poslední sekundě sice ještě na 3:4 korigoval Patrik Demel, ale nic to neměnilo na tom, že tři body zůstávají ve Zlíně.

59:59
    Střídání v týmu PSG Berani Zlín: ze hřiště odchází Libor Kašík, přichází Daniel Huf.
    59:59 Patrik DEMEL - 4:3

59:59
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté ještě opravují na konečných 4:3! PATRIK DEMEL se zničehonic uvolnil před bránou a nádhernou bekhendovou střelou poslal kotouč pod horní tyč. Bez asistence.

59:24
    Libor Kašík se ještě musí soustředit, ale zejména díky svým spoluhráčům nemusel řešit nic složitého a první letošní výhru má na dosah.

58:54
    Ještě se přece jen o průnik pokusil Peter Šišovský, ale ten pod tlakem dokázal vymyslet jen nepřesné zakončení.

58:27
    Vítkovice se přece jen ještě usazují v útoku, ale nějakému tlaku mají daleko. Chybí jim k tomu potřebné odhodlání.

57:54
    Zlín si jistě brání dvoubrankové vedení, kotouč drží v útočném pásmu, takže nic neriskuje.

57:13
    Ridera se pořád nevzdává a o kotouč bojuje v útočné třetině, ale dvě branky už pravděpodobně nestihne vsítit.
    56:17 Jakub ŠLAHAŘ - 4:2

56:17
    Zlín právě vstřelil branku!
    Ševci využívají přesilovku a nejspíš si už zajišťují vítězství! Antonín Honejsek se blýskl opravdu fenomenální křižnou přihrávkou, díky které JAKUB ŠLAHAŘ přesně zakončil k protější tyči, gólman hostů nestačil zareagovat. Asistence: Antonín Honejsek a David Nosek.

55:28
    Berany čeká ještě krátká minutová přesilovky, kterou ještě opatrně zkusí využít. Proto se docela rychle usadili v útočném pásmu.

55:00
    Při hře čtyři na čtyři jde Zlínu o jediné – držet kotouč co nejdál od své brány. To se mu veleúspěšně daří, protože se hraje zejména poblíž Daniela Dolejše.

54:19
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Rostislav Marosz – 2 min., hákování).

53:27
    Hned v úvodu přesilovky opravdu nebezpečně vypálil Zbyněk Irgl, Libor Kašík tentokrát k zákroku musel použít své kalhoty.

53:19
    Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Jakub Šlahař – 2 min., krosček).

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 40. Herman (Nosek), 42. Šlahař (Fryšara), 44. Řezníček (Fořt), 57. Šlahař (Honejsek, Nosek) – 9. Machů (T. Kubalík, Werbik), 43. Marosz (Mallet, Irgl), 60. Demel

Berani Zlín: Kašík (60. Huf) – Gazda, Žižka (C), Nosek (A), Hamrlík, Řezníček, Dluhoš – Šlahař, Honejsek, Okál – J. Ondráček, Fořt, Herman – Dufek, Fryšara, Köhler – Karafiát, P. Sedláček, Kubiš (A).
    HC Vítkovice Ridera: Dolejš (A) (Mi. Svoboda) – Machů, Trška, Koch, Kubeš, L. Kovář, Demel – Irgl (A), Hruška (C), Fridrich – Bernovský (A), Marosz, Schleiss (A) – Baláž, J. Mikyska, Mallet – T. Kubalík, Werbik, Šišovský.

Rozhodčí: Obadal, Kubičík – Bryška, Hranoš