Tampa – Washington 3:2 (2:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 5:3 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 3:1 (kon.)
Edmonton – Chicago 6:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 4:2 (kon.) | Nashville – Arizona 4:2 (kon.)
Toronto – Columbus 3:0 (kon.)
Nashville Predators
4:2 (2:0, 1:0, 1:2) Stav série: 1:1
Arizona Coyotes
Úterý 04.08.2020, 20:40 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Předkolo

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (23:31:16)

Československá stopa v utkání
    Do zápasu nezasáhl žádný český, ani slovenský hokejista.

1. Juuse Saros (NSH) - 24 zákroků, dva inkasované góly, 92,3 %
    2. Ryan Johansen (NSH) – 1+1
    3. Nick Bonino (NSH) – 1+0

Arizona byla v první třetině výrazně střelecky aktivnější, a sice poměrem 14:5. Od druhé třetiny ale byl Nashville po všech směrech lepší, vytvořil si ještě několik dalších šancí. Zmínit můžeme dorážku Forsberga zblízka do lapačky Kuempera, nebo loženku Grimaldiho z druhé vlny, kdy brankář Kojotů dobře zmenšil střelecký úhel. Ve třetí dvacetiminutovce nevyužil Turris obrovské šance a trefil levou ruku gólmana soupeře, když jej neuhlídala dvojice obránců. Nicméně mrzet jej to nemusí. V 54. minutě totiž potrestal vyloučení Ekmana-Larssona za zdržování hry Viktor Arvidsson a ranou pod víko při brejku dva na jednoho rozhodl. Od té doby už se utkání víceméně dohrávalo.

Tak či onak. Nashville vítězí 4:2 a srovnává sérii kvalifikace o play-off NHL proti Arizoně na 1:1. Tím pádem je jisté, že se ještě odehrají minimálně dva zápasy. Třetí duel se na programu hned zítra, a to opět od 20:30 SEČ.

Arizona vstřelila dva góly v poslední minutě během osmi sekund a připravila Sarose o čisté konto. Ještě zkusila hru bez gólmana, ale už se neprosadila. Saros mohl být třetím gólmanem, který v play-off NHL neinkasoval. Jako prvnímu se to povedlo krajanovi Korpisalovi v prvním duelu série Toronto – Columbus a ještě brankář Minnesoty Alex Stalock vynuloval v úvodním duelu Vancouver.

59:12 Lawson CROUSE - 4:2

59:12
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hned po buly se Arizona vydala vpřed a po postrčení Fischera ze středu zakončoval LAWSON CROUSE zápěstím z pravé strany do lapačky brankáře a od ní se odrazil puk k bližší tyči. Asistence: Christian Fischer, Jordan Oesterle.
    59:04 Clayton KELLER - 4:1

59:03
    Arizona koriguje! CLAYTON KELLER dobře forčekoval z levé strany proti Tinordimu, následně si zajel za záda bránícího Yannicka Webera na nahrávku Dereka Stepana, po převzetí puku zamíchal s kotoučem a uklidil ho mezi nohama Sarose do brány. Asistence: Derek Stepan.

58:19
    Nashville pouze odevzdal kotouč z levé strany a rozehrává tak Demers.

57:51
    Goligoski si na středu vlastní obranné třetiny počkal na Grimaldiho, ten sklopil hlavu, okamžitě vstal z ledu a pokračoval ve svém střídání.

57:30
    Kuemper vyrazil bekhendový pokus z levé strany, nikdo z hráčů Preds se nedostal k dorážce.

56:48
    Grabnerovu střelu z levé strany hned po vhazování vykopl Saros levou nohou.

56:41
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

56:13
    Je vidět, že se zápas už spíše dohrává a je rozhodnuto o tom, že po dnešku bude stav série srovnaný.

55:34
    Hall pokazil nahrávku zleva pod sebe na Oesterleho, následně zamířil na střídačku.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 8. Bonino (Grimaldi, Ekholm), 11. Johansen, 27. Järnkrok (Sissons, Josi), 54. Arvidsson (Johansen) – 60. Keller (Stepan), 60. Crouse (Fischer, Oesterle)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Hall – Keller, Stepan (A), Crouse – Fischer, Richardson, Söderberg – Garland, Hayton, Grabner.

Rozhodčí: O’Rourke, Joannette – Racicot, Smith.