Toronto – Columbus 3:0 (kon.) | Winnipeg – Calgary 2:6 (kon.) | NY Rangers – Carolina 1:4 (kon.)
Vancouver – Minnesota 4:3 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:2 (kon.) | Arizona – Nashville 4:1 (kon.)
Boston – Tampa 2:3 (kon.)
Arizona Coyotes
4:1 (1:0, 0:1, 3:0) Stav série: 2:1
Nashville Predators
Středa 05.08.2020, 20:40 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Předkolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:24:11)

Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 6:6

Je dobojováno a Arizona připisuje výhru 4:1. Třetí třetina přinesla opravdu zajímavý hokej, už ve druhé minutě se Nashville radoval z gólu, jenže ten byl nakonec po trenérské výzvě odvolán pro ofsajd. A když pak Arvidsson zahodil obrovskou šanci, udeřilo na druhé straně. Ve 48. minutě se po rychlém kontru trefil Conor Garland a Arizona podruhé vedla. Ta pak svůj náskok skvěle chránila, hlavně s přispěním gólmana Kuempera a v závěru vedení pojistila gólem Taylora Halla. Trefa Carla Söderberga do prázdné branky výhru pečetila a Arizona je tak ve vedení 2:1 na zápasy.

59:50
    A znova...

59:25
    Je tu tak přesilovka Nashvillu, jenže už je to jen čekání na konec, Arizona se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

58:33
    Oliver Ekman-Larsson dostal 2+2 minuty za hrubost, Roman Josi dvě minuty za hrubost.

58:33
    V pásmu Arizony se odehrála potyčka, kterou odstartoval pošťuchováním Josi, Ekman-Larsson si to nenechal líbit a vzápětí vznikl shluk hráčů. Rozhodčí měli docela dost práce s uklidněním situace, rozhodně se bude vylučovat.
    58:06 Carl SÖDERBERG - 4:1

58:06
    Arizona právě vstřelila branku!
    Nashville už hrál bez brankáře, ale power-play se vůbec nevyvedla. U mantinelu přišel o puk Ellis a CARL SÖDERBERG pak hravě trefil opuštěnou branku – 4:1. Bez asistence.

57:47
    Demers pouze přejel červenou čáru a opět poslal puk k Sarosovi. Vzápětí se rychle vrátil do obrany.

56:45
    Nashvillu už mnoho času nezbývá, soupeř navíc hraje velmi chytře a drží hru v dostatečné vzdálenosti od Kuempera.
    55:38 Taylor HALL - 3:1

55:38
    Přesilovka je využitá a Arizona má závěr zápasu rozehrán opravdu na výbornou. Kesselovu střelu z pravé strany ještě Saros vyrazil, jenže v levém kruhu se k puku dostal TAYLOR HALL a gólmana Nashvillu překonal pohotovým a hlavně prudkým pokusem. Rána to byla natolik tvrdá, že byla nutná rychlá výměna kamery v brance. Asistence: Phil Kessel, Oliver Ekman-Larsson.

54:40
    Potíž pro Nashville. Ve středním pásmu byl tvrdě atakován Garland a dvě minuty za zásah do hlavy nebo krku dostal Craig Smith.

53:32
    Šance střídá šanci, Kuempera teď zachránila branková konstrukce. Jeho obrana poté raději bleskově vyvezla puk z pásma.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Dvorak (Hjalmarsson, Hall), 48. Garland (Stepan, Keller), 56. Hall (Kessel, Ekman-Larsson), 59. Söderberg – 28. Arvidsson (F. Forsberg, Johansen)

Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Hall – Garland, Hinostroza, Grabner – Keller, Stepan, Richardson (A) – Fischer, Söderberg, Crouse.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Y. Weber, Tinordi – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Duchene, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.

Rozhodčí: StLaurent, Meier – Gibbons, Shewchyk