Olomouc – Brno 0:2 (kon.) | Ostrava – Třinec 8:0 (kon.) | Liberec – Žižkov 4:1 (kon.)
Slavia – St. Pölten 5:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Zlín 1:1 (kon.) | Jablonec – Pardubice 1:1 (kon.)
Varnsdorf – Neugersdorf 3:1 (kon.) | Přepeře – Hr. Králové 0:2 (kon.) | Velvary – Vyšehrad 1:2 (kon.)
Baník Souš – Ústí n. L. 1:1 (kon.) | Vlašim – Motorlet 3:0 (kon.)
SK Sigma Olomouc
0:2 (0:0)
FC Zbrojovka Brno
Středa 05.08.2020, 10:00 • Andrův stadion, Olomouc • Přípravný zápas

To je ode mě dneska vše. Někdy příště zase na shledanou. (11:46:52)

Duel mezi Brnem a Olomoucí je za námi. Na začátku by si asi málokdo řekl, že hosté vyhrají, a to navíc s dvoubrankovým rozdílem. Sigma byla první půlhodinu lepší, ale pak se do tempa dostala i Zbrojovka, která také měla velké šance.

Začátek druhé půle patřil opět domácím, Nešpor trefil dokonce břevno. Brno se ale trefilo nádherné akci, když se trefil Růsek. Na 2:0 upravil skóre teprve sedmnáctiletý Michal Ševčík! Ten vstřelil svou první branku za áčko Zbrojovky, a to dokonce s kapitánskou páskou na ruce, kterou mu předal zkušený Moravec.

90
    Falta si počínal velmi dobře na pravé straně, poslal míč na hranici šestnáctky, tam se pokusil o střelu Hapal, ale příprava na ránu mu trvalo hodně dlouho.

89
    Střela Breiteho skončila jen na hrudi soupeře. Poté se k míči dostali hosté, což jim nahrává do karet.

88
    Ševčík zfauloval na levé straně Zahradníčka, domácí mají k dispozici standardní situaci. Míč se odrazil k Šípovi, ale nepropálil blok Brna.

86
    Domácí drží míč, hosté se hlavně brání, ale daří se jim to bez obtíží.

85
    Sigma má další rohový kop. K hlavičce se dostal nejspíš Houska, ale netrefil prostor branky. Brno je už kousek od výhry.

84
    Centr si posbíral do rukavic brankář Brna. Poté rozehrál na spoluhráče, kteří o hrací předmět vzápětí přišli.

83
    Nyní má k dispozici rohový kop. Ten byl rozehraný na bližší tyč, ale jeden z hráčů hostů dokázal míč dostat do bezpečí.

82
    Olomouc to bude mít už těžké. Zbývá ji sotva deset minut, aby alespoň zadělala na drama.

80
    Brno právě vstřelilo branku!
    Rohový kop Brno rozehrálo velmi dobře! Míč se několikrát odrážel v pokutovém území, až se dostal k MICHALU ŠEVČÍKOVI, který prudkou ranou poslal míč do sítě! Sám vybojoval rohový kop a nyní přidává s kapitánskou páskou branku na 2:0 pro Brno.

80
    Michal Ševčík velmi dobře udržel míč u sebe a díky tomu zklidnil hru. Poté se dostal zase k míči, z levé strany centroval před branku ,ale míč byl ztečován na rohový kop.

78
    Do konce zápasů už moc času nezbývá. Olomouci běží čas velmi rychle, navíc kombinace ji trošku vázne.

76
    Brno sice na začátku druhé půle těžce drželo míč, ale teď se to Zbrojovce daří lépe. Olomouc to nemá vůbec lehké.

75
    Jakub Šural zfauloval Yunise uprostřed hřiště. Sigma díky tomu získala míč. Dokonce vstřelila vzápětí branku, ale Daněk se nacházel v ofsajdu. Stav je tedy stále 1:0 pro hosty.

74
    Brno brání vedení nejlépe, jak může. Drží míč pohodlně na své straně.

73
    Brno ale brání vedení nejlépe, jak může. Drží míč docela pohodlně

Josef Prášek

Branky: 69. Růsek, 80. Ševčík

Karty:   54. Vintr (BNO)

SK Sigma Olomouc: 1. poločas: Mandous – Látal, Hubník, Jemelka, Vepřek – Zifčák, Daněk, Houska, Hála, Chytil – Radič.
    2. poločas: Reichl – Sladký, Greššák, David, Zahradníček, Breite, Zmrzlý, Šíp, Hapal, Falta, Nešpor.

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Šustr – Štepanovský, Dreksa, Šural, Moravec – J. Sedlák, Čermák – Hladík, Koudelka, Fousek – Přichystal.
    2. poločas: Floder – Bariš, Dreksa, Endl, Moravec – M. Vintr, Vaněk, Čermák, Šumbera – Růsek, Zikl.

Rozhodčí: Dubanský – Horák, Antoníček.