Šachtar – Wolfsburg 3:0 (kon.) | Kodaň – Başakşehir 3:0 (kon.) | Manchester Utd. – Linz 2:1 (kon.)
Inter – Getafe 2:0 (kon.)
FC Kodaň
3:0 (1:0)
Istanbul Başakşehir FK
Středa 05.08.2020, 18:55 • Telia Parken, Kodaň • Evropská liga • Osmifinále

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký večer. (21:08:00)

Ve čtvrtfinále Evropské ligy Kodaň s největší pravděpodobností vyzve Manchester United, slavný anglický klub si do právě hrané odvety na Old Trafford přivezl jednoznačnou výhru 5:0 z Lince.

Ústřední postavou byl dvougólový střelec Jonas Wind, výhru svého celku pak půl hodiny před koncem zpečetil Rasmus Falk.

Dánský klub měl zápas relativně pod kontrolou. Na jeho začátku se rychle ujal vedení a v prvním poločase svému soupeři vůbec nedovolil vystřelit na bránu. Po přestávce přidal další dva góly a nakonec zvítězil hladce 3:0.

Kodaň v domácí odvetě otočila jednogólové manko z prvního zápasu a na úkor istanbulského Başakşehiru poprvé v historii postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy!

Držení míče: 45% : 55%.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 3:9.
    Rohy: 6:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:7.

90+3

90+2
    Je to tak, protože zápas už se pouze dohrává.

90+1
    Postupová radost v Kodani propukne za 3 minuty!

90
    V uplynulých minutách byla k vidění série rohových kopů Kodaně. Domácímu celku se povedl nevídaný kousek, když je zahrával hned čtyřikrát.

87
    Na karty je vyrovnáno. Karlo Bartolec (Kodaň) totiž nedovoleně zadržel Özcana.

85
    Višća mohl dát gól, který by zneklidnil jinak v pohodě hrající fotbalisty Kodaně! Klenot istanbulského celku přijal průnikovou přihrávku, po které však sám před gólmanem trestuhodně přestřelil.

84
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Pep Biel, přichází Bryan Oviedo.

84
    Střídání v týmu FC Kodaň: ze hřiště odchází Rasmus Falk, přichází Karlo Bartolec.

84
    Na konci utkání přichází první žlutá karta. Útočící Eljero Elia (Başakşehir) spadl po souboji s Nelssonem k zemi, a protože byl přesvědčen o faulu na svou osobu, pustil si pusu na špacír. To však neměl dělat. Daniele Orsato si totiž nic takového nenechal líbit a hráče umlčel trestem za nesportovní chování.

82
    Defenziva Kodaně drží všechny střelce na uzdě.

81
    Deset minut před koncem stále platí stav 3:0 (v součtu z prvním utkáním pak 3:1).

79
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Enzo Crivelli, přichází Fredrik Gulbrandsen.