K. Vary – Liberec 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Třinec 3:4 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:4 (po pr.)
Pardubice – Olomouc 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:0 (kon.) | Přerov – Zlín 0:6 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Čtvrtek 06.08.2020, 16:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Generali Česká Cup • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Karlovarská KV Arena přivítá druhé kolo Generali Česká Cupu. Do Karlových Varů, které do turnaje vkročily pravou bruslí, zavítá nejlepší tým loňské základní části – liberečtí Bílí Tygři.

Po nekonečné čtyřměsíční pauze se poprvé na ledě představí i liberečtí Tygři. Těm bylo úterní klání odloženo z důvodu potvrzeného případu Covid-19 v týmu Litvínova. Jejich premiéra tak bude na západočeském ledě, kde tamější zázemí dobře znají útočníci Dávid Gríger a Tomáš Rachůnek. Oba hráči oblékali dres Energie nejméně pět sezon, tudíž pokud nastoupí, postaví se tak poprvé proti svému bývalému klubu vůbec poprvé od svého odchodu. Liberec prošel i dalšími změnami v kádru. Ta největší nastala v brankovišti, kde novou dvojici budou tvořit Petr Kváča a Jaroslav Pavelka.

Za to karlovarští hráči si odbyli premiéru ve velkém, když v úvodní třetině nasázeli týmu Mladé Boleslavi pět gólů, zápas pak navíc s výsledkem 7:5 vyhráli. Dvěma brankami se přitom blýskl Martin Osmík. Nové posily Energie také nezůstaly pozadu. První gól v šedobílém dresu vstřelil Patrik Machač, který společně s Tomášem Redlichem přišel z Kladna. Druhý jmenovaný si připsal asistenci při brance Tomáše Vondráčka. Jméno Oldrich Kotvan pak zase bude povědomé fanouškům Liberce. Vysoký obránce působil loňskou sezonu u Tygrů, pokud se tedy objeví na soupisce, zahraje si také tak proti svým bývalým spoluhráčům.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Pulpán (A), Weinhold, Graňák (A), Plutnar, Kowalczyk – Beránek, Machač, Flek, Koblasa, Černoch, Kohout, Mikúš, Vildumetz, Šik, Redlich, Skuhravý (C), Vondráček

Bílí Tygři Liberec: Kváča (Pavelka) – Rosandič, Hanousek, Derner, Havlín, Kunst, Štibingr – Rachůnek, Gríger, Lenc, Musil, Jelínek, Zachar, Vlach, Šír, Průžek, Rychlovský

Rozhodčí: Roman Svoboda, Jakub Šindel – Tomáš Pešek, Ondřej Malý.

Hráči obou týmů jsou již na ledě a zahřívají se.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:52
    Obrana skvěle zareagovala na střelu Vratislava Kunsta.

02:25
    Střelu od Marka Zachara zhatil domácí Filip Novotný.

04:01
    Beránek se snažil vymanit kotouč u mantinelu a pokusil se vystřelit. Liberecká obrana mu to ale nedovolila.

05:50
    Další karlovarský pokus zastavuje ofsajd,

05:50
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mislav Rosandič – 2 min., podrážení).

06:15
    Václav Skuhravý se nadvakrát snažil prostřelit Petra Kváču. Jeho vyrážečka ale splnila účel.

07:50
    Liberec je kompletní, oslabení Bílí Tygři ustáli.

09:18
    Rosandičova dělovka skončila bez problému v lapačce Filipa Novotného.

09:19
    Dávid Gríger byl na buly úspěšnější, kotouč ale jeho spoluhráčovi projel pod hokejkou. Toho využila Energie a zhostila se ho.

11:09
    Nahrávku od Tomáše Redlicha pro Tomáše Vondráčka zhatil Adam Musil.

13:54
    Tomáš Hanousek chtěl poslat puk do brány, betony karlovarského gólmana však včas sklaply.

16:43
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Takhle pálí kapitán! Vondráček přenechal puk VÁCLAVU SKUHRAVÉMU, který na nic nečekal, napřáhl u levého mantinelu a svou dělovkou propálil Petra Kváču v liberecké svatyni. Asistence: Tomáš Vondráček.
    16:46 Václav SKUHRAVÝ - 1:0

17:07
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Ondřej Beránek – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min., hrubost).

18:22
    Velkou šanci měl Lukáš Pulpán, který minul skoro odkrytou branku Petra Kváčy.

18:57
    Marek Zachar je dnes hodně vidět. Nejprve zkoušel štěstí z levého křídla, následně si pak sebral puk z dorážky, vybruslil s ním na vrcholek mezikruží a znovu prověřil Novotného pozornost.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Už to vypadalo, že se v energické úvodní třetině nedočkáme branky. Necelé čtyři minuty před koncem ale potěšil karlovarské fanoušky Václav Skuhravý. Jak se bude vyvíjet další část zápasu uvidíme přibližně za osm minut.

20:01

20:17
    Vhazování dopadlo lépe pro Liberec, který se hned usadil v útočném pásmu.

21:18
    Kotouč od Martina Kohouta proletěl jenom těsně kolem tyčky.

23:57
    Od červené měl najeto Jakub Flek, který otestoval reakci Petra Kváči.

24:24
    Liberečtí prohánějí obranu Energie, ta je však úspěšná.

25:01
    Koblasa s Černochem se snažili využít nepřesné rozehrávky Petra Kváči, který zazmatkoval a puk odevzdal volnému duu. Vše nakonec pro Severočechy dopadlo dobře.

25:48
    Na puku je více Energie, která nenechává Tygry v klidu.

27:55
    Výborný zákrok Filipa Novotného! Bývalý útočník Energie Tomáš Rachůnek chtěl karlovarského brankáře oblafnout, to se mu ale nepodařilo, loňský nejlepší gólman dokonale přečetl kličku do forhendu a Energie i nadále drží hubené vedení. .

29:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Dominik Graňák – 2 min., sekání).

31:38
    Filip Novotný byl na chvíli otřesen po nárazu libereckého útočníka. Vše je ale v pořádku.

32:27
    V liberecké lapačce skončila střela Václava Skuhravého.

34:35
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec ustál karlovarský tlak a nyní se raduje ze srovnávací trefy. Na konci pohledné akce byl MAREK ZACHAR, jenž usměrnil do odkryté klece famózní Hanouskovu přihrávku. Asistence: Tomáš Hanousek, Adam Musil.
    34:35 Marek ZACHAR - 1:1

36:39
    Jiří Černoch byl nedovoleně zastaven a rozhodčí nařizuje trestné střílení!

36:39
    S pukem se rozjel sám faulovaný. JIŘÍ ČERNOCH s přehledem proměnil trestné střílení, když vyzrál na Kváču střelou pod lapačku.
    36:39 Jiří ČERNOCH - 2:1

38:13
    Liberečtí vypadají, jako by chytili druhý dech a začali být více kousavější.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé dvacetiminutovce se nakonec podařilo Liberci jenom na pár minut srovnat. Po proměněném trestném střílení Jiřího Černocha, se Energie dostala zpět do vedení. Co přinese poslední část zápasu, se dozvíme přibližně za deset minut.

40:01

40:34
    Liberec se hned od začátku ujal puku a usadil se v útočné třetině.

43:11
    Rachůnkova střela skončila v lapačce Filipa Novotného.

43:52
    Bílí Tygři se znovu dotahují na svého soupeře. Jelínek přesně našel MARKA ZACHARA, jenž tváří tvář vyzrál na Novotného. Střelec obou libereckých branek našel skulinku mezi betony karlovarského brankáře. Asistence: Petr Jelínek.
    43:52 Marek ZACHAR - 2:2
    44:59 Jaroslav VLACH - 2:3

44:59

JAROSLAVU VLACHOVI, kterému se povedlo ukrást kotouč od mantinelu neváhal a rozjel se proti karlovarskému gólmanovi. Toho překonal střelou za záda.
    Asistence: Jiří Průžek, Jakub Rychlovsk

46:36
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Oldrich Kotvan – 2 min., podrážení).

47:26
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Václav Skuhravý – 2 min., sekání).

48:47
    RADAN LENC to vzal na sobe, projel kolem karlovarských obránců a pokořil i Filipa Novotného. Asistenci si připisuje ex-karlovarský Tomáš Rachůnek. Asistence: Tomáš Rachůnek.
    48:47 Radan LENC - 2:4

49:17
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jiří Průžek – 2 min., podrážení).

50:00
    Ke kotouči se po delší době dostala i Energie. O střelu se pokusil Ondřej Beránek, ta ale byla slabá.

51:17
    Liberec je na ledě v plném počtu.

52:16
    Petr Koblasa nabil na pravé křídlo MARTINU KOHOUTOVI, ten napřáhl a přesnou bombou pokořil bezmocného Kváču. Asistence: Petr Koblasa, Jiří Černoch.
    52:16 Martin KOHOUT - 3:4

55:24
    Oba týmy jsou dravější.

Dnešní utkání sleduje 738 diváků.

56:10
    Energie se snaží vybojovat kotouč a dostat se do útočné třetiny.

57:21
    Další trestné střílení ve prospěch Energie! Faulován byl Ondřej Beránek.

57:21
    Karlovarští si drží 100% úspěšnost co se týče proměňování trestných střílení. ONDŘEJ BERÁNEK nevymýšlel nic složitého a svižnou střelou pokořil Kváču.
    57:21 Ondřej BERÁNEK - 4:4

59:00
    Běží poslední minuta třetiny.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Poslední třetina nakonec přinesla vyrovnané skóre 4:4. Uvidíme, zda rozhodne prodloužení.

60:01

60:16

Po rozehrání buly se kotouče ujal Tomáš Rachůnek, který se v klidu rozjel proti brankovišti. S ním po boku vyrazil i DÁVID GRÍGER, který po přihrávce nečekal a prostřelil tak svého bývalého gólmana Filipa Novotného.
    Asistence: Tomáš Rachůnek, Mislav Rosandič
    60:16 Dávid GRÍGER - 4:5

Z dnešního napjatého utkání, které o chlup dopadlo lépe pro soupeře je to ode mě vše. Přeji hezký zbytek večera a někdy napočtenou. (18:57:09)

Leona Tomcová

Branky a nahrávky: 17. Skuhravý (Vondráček), 37. Černoch (TS), 53. Kohout (Koblasa, Černoch), 58. Beránek (TS) – 35. Zachar (Hanousek, Musil), 44. Zachar (Jelínek), 45. Vlach (Průžek, Rychlovský), 49. Lenc (Rachůnek), 61. Gríger (Rachůnek, Rosandič)

Rozhodčí: Roman Svoboda, Jakub Šindel – Tomáš Pešek, Ondřej Malý