Pardubice – Mountfield HK 0:1 (kon.) | Třinec – Zlín 5:2 (kon.) | Motor ČB – Plzeň 4:2 (kon.)
K. Vary – Litvínov 5:0 (kon.) | Kladno – Sparta 3:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 2:4 (kon.) | Přerov – Vítkovice 1:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 11.08.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Generali Česká Cup • Skupina B

Z tohoto online přenosu je to od mne vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:47:57)

Siréna ohlašuje konec utkání, ve kterém si berou tři body domácí energetici. Ti během šedesáti minut nasázeli Litvínovu pět branek, zatímco hosté se nedokázali prosadit ani jednou.

59:57 KADLEC - 5:0

Zdroj: hokejkatv.cz

59:57
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tři sekundy před koncem se daří MARTINU KADLECOVI využít chyby hostí a trefit odkrytou klec. Pro Kadlece se jedná o premiérovou trefu v dresu Karlových Varů.

59:33
    Litvínov kombinuje, černobílí ale drží nulu zuby nehty.

59:18
    Kotouč skončil na střídačce domácího týmu, vhazovat se tedy bude před Novotným.

58:32
    Nedlouho po začátku oslabení se daří energetikům vyhodit puk na druhou stranu hřiště.

58:09
    Oldrich Kotvan (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

57:07
    Puk se ocitl za bránou hostí, na hokejkách jej ale mají hráči Vervy.

55:30
    Jícha to zkusil z levého kruhu, karlovarskou klec ale minul.
    53:24 FLEK - 4:0

53:24
    Parádní šanci si pro diváky připravila domácí Energie. Petr Koblasa ujel s pukem po levé straně, z kruhu poslal kotouč na druhou stranu Oldrichu Kovanovi, který jen předal na Jakuba Fleka, a ten se trefil do odkryté klece. Asistence: Oldrich Kotvan, Petr Koblasa.

Dnešní utkání sleduje 1005 diváků.

52:24
    Janis Uvis Balinskis (LIT) si odpyká dvouminutový trest za sekání.

51:26
    Březák pálil od modré, Novotný na tuto střelu ale dobře viděl, a tak neměl problém s jejím zneškodněním.

50:50
    Souboj o puk vyhráli hosté a posílají jej na druhou stranu ledové plochy.

49:42
    Pulpán poslal rychlý puk na bránu od modré, hostující gólman jej ale schoval do lapačky.

48:56
    Na druhé straně Zygmunt poslal rychlý puk na bránu zprava, Novotný ale vyrazil ramenem.

48:41
    Skuhravý vypálil z první z mezikruží, Honzík ale jeho ránu zastavil.

47:43
    Zabloudil se uvolnil na levé straně a tvrdě vystřelil, Honzík kotouč vyrazil helmou.

47:01
    Koblasa promarnil obrovskou šanci, nahrávka od spoluhráčů mířila přímo na něj, kotouč však zblízka do brány nasměrovat nedokázal, a skóre se tak zatím nemění.

46:09
    Zygmunt mířil sám do útočné třetiny, nedaleko za modrou čarou ho však o kotouč obrala obrana domácích.

45:01
    Kadlec vystřelil z velkého úhlu z levého kruhu, puk ale znovu končí v síti nad plexisklem.

44:27
    Černoch to zkusil z levého kruhu, Honzík ale dokázal jeho ránu odrazit do ochranné sítě.

44:02
    Weinhold vypálil od modré, hostující brankář ale jeho pokus zastavil.

43:30
    Tentokrát Jakub Flek nasměroval kotouč do předbrankového prostoru, dorážející spoluhráči však Honzíka neohrozili.

42:01
    Hladonik zkusil poslat puk před bránu od zadního mantinelu, přihrávkou však nenašel žádného ze spoluhráčů.

41:12
    Kohout se dostal s pukem až před bránu, díky pohotové reakci litvínovské obrany se mu však nepodařilo vystřelit.

40:14
    Po buly se energetici přesouvají s kotoučem před Honzíka.

40:01

Ve druhé třetině se energetikům podařilo navýšit skóre. Litvínov se do vyložených šancí prakticky nedostal. Ve 22. minutě se střelecky prosadil Martin Kohout a minutu před koncem druhé části navýšil Lukáš Pulpán. Třetí třetina začne přibližně v 19:11.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:26
    S pukem tancoval před Novotným Přemysl Svoboda, ale neposedný kotouč se útočníkovi Litvínova nepodařilo zasunout za karlovarského brankáře.

39:07
    Do konce druhého dějství zbývá necelá minuta.
    38:18 Lukáš PULPÁN - 3:0

38:18
    Od modré čáry vymetl pavučiny v rohu litvínovské svatyně Lukáš Pulpán. Asistence: Martin Kohout, Patrik Machač.

38:13
    Martin Kohout získat kotouč po chybě Vervy ve středním pásmu, tváří tvář Honzíkovi ale neuspěl.

37:39
    Po úspěšném vyhození se energetikům nedaří znovu udržet v útočné třetině, Litvínova všechny kotouče posílá bleskově do bezpečí.

37:00
    Ke střele se odhodlal Michal Plutnar, střela neprošla přes prvního bránícího hráče.

36:05
    Jan Ščotka (LIT) poslal kotouč mimo hrací plochu a Energie má další přesilovou hru.

35:30
    Únik Jakuba Fleka s totální dělovkou nezavítal do litvínovské branky.

34:40
    Svoboda našel na druhé straně najíždějícího Josefa Stříbrného, ale on nedokázal snížit gólové manko chemiků.

33:54
    Lyszczarczyk to zkoušel z druhého kruhu, ránu zablokoval jeden z karlovarských obránců.

33:05
    Hanzl se snažil pálil z pravého kruhu, střela mu absolutně nesedla a kotouč stěží doletěl ke karlovarské bráně.

32:58
    Početní převahy se dočkali také hosté, Jiří Černoch (KVA) byl přistižen při podrážení soupeře a čekají ho dvě minuty na lavici hříchů.

32:17
    Jelikož kotouč po střele Václava Skuhravého nepřešel celým objemem brankovou čáru, nemohla být branka uznána.

32:17
    Komerční přestávka.

30:47
    Karlovarští poslali kotouč do litvínovské brány, ovšem sudí branku neuznal a pokračuje se ve hře dál.

30:25
    Graňákovu střelu od modré se snažil tečovat Flek, kotouč neměl dostatečnou rychlost, aby prošel za Honzíkova záda.

29:58
    Nátlak energetiků však nepřinesl další branku, Litvínov vyhazuje do bezpečné vzdálenosti.

29:40
    Karlovy Vary obléhají bránu hostů.

28:59
    Weinhold prověřil pozornost litvínovského brankáře prudkou střelou, Honzík vyrazil puk betonem.

28:42

28:11
    Verva se znovu pokouší překonat Filipa Novotného. Tentokrát se střelou od modré čáry prezentoval Jiří Háva

28:03
    Icing Karlových Varů.

27:25
    Martin Látal ujížděl společně s Jurčíkem. Látal se rozhodl vzít zodpovědnost na sebe, jeho pokus neprošel za záda karlovarského čaroděje.

26:50
    Verva se ve druhé třetině ještě nedostala do tlaku, naopak Energie neustále oxiduje kolem Honzíkovy svatyně.

26:04
    Skuhravý na druhé straně viděl neobsazeného Graňáka, ten se napřáhl, ale dělovka nerozvlnila hostující síť.

25:50
    Domácí se drží v pásmu.

24:45
    Energie snadno získala pásmo. Další střela od modré čáry, tentokrát se o ni postaral Dominik Graňák.

24:25
    Šenkeříkův pokus od modré čáry nebyl pro Karlovarské úspěšný. Následně se Litvínovu daří osvobodit.

23:50
    A jsou to dvě + dvě minuty pro Lukáše Válka (LIT) za hru vysokou holí.

23:35
    Po střetu zůstal na ledě ležet Petr Šenkeřík, který se zvedá a sám odjíždí na střídačku. Energii však čeká přesilová hra.

23:05
    Válek se na druhé straně pokoušel nabít do mezikruží, střelu zastavil Václav Skuhravý.
    21:43 KOHOUT - 2:0

21:43
    Těsně pod betonem proplul Honzíkovi kotouč, když Pulpán nabil přes celé hřiště na Petra Koblasu, ten na druhé straně našel volného Martina Kohouta, jehož střela skončila gólem energetiků. Asistence: Petr Koblasa, Lukáš Pulpán.

21:00
    Kohout posunul kotouč před bránu na Černocha, kterému se nepodařilo z těsné blízkosti zasunout puk za záda Honzíka.

20:20
    Litvínov hledá pozici ke střele, po chybě v útočné třetině přišli hosté o kotouč.

20:10
    Verva posouvá puk do útočné třetiny.

20:01

Obě mužstva jsou na ledové ploše a připravují se na druhou periodu.

První dvacetiminutovka přinesla pouze jednu branku, a to v sedmé minutě domácímu týmu. Kapitán Václav Skuhravý přesně nasměroval Vondráčkovu přihrávku přímo do sítě. Jednobrankový náskok si Energie dokázala udržet až do první sirény, i když v některých okamžicích dokázal Litvínov nepěkně zatopit před Novotného bránou. V posledních sekundách ještě zahrozilo duo Flek a Machač, ani jeden z nich se ale nezapsal mezi úspěšné střelce dnešního utkání. Druhá perioda začne v 18:20.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:37
    Machač dorážel Flekovu ránu, Honzík se ale stihl přesunout ke vzdálenější tyči a zastavit tuto šanci.

19:18
    Ondřej Beránek inkasoval tvrdý hit od jednoho z protihráčů, za potlesku fanoušků se zvedl a míří rovnou do kabiny.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:24
    Helt obdržel přihrávku za kruhy, odkud tvrdě vypálil, černobílý gólman ale zatím drží nulu.

17:20
    Hanzl prošel sám až před Novotného, ani tentokrát proti němu ale neuspěl.

16:28
    Litvínovští hokejisté natlakovali útočné pásmo, domácí se ale dokázali uvolnit a míří s pukem na druhou stranu ledové plochy.

15:30
    Energetici vyrážejí z vlastní třetiny do útoku, ten je ale zastaven ještě před útočnou modrou čarou.

14:44
    Weinhold nadvakrát pálil z modré, hostujícího gólmana ale překonat nedokázal.

13:44
    Svoboda nasměroval puk na bránu z mezikruží, Novotný byl ale na jeho střelu připraven.

12:20
    Pulpán to zkusil zprava od modré, kotouč se ale až na Honzíka nedostal.

11:49
    Jakub Flek si najel do pravého kruhu, odkud následně vystřelil, trefil však jen jednoho z bránících hráčů.

10:53
    Karlovarští ztrácejí puk ve středním pásmu. Hosté jej přebírají a obě mužstva střídají.

09:58
    Přemysl Svoboda (LIT) míří na dvě minuty na trestnou lavici za podrážení.

09:02
    Martin Kadlec tvrdě vypálil z pravého kruhu, kotouč však našel svůj cíl na mantinelu za bránou.

08:08
    Jurčík zavezl puk do útočného pásma, kousek od brány jej však přebírá obrana Energie.
    06:34 SKUHRAVÝ - 1:0

06:34
    Druhý zápas v řadě se prosazuje domácí kapitán VÁCLAV SKUHRAVÝ. V rychlém přečíslení nabil hráči s céčkem na hrudi zleva Tomáš Vondráček a černobílý kapitán se z mezikruží nemýlil. Asistence: Tomáš Vondráček, Lukáš Pulpán.

05:58
    Černoch dorážel kotouč v těsné blízkosti brankoviště, Honzík byl ale připraven.

05:23
    Šenkeřík pálil od modré, ani teč jednoho z jeho spoluhráčů však kotouč do sítě nenasměrovala.

04:53
    Domácí obsadili třetinu před Honzíkem a kombinují.

03:55
    Helt zkusil kličkou překvapit Filipa Novotného, ten ale vleže jeho pokus zastavil.

03:06
    Kohout zastavil tvrdou litvínovskou ránu od modré, Energie tak nejspíše první přesilovku ubrání.

02:34
    Březák sám zamířil do mezikruží, domácí gólman však jeho střele nastavil znovu svůj beton.

01:58
    Zygmunt dorážel vysoký puk v předbrankovém prostoru, Novotný jej ale zastavil betonem.

01:31
    Lukáš Pulpán (KVA) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.

00:41
    Energetici se dopouštějí ofsajdu, vhazovat se tedy bude za modrou čárou.

00:02
    Úvodní vhazování patřilo Vervě, ta s kotoučem míří rovnou do útočného pásma.

00:01

V obou brankovištích se držela voda, tudíž na ledovou plochu zamířil jeden z ledařů, vše už ale naznačuje tomu, že za chvíli začneme.

Po nástupu Litvínova se za potlesku domácích fanoušků vrhají na led i energetici. Za malý okamžik nás čeká úvodní vhazování.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Pulpán "A", Weinhold, Graňák "A", Plutnar, Kowalczyk – Beránek, Machač, Flek, Koblasa, Černoch, Kohout, Zabloudil, Hladonik, Kadlec, Redlich, Skuhravý "C", Vondráček

HC VERVA Litvínov: Honzík (Zajíček) – Ščotka "A", Balinskis, Doudera, Březák, Štich "C", Háva – Lyszczarczyk, Hanzl "A", Jurčík, Látal, Gerhát, Helt, Válek, Svoboda, Stříbrný, Havelka, Jícha, Zygmunt

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC VERVA Litvínov Pro litvínovské hokejisty se jedná o premiéru v rámci Generali Česká Cupu. Po dlouhé pauze však mají hráči Vervy poměrně nabitý program šesti utkání během deseti dní. „Návrat na led byl rychlý. Čekali jsme na kontrolní výsledky testů, a když jsme je dostali, hned ve středu odpoledne jsme do toho šlápli,“ vysvětloval v pátek hlavní trenér Litvínova. „Pro hráče to bylo náročné tím, že dva týdny nebyli na ledě. Předtím jsme měli jen dva tréninky, z toho cyklu vypadli. Ale rychle se adaptovali na led a jsou zase zpátky,“ pokračoval Országh. Trenéři připustili možné obměny kádru v zápasech tohoto turnaje: „Je tady dostatek hráčů, takže je protočíme. Hlavně chceme vidět ty, co jsou na zkoušce. Aby dostali skutečně férovou šanci a neviděli jsme je jen ve dvou třech zápasech,“.

HC Energie Karlovy Vary Karlovarští zatím se čtyřmi body vévodí skupině B, musíme však brát v potaz, že utkání proti Litvínovu je jejich třetím. V úvodním duelu si energetici zajistili tři body proti Mladé Boleslavi výhrou 7:5. V druhém souboji proti Liberci padli hráči Karlových Varů v prodloužení 4:5. Jak naznačil asistent trenéra Tomáš Mariška, tak bychom se v nadcházejícím utkání mohli dočkat znovu nových hráčů v kádru: „Chceme nadále pokračovat v průběhu přípravy jak v tréninku, tak i v nasazování hráčů do zápasů. Jsme rádi, že se nám nyní vrátili někteří hráči, kteří s námi nemohli trénovat, takže budeme chtít zapojit nějaké nové tváře, vyzkoušet je,“. K dispozici by trenérům měl být i Martin Kadlec.

Pěkný podvečer z karlovarské arény. Domácí HC Energie Karlovy Vary se ve svém třetím utkání v rámci Generali Česká Cupu utkají s výběrem HC VERVA Litvínova. Pojďme si oba týmy představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 7. Skuhravý (Vondráček, Pulpán), 22. Kohout (Koblasa, Pulpán), 39. Pulpán (Kohout, Machač), 54. Flek (Kotvan, Koblasa), 60. Kadlec

Rozhodčí: Svoboda, Šindel – Pešek, Malý