Wolverhampton – Sevilla 0:1 (kon.) | Šachtar – Basilej 4:1 (kon.)
FK Šachtar Doněck
4:1 (2:0)
FC Basilej
Úterý 11.08.2020, 21:00 • Arena AufSchalke (Gelsenkirchen) • Evropská liga • Čtvrtfinále

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a někdy se zase těším na počtenou! (23:07:39)
    Šachtar ovládl čtvrtfinále s Basilejí a vyhlíží semifinálové klání proti Interu.

Pro úplnost doplním, že Šachtar si zahraje semifinále proti Interu Milán. Utkání se odehraje v pondělí 17. srpna v Düsseldorfu.

Máme za sebou na góly bohatý čtvrtfinálový zápas Evropské ligy, v němž ukrajinský Šachtar přehrál švýcarskou Basilej 4:1 a zajistil si postup do semifinále soutěže!

Doněčtí fotbalisté vykročili za postupem už v první půli, kterou herně ovládli a svou převahu podtrhli dvěma góly. Skóre se poprvé měnilo už ve 2. minutě, kdy se po rohu Marlose a chybě brankáře Nikoliće prosadil Júnior Moraes. Ve 22. minutě pak v síti skončila tečovaná střela Taisona. Po změně stran se Basilej trochu zlepšila. Šanci na vstřelení konstantního gólu si ale vytvořila jen jedinou. Cabral v ní sice přeloboval vybíhajícího brankáře, také však minul bránu. V 75. minutě tak přišlo definitivní rozhodnutí, z pokutového kopu zvýšil na 3:0 Alan Patrick. V samotném závěru pak ještě došlo ke konečné úpravě skóre. Nejprve se prosadil po rychlém kontru Dodô, porážku Basileje pak alespoň kosmeticky zmírnil střídající Ricky van Wolfswinkel.

90+4

90+4
    Ještě jednu šanci na snížení měl Afimico Pululu. Ten utíkal z levé strany proti Pjatovovi, byl ale zakřižován a své zakončení poslal jen do rukavic kapitána Doněcku.
    90+2. Ricky van Wolfswinkel - 4:1

90+2
    Basilej právě vstřelila branku!
    Basilej se nakonec dočkala alespoň čestného gólu! Hezký míč na pravé křídlo obdržel Samuele Campo, který následně poslal před bránu přízemní centr. Na přední tyč nabíhající Ademi ho pustil za sebe, čímž vyřadil ze hry brankáře Pjatova a RICKY VAN WOLFSWINKEL skóroval zblízka do volné svatyně Šachtaru – 4:1.

90+1
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!
    88. DODÔ - 4:0

88
    Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
    Campo rozehrával přímý kop po faulu Bondara, bránu ale přestřelil. A o chvíli později následoval rychlý kontr Šachtaru, po němž švýcarský celek počtvrté inkasuje! Na útočné polovině převzal míč Tetê, který ho dotáhl k pokutovému území, nahrál napravo DODÔVI a ten střelou na zadní tyč propálil Nikoliće. Brankář Basileje si na merunu lehce sáhl, pohromě však nezabránil.

87
    Valerij Bondar fauloval a vyfasoval žlutou kartu.

86
    RotBlau mohli alespoň snížit. Po rohovém kopu však mířil hlavou nad Silvan Widmer.

85
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Marcos Antônio, přichází Maycon.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Júnior Moraes, přichází Fernando.
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck: ze hřiště odchází Taison, přichází Tetê.

84
    Solomon pronikl do šestnáctky z pravé strany. Snažil se poslat balón před bránu, ale ten chytil brankář Nikolić.

83
    Vypadá to, že se už spíše dohrává. Tempo hry značně opadlo.

81
    Rozehrával ji Frei, jeho centr vyboxoval Pjatov.

80
    Taison poslal u rohového praporku k zemi Widmera. Basilej má k dispozici standardní situaci.

Martin Augustin

Branky: 2. Júnior Moraes (Marlos), 22. Taison (Marlos), 75. Patrick (pen.), 88. Dodô (Tetê) – 90+2. van Wolfswinkel (Campo)

Karty:   52. Patrick (SAC), 87. Bondar (SAC) – 26. Frei (BAS), 64. Cabral (BAS)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 5:8. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 11:17.
    FK Šachtar Doněck: Pjatov (C) – Dodô, Kryvcov, Bondar, Matvijenko – Antônio (85. Maycon), Stěpaněnko – Marlos (72. Solomon), Patrick (78. Kovalenko), Taison (85. Tetê) – Júnior Moraes (85. Fernando).
    Náhradníci: Trubin – Dentinho, Tetê, Konopljanka, Solomon, Kovalenko, Maycon, Cipriano, Bolbat, Pichaljonok, Fernando, Vitão.

FC Basilej: Nikolić – Widmer, Alderete, van der Werff (73. Ramires), Petretta – Xhaka (60. Marchand), Campo, Frei – Stocker (C) (73. van Wolfswinkel), Cabral (73. Ademi), Pululu.
    Náhradníci: Pukaj, De Mol – van Wolfswinkel, B. Riveros, Ramires, O. Bunjaku, Marchand, Tushi, Lurvink, Isufi, Ademi, Vishi.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (ENG)