Tampa – Columbus 3:2 (po pr.) | Dallas – Calgary 2:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:1 (kon.)
Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | Washington – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:0 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (0:0, 2:1, 2:0) Stav série: 1:0
Chicago Blackhawks
Středa 12.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

První zápas série je u konce. Lépe jej zvládlo Vegas. Po vítězství 4:1 tak jde do vedení 1:0 na zápasy. Góly začaly padat až ve druhé třetině. O ten úplně první se postaral ve 28. minutě obránce Theodore, na kterého o dvě minuty později navázal Carrier. Chicago sice po neúspěšné trenérské výzvě hrálo oslabení, ale právě nevýhodného počtu hráčů na ledě využil český útočník David Kämpf, jenž snížil. V závěrečné třetině ale dvakrát skóroval Reilly Smith, který využil dvou přihrávek Jonathana Marchessaulta. Vegas si závěr už v pohodě pohlídalo.

Z mé strany je to pro dnešek vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního rána. Na počtenou! (07:26:21)

59:43
    Ale úplně závěrečné sekundy zápasu tráví vepředu Vegas. Dnešní utkání už určitě vyhraje výsledkem 4:1.

59:12
    Čtvrtá formace Chicaga se v pásmu soupeře usadit nedokázala. Hra se vrací do třetiny střední.

58:27
    Hosté se zřejmě ani nepokusí o hru v šesti. Zápas se víceméně dohrává.

57:57
    Jonathan Marchessault pálil hned po vyhraném vhazování od Paula Stastného. Levé křídlo druhé lajny Golden Knights ale trefilo Crawfordovu masku.

57:52
    Rána Cousinse skončila po teči obránce v ochranné síti.

57:17
    Třetí formace domácích dobře zapracovala při forčekingu. Chicago se nyní velice obtížně dostává alespoň do útočného pásma s pukem na hokejkách.

56:41
    Zakázané uvolnění hostů. Těžiště hry pro následující vteřiny zůstane před Coreym Crawfordem.

56:09
    Paul Stastny našel za bránou Marchessaulta, který se rychle otočil a ještě stačil nahrát Smithovi. Útočník Vegas ale svůj hattrick neuzavřel, neboť Crawford byl pozorný.

55:46
    Vegas ale situaci zvládá velmi dobře. Zkušeně svůj náskok brání, protože Blackhawks teď k ničemu nepouští.

55:00
    Alex Tuch získal cenné vteřiny v pásmu hostů. Chicagu zbývá minimálně k vyrovnání už jen pět minut.

54:37
    Alexander Nylander si vybruslil před bránu, odkud zakončil. Robin Lehner znovu svůj celek důležitým způsobem podržel.

54:06
    Ani tentokrát si domácí nekomplikovali situaci. Vyhodili opět na icing.

53:48
    Aktivitu Chicaga zastavilo zakázané uvolnění Vegas. Pokračovat se však bude v obranné třetině Golden Knights.

52:50
    Těsně po návratu Martineze na led dorážel z předbrankového prostoru Kubalík. Kotouč odskočil vysoko nad led, ovšem podle všeho by zapadl do brány, kdyby Lehner nevytasil výborný zákrok ramenem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 28. Theodore (R. Smith, Martinez), 30. W. Carrier (Reaves, N. Roy), 44. R. Smith (Marchessault), 49. R. Smith (Marchessault) – 31. Kämpf (Saad)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Holden, Whitecloud – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Tuch, N. Roy, Stephenson – Reaves, Cousins, W. Carrier.
    Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy, de Haan, Koekkoek, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Caggiula, D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Kämpf, Highmore.

Rozhodčí: St. Laurent, Meier – Kovachik, Suchánek