Tampa – Columbus 3:2 (po pr.) | Dallas – Calgary 2:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:1 (kon.)
Boston – Carolina 4:3 (po pr.) | Washington – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:0 (kon.)
Colorado Avalanche
3:0 (0:0, 0:0, 3:0) Stav série: 1:0
Arizona Coyotes
Středa 12.08.2020, 23:45 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (02:21:04)

Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 6:6

Utkání je u konce a z první výhry v sérii se raduje Colorado. Dlouho to vypadalo, že ani ve třetí třetině gól nepadne, jenže poté přišla 54. minuta, kdy během deseti vteřin udeřili Nazem Kadri a J. T. Ompher. Colorado se uklidnilo a v 55. minutě skóre navíc vylepšil další brankou Mikko Rantanen. Třetí gól definitivně rozhodl, Philipp Grubauer udržel čistý štít a celý tým může před pátečním druhým duelem klidněji spát.

59:57
    V úplném závěru se vylučuje, za vzájemné pošťuchování dostali dvě minuty za hrubost Nikita Zadorov z Colorada a Brad Richardson z Arizony.

59:34
    Závar před gólmanem Arizony, ten si na brankovišti poradil a puk srazil do rohu.

59:20
    Tak ještě jedna střela na Kuempera, z mezikruží ji předvedl Naměstnikov. Trefil gólmanův postoj.

58:50
    Erik Johnson si zajel pro vyhozený puk, dopředu se už ale nijak zvlášť nehrne.

58:28
    Žabička na Kessela nedoputovala, nicméně akce Arizony pokračovala a Grubauer se nakonec rozhodl pro přerušení přikrytím puku.

57:42
    I s tříbrankovým náskokem v zádech si Colorado v obraně počíná velice obezřetně, hráči chtějí Grubauerovi pomoci v udržení nuly.

56:56
    Lépe už vypadala střela v podání Garlanda, ten od levého mantinelu donutil Grubauera zakročit.

55:58
    Arizona se samozřejmě snaží se ztrátou něco udělat a hráči zakončují ze všech možných pozic. Chychrun trefil z křídla bránícího hráče.
    54:28 Mikko RANTANEN - 3:0

54:28
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Jenže to s sebou nese pootevřenou obranu, čehož Colorado bezezbytku využilo. Po přečíslení a rychlé kombinaci přišla přihrávka zleva na brankoviště a MIKKO RANTANEN zblízka zametl puk za brankovou čáru. Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.

54:10
    Arizona tak musí najednou pospíchat a hodně přidat v útočné fázi.
    53:15 J. T. Compher - 2:0

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 54. Kadri (Makar), 54. Compher (E. Johnson, Ničuškin), 55. Rantanen (MacKinnon, Landeskog)

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Girard, E. Johnson (A), Graves, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Naměstnikov – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Burakovsky – Calvert, Bellemare, Nieto.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Hill) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Oesterle, Chychrun – Kessel, Dvorak, Hall – Stepan (A), Keller, Crouse – Fischer, Söderberg, Garland – Hinostroza, Richardson, Grabner.

Rozhodčí: Joannette, O'Rourke – Murchison, Cherrey