Slavia – Sokolov 4:3 (po pr.) | Znojmo – Tábor 3:2 (kon.) | Žďár n/S – SHK Hodonín 3:1 (kon.)
Šumperk – Vrchlabí 2:7 (kon.) | Kolín – Havlíčkův Brod 3:0 (kon.) | Litoměřice – Salzburg II 0:0 (zruš.)
Vsetín – Frýdek-M. 3:2 (kon.) | Mostečtí Lvi – Kobra 2:1 (kon.)
HC Slavia Praha
4:3 (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
HC Baník Sokolov
Čtvrtek 13.08.2020, 17:30Přípravné zápasy

Slavia se raduje v prvním přípravném zápase z vítězství po prodloužení, přestože byla blízko k výhře už po základní hrací době. V závěru však nabídli domácí soupeři dvě velké šance, které Sokolov beze zbytku využil. Po vlažné první třetině se nakonec hrál poměrně zajímavý hokej se šancemi na obou stranách, o trochu šťastnější nakonec byli hráči v bílých dresech. (19:56:36)

64:59
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané nakonec v posledních sekundách prodloužení stihli podniknout rychlý protiútok, ze kterého střílí rozhodující trefu utkání! Kružík na začátku akce přihrál do jízdy Vrdlovcovi, který pak v pravý čas kotouč vrátil DANIELU KRUŽÍKOVI, kterému už jen zbývalo trefit odkrytou klec! Asistence: Daniel Vrdlovec.

64:15
    Bednář obral o puk protihráče a předložil ho Kuťákovi, jenže ten nikým nehlídaný mířil o kousek vedle!

63:26
    Kružík měl na pravé straně volný prostor, a tak se odhodlal k prudké ráně. Kašpar proti jeho pokusu předvedl parádní zákrok lapačkou.

62:52
    Všetečka se dostal až před brankáře, jenže v rozhodujícím momentě měl zablokovanou hůl, a tak ani pořádně nezakončil.

60:33
    Bednář bekhendovým pasem uvolnil Kuťáka, jehož okamžitý pokus dokázal Kašpar udržet před brankovou čárou.

60:01

Jelikož je skóre zápasu po šedesáti minutách nerozhodné, bude následovat pětiminutové prodloužení.

60:00

59:55
    Velkou šanci nakonec zachraňoval na brankové čáře Kuťák, který letící puk srazil k zemi a následně ho odpálil do bezpečí.

59:35
    Bednář nahrál do křídla rozjetému Hovorkovi, který byl už ale ve velkém úhlu, a tak Kašpara nepřekvapil.

58:09
    Tvrdý pokus Tůmy z levého kruhu zůstal ve výstroji Michajlova.

57:04
    Slavia je v plném počtu.

56:32

56:20
    Baník právě vstřelil branku!
    Slávisté nejdříve jeli v přečíslení tří proti jednomu, ve kterém Kafka mířil jen do brankové konstrukce. Puk se ale odrazil k Tůmovi, který okamžitě vyslal do dalšího samostatného úniku JAROMÍRA KVERKU, který se ranou pod horní tyčku nemýlil! Asistence: David Tůma.

55:58
    Bednář z levého kruhu pálil příliš vysoko.

55:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Michajlov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Vlček.

54:39
    Pražané inkasují hned na začátku přesilovky! Přestože Kuťák vyhrál buly, Barák s Bednářem se absolutně nedohodli, kdo si dojde pro volný puk, čímž tak nabídli obrovskou šanci MARKOVI ŠVECOVI! Ten se tak vlastně zadarmo dostal do samostatného úniku, který využil přesnou ranou k levé tyčce! Bez asistence.

54:32
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Pohl – 2 min., podrážení).

53:14
    Petrovova střela sice vypadla Kašparovi z výstroje, Kružík byl ale příliš daleko, aby stihl dorážet.

52:09
    Nahození Rubeše schoval Michajlov do lapačku a nechal rozhodčí přerušit hru.

51:15
    Slávisté odskakují svému soupeři na rozdíl dvou gólů! Bednář vymyslel geniální přihrávku zpoza klece, která dosedla přesně na hůl FILIPA KUŤÁKA, kterému už jen stačilo trefit volný prostor nad Kašparovým ramenem! Asistence: Jaroslav Bednář.

50:22
    Rychlá kombinace skončila u Valíka, jehož ránu od modré srazil Kašpar do ochranné sítě.

48:10
    Vránův pokus si Michajlov pohlídal a puk přikryl pod lapačku.

47:37
    Kropáček prověřil pozornost Michajlova z větší dálky.

46:37
    Dlouho se hrálo bez přerušení ze strany na stranu, nakonec se Sokolov dostal do ofsajdu.

44:47
    Rohanovi střela příliš nesedla, puk skončil nad brankou.

44:26
    Vlček přenechal kotouč Kafkovi, který byl sice lehce seknutý, přesto dokázal zakončit.

41:38
    Kružík to zkusil zpoza obránce, Kašpar zasáhl na poslední chvíli.

40:30
    Po souboji u mantinelu se puk odrazil přesně na hůl FILIPA KUŤÁKA, který byl rázem sám před Kašparem! Nad ničím neváhal a rychlou střelou pod horní tyčku obrací vývoj utkání! Bez asistence.

40:01

Druhá třetina už byla o poznání lepší a nakonec se diváci dočkali i prvních branek. Nejdříve se trefili hosté, když v přesilovce pálil přesně z mezikruží Jakub Konečný. Necelé dvě minuty před koncem pak Bednář vyslal do šance Davida Šteinera, který uspěl rychlou kličkou do forhendu. Třetí část začne přibližně v 18:58.

40:00

39:42
    Vrdlovec se dostal k volnému puku, ale mířil vedle.

38:20
    Sešívaní před koncem druhého dějství srovnávají! Bednář poslal do samostatné akce DAVIDA ŠTEINERA, který rozhýbal brankáře a kličkou do forhendu překonal bezmocného Kašpara! Asistence: Jaroslav Bednář.

35:59
    Hejdovu ránu srazil Kašpar do rohu kluziště.

35:38
    Šteiner přenechal kotouč Kuťákovi, jehož pokus srazili hosté do ochranné sítě.

34:33
    Sokolov využívá přesilovou hru a ujímá se tak vedení! Po nepovedeném vyhození Hejdy se k puku dostal Kverka, který ho jen přistrčil mezi kruhy JAKUBU KONEČNÉMU! Ten se bez váhání opřel do kotouče, který skončil až za Michajlovovými zády! Asistence: Jaromír Kverka.

34:07
    Rohan zůstal sám v pravém kruhu, jeho rychlý pokus dokázal Michajlov nadvakrát zkrotit.

33:58
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomek – 2 min., sekání).

33:38
    V přečíslení dostal puk Rubeš a ihned pálil, Michajlov ale včas vytasil svoji vyrážečku

33:14
    Hovorkovu ránu Kašpar dobře viděl, a tak předvedl jistý zákrok.

31:57
    Kašpar měl ihned práci, když po odrazu od zadního mantinelu pálil Šteiner.

31:25
    Střídání v týmu HC Baník Sokolov: ze hřiště odchází Cichoň, přichází Kašpar.

31:09

30:29
    Bednář poslal střílenou přihrávku před branku, kde si skvěle poradil Cichoň, který ihned ukryl kotouč do výstroje.

29:52
    Hosté už jsou ve čtyřech.

29:42
    Bednář z levého kruhu trefil jen clonícího protihráče.

29:09
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Zavřel – 2 min., podrážení).

28:54
    Slavii se přesilovka zatím příliš nedaří.

27:52
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Rubeš – 2 min., držení).

26:49
    Vlček v přešíslení nahrál Kafkovi, jehož ránu z voleje dokázal Cichoň vyrazit! Následně se ještě snažil dorážet Hejda, ale neuspěl.

26:02
    Všetečkův pokus z velkého úhlu neměl moc šancí na úspěch.

24:09
    Slavia je kompletní.

23:20
    Švec se dokázal velmi rychle obtočit kolem obránce a z blízka nastřelil tyčku!

22:33
    Vracovského pokus z voleje Michajlov lapačkou jen vyrazil za branku.

22:09
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Kafka – 2 min., podrážení).

21:11
    Po tvrdé ráně z pravého kruhu měl před sebou Tůma odkrytou klec, jenže poskakující kotouč netrefil ideálně!

20:24
    Z úhlu to zkusil Vracovský, Michajlov byl připravený.

20:01

První třetina moc hokejové krásy nepobrala. K vidění bylo velké množství nepřesných přihrávek a kombinace se ani jednomu celku příliš nedařila. Asi jednu jedinou větší příležitost měl domácí Vrdlovec, které po křižné přihrávce pálil jen do přesouvajícího se sokolovského brankáře. Druhá část začne přibližně v 18:12.

20:00

18:30

18:00
    Tůmovu ránu z levého kruhu ukryl Michajlov do výstroje.

17:47
    Slávisté vyhazují přes všechny čáry.

16:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomek – 2 min., faul kolenem).

16:16
    Prymula si nabruslil do dobré pozice, a přestože byla jeho střela sražená, měl Michajlov práci.

15:21
    Ihned po buly to zkusil Veber, ale i tentokrát byl Cichoň připravený.

15:09
    Krátce po sobě stříleli od modré čáry Hovorka a Valík, proti oběma se ale jistým zákrokem vytasil Cichoň.

14:22
    V posledních minutách se hraje převážně ve středním pásmu, brankáři moc práce nemají.

12:03
    Čejka se obtočil kolem branky a snažil se překvapit Michajlova, jenže slávistický brankář byl na svém místě včas.

11:21
    Petrov křižným pasem našel Vrdlovce, který pálil z voleje, Cichoň se ale stihl perfektně přesunout!

10:09
    Ze druhé strany to zkusil i Vrdlovec, ale ani on nemířil přesně.

08:57
    Veber vyslal z levého kruhu tvrdou ránu, která ale mířila o pár centimetrů vedle.

07:36

07:02
    Sokolovu se zatím přesilovka příliš nedaří.

06:07
    Z pravého kruhu pálil Rohan, Michajlov vyráží.

05:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Vaňous – 2 min., podrážení).

04:32
    Petrovovu ránu z pravého kruhu Cichoň bez větších problémů vyrazil.

03:49
    Hosté při snaze rychle rozehrát přihráli nepřesně, puk tak skončil na zakázaném uvolnění.

02:58
    Konečný si najel na přihrávku Kverky a tečí jen o kousek minul klec za Michajlovem.

02:09
    Na začátku je vidět hodně nepřesností, hraje se převážně kolem mantinelů.

00:57
    Na druhé straně musel poprvé zasahovat Cichoň, ale neměl složitou práci.

00:34
    První pokus vyslal ze své hole Zeman, puk ale prolétl vedle slávistické klece.

00:01

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – Barák, Veber, Hejda, Duda, Hovorka, Valík – Šteiner, Kuťák, Bednář – Kafka, Vlček, Všetečka – Petrov, Vrdlovec, Kružík – Patočka, Tomek, Vaňous

HC Baník Sokolov: Cichoň (Kašpar) – Pohl, Zeman, Klejna, Rulík, Přindiš, Kadeřávek, Zavřel – Vracovský, Kverka, Konečný – Tůma, Prymula, Kropáček – Švec, Rohan, Vrána – Slavíček, Rubeš, Čejka.
    Slavia představila novou identitu před týdnem.

Nejvýraznější změnou Slavie před novou sezonou je změna loga a s ním spojená kompletní identita klubu. V nových dresech se navíc slávističtí fanoušci mohou těšit na staronové posily. Pro následující sezonu se totiž do Slavie vrátil Marek Tomica a o místo usiluje i Jaroslav Bednář. Kromě toho se podařilo Pražanům přivést i Petra Kafku, nejproduktivnějšího hráče loňské sezony, nebo svého odchovance Daniela Krejčího. Citelnou ztrátou bude pro sešívané ztráta Tomáše Šmerhy, který vyslyšel zájem z extraligy. Při pohledu na posily se však zdá, že by svého nejlepšího útočníka loňské sezony měli dokázat nahradit.

Sokolov pro letošní sezonu spojil síly s pražskou Spartou, a tak se dá očekávat větší zapojení sparťanských mládežníků v Chance lize. Hlavním trenérem se navíc stal Tomáš Hamara, který v minulosti působil u sparťanské mládeže a jednu sezonu se objevil dokonce i u juniorky Slavie. Vedle spolupráce s extraligovým klubem ovšem Sokolov výrazně posílil i zkušenějšími hráči. Asi nejvýraznější posilou je útočník Martin Kadlec z Litoměřic, nejlepší střelec loňského ročníku druhé nejvyšší soutěže. V obraně pak přišel Jan Pohl, který poslední dva roky strávil v Jihlavě a loni dokonce jednou naskočil v extralize za Spartu. A zapomenout by se nemělo ani na Davida Tůmu, který byl loni nejproduktivnějším útočníkem Vsetína.

Po dlouhém hokejovém půstu vás vítáme u prvního přípravného zápasu před novou sezonou z pražského Edenu. Domácí HC Slavia Praha přivítá na svém ledě HC Baník Sokolov. Oba týmy museli na startu přípravného období projít nařízenou karanténou, a tak půjde o úplně první zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

David Mencl

Branky a nahrávky: 39. Šteiner (Bednář), 41. Kuťák, 52. Kuťák (Bednář), 65. Kružík (Vrdlovec) – 35. Konečný (Kverka), 55. Švec, 57. Kverka

HC Baník Sokolov: Cichoň (32. Kašpar) – Pohl, Zeman, Klejna, Rulík, Přindiš, Kadeřávek, Zavřel – Vracovský, Kverka, Konečný – Tůma, Prymula, Kropáček – Švec, Rohan, Vrána – Slavíček, Rubeš, Čejka