Třinec – Jungadler Mannheim 5:2 (kon.) | K. Vary – Mountfield HK 1:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Mountfield HK
Pátek 14.08.2020, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • O pohár hejtmana Karlovarského kraje

Ač v závěrečné dvacetiminutovce nepadla žádná branka, Hradec si dokázal pohlídat jednobrankové vedení až do samotného závěru.

Ode mě je to pro dnešek vše, loučí se Kamila Ströerová. (20:24:51)

59:20
    Turečkova střela minula hradeckou klec.

59:07
    V rohu kluziště Energie bojuje o kotouč.

58:56
    Energie to zkouší bez brankáře.

58:21
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Janda – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

58:21
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

58:10
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé dvě minuty.

57:10
    Vší silou se energetici snaží dotlačit puk do brány, marně.

56:28
    Ačkoli se domácí snaží něco vymyslet na hradeckou obranu, veškeré pokusy přijdou nazmar.

55:50
    Karlovarští mají k dispozici ještě čtyři minuty, aby dorovnali skóre zápasu.

55:50
    Naar nabíjen Maritnu Jandovi, jehož střelu choval Hamrla do své lapačky.

52:40
    Karlovy Vary míří před branku Tichého. V útočné třetině je snažení energetiků zastaveno důslednou obranou Hradce, která si chce jednobrankové vedení pohlídat do konce utkání.

51:40
    Další Havlíčkův pokus od modré čáry, který pouze orazítkoval plexisklo za Hamrlou.

51:20
    Domácí hrají v plném počtu.

50:40
    Karlovarští znovu úspěšně posílají kotouč do bezpečné vzdálenosti.

50:17
    Energie se osvobozuje z hradeckého sevření.

49:40
    Mountfield se drží ve třetině. Od modré čáry střílel Janoušek, Patrik Hamrl vyrazil střelu ramenem.

49:07
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Rozhon – 2 min., hákování).

48:50
    Novotnému se na dvě střely nepodařilo překonat Tichého beton.

48:19
    Pokus Moravce zamířil vysoko do sítě.

48:00
    Hosté jsou nebezpečnější. Energetici dlouho neměli větší šanci.

46:50
    Hradec se motá kolem branky Hamrly, jejich pokusy jsou nebezpečné. Brankář Energie se zatím drží.

46:22

44:32
    David Tureček (KVA) si odpyká dvě minuty za držení soupeře.

43:57
    Karlovy Vary se snaží vyrovnat, ale obrana Hradce jim to moc nedovoluje.

43:30
    Hra se přelévá z jednoho konce na druhý.

42:20
    Karlovarští s velkou těžkoští zavezli puk do útočné třetiny, ke střele se však mladí energetici nedostali.

41:20
    Energie měla obrovskou příležitost, když rovnou dva hráči mohli poslat kotouč do prázdné brány.

41:00
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:40
    Hradečtí se točí kolem karlovarské brány.

40:01

Druhá třetina byla na góly poněkud bohatší. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Lubomír Kupčo. O dvě minuty později se Hradci podařilo srovnat, díky brance Síly. Ve 28. minutě zvýšil náskok hradeckých hokejistů Jakub Naar. Třetí třetina začne v 19:54.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Benda – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Havlíček – 2 min., hrubost).

38:48
    Matěj Skuhravý (KVA) si vysloužil dvě minuty za držení hole soupeře. Jakub Naar (HKM) odchází ve stejném čase na trestnou lavici za hrubost.

38:20
    Do konce druhé části zbývají necelé dvě minuty.

37:20
    Mountfield byl blízko k navýšení skóre. Tadeáš Pinkas nedokázal zasunout kotouč do prázdné brázdy, poté měl příležitost Matěj Beneš, jehož rána zamířila vysoko do ochranné sítě. Energie je pod velkým tlakem.

36:10
    Tichý se v brankovišti ještě téměř nezapotil, aktivnější je Hradec.

35:34
    David Novotný (KVA) si odsedí dvě minuty na trestné lavici za nedovolený zákrok.

35:05
    Nejprve pálil Matěj Pinkas, před bránou se pokoušel dorážet Pajer, karlovarský brankář ale nepustil puk za svá záda.

34:53
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

34:46
    Branka znovu vypadla ze svého postavení, hra se přerušuje.

33:46
    Tentokrát z pravého kruhu pálil Tadeáš Pinkas, ale znovu bezchybný Hamrla.

33:20
    Karlovarští posílají kotouč do bezpečné vzdálenosti.

33:04
    Lang dostal dobře nabito na levý kruh, střela mu ale absolutně nesedla. Druhý pokus byl už v podání hradeckého útočníka lepší, tentokrát ale zareagoval Patrik Hamrla.

32:53
    Sekáním se provinil Lukáš Adámek (KVA).

32:30
    Při přechodu do třetiny se dopustil Hradec ofsajdu.

32:03
    Daniel Šedivý pálil z kruhu, Hamrla stačil vyrazit kotouč do bezpečí.

31:37
    Hezkou kličku přes obránce předvedl Ondrej Príhoda, ke střele příležitost neměl.

31:00
    Energie zavezla kotouč před Tichého, ke střele prostor nedostala.

29:50
    Cestrova střela od modré čáry byla zastavena holí jednoho ze soupeřů.

29:16
    V polovině zápasu došlo ke střídání brankářů na straně Hradce Králové. Odstoupil Tomáš Sajdl, vystřídal ho Jakub Tichý.

29:10
    Matěj Pinkas to zkoušel z levého kruhu, Hamrla zakročil včas.

28:20
    Karlovarským se nedaří projít skrze důraznou obranu Mountfieldu.

27:22
    Hradec právě vstřelil branku!
    Z předbrankového prostoru vyletěl kotouč na modrou čáru, kde stál ke střele připravený JAKUB NAAR, který ránou mezi betony posílá Hradecké do jednobrankového vedení. Asistence: Lukáš Pajer.

26:56
    A je vyrovnáno. Po nevýrazné akci se u puku objevil VOJTĚCH SÍLA, kterému se podařilo srovnat skóre střelou z těsné blízkosti. Asistence: Kryštof Lang, Tomáš Perička.

25:30

24:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energie otevírá skóre zápasu. Nejprve měl plné betony práce Hamrla se střelou Moravce, poté se ale kotouč dostal na čepel LUBOMÍRA KUPČI, který ujel hradecké obraně a propálil vše, včetně Sajdla. Asistence: Petr Rozhon, David Novotný.

23:46
    Pohankova střela pouze orazítkovala plexisklo za hradeckým brankářem.

22:43
    Jušta mířil na Beneše, kterému sjel kotouč z hole při střele.

22:20
    Při přechodu do útočné třetiny se Energie dopustila ofsajdu.

21:50
    Energetici se rychle zmocnili puku, podařilo se jim pouze nahodit k Sajdlovi.

21:40
    Hradec nahazuje do třetiny soupeře.

21:10
    Střela Váchala z prostoru mezikruží byla zblokována prvním bránícím hráčem Karlových Varů.

20:20
    Lukáš Adámek pálil z levého kruhu, Sajdl představil své betony v praxi.

20:10
    Jandova střelu z ostrého úhlu zamířila do ochranné sítě.

20:01

Na gól si musíme počkat do dalších třetin. Hra obou týmů byla v první dvacetiminutovce velmi vyrovnaná. K vidění byl rychlý hokej plný šancí. Druhá třetina začne v 19:03.

20:00

19:01
    Do konce třetiny zbývá necelá minuta.

18:30
    Karlovarští bojují o puk v rohu kluziště.

18:30

17:40
    Primárně se kotouče drží Energie, která si vybojovala početné množství šancí. Sajdl si pokusy energetiků bedlivě hlídá.

16:25
    Od modré pálil Patzelt, Sajdl zakročil.

15:45
    Za brankou se energetici ujímají kotouče a přesouvají se do útočné třetiny.

15:30
    Zakázané uvolnění hradeckých hokejistů.

15:14
    Hosté hrají v plném počtu.

15:00
    Hradec Králové se osvobozuje z karlovarského sevření.

14:40
    Po střetu dokázal ještě z mezikruží vyzkoušel Sajdlovu pozornost Bačo. Hostující gólman byl připravený k zákroku.

13:54
    Tureček našel před bránou úplně volného Křehlíka, který nedokázal nasměrovat puk do prázdné branky.

13:40
    Energie pálí jednu ránu za druhou a snaží se otevřít skóre zápasu.

13:13
    Přesilová hra pro domácí. Na lavici hříchů usedl Jakub Naar (HKM) za faul loktem.

12:50
    Jan Jušta se dostal skrze karlovarskou obranu, pálil z prostoru mezikruží, ale Hamrla vytáhl zákrok betonem.

12:31
    Nakonec před hradeckého brankáře prokličkoval Lubomír Kupčo, ale tváří tvář Sajdlovi neuspěl.

12:20
    Ovšem ani Karlovým Varům se příliš nedaří dostat k Sajdlovi.

11:50
    Obrana Energie připomíná nedobytnou pevnost. Hraje se převážně ve středním pásmu.

11:25
    Karlovarští pouze nahodili puk k Hradci. Hosté si jej tam přebírají a snaží se přejít skrze karlovarskou obranu.

11:10
    Patzelt pálil po dlouhé době od modré čáry, ale střela úplně minula hostující klec.

10:40
    Znovu střela z hradecké čepele. Tentokrát pálil Lang, minul karlovarskou svatyni.

10:00
    Hraje se svižný, energetický hokej, plný osobních soubojů a šancí.

09:26
    Hradečtí zatápějí Karlovým Varům pod kotlem. Hamrla musí být v pozoru.

08:30
    Energetikům se nedaří získat kotouč ve vlastním pásmu, Hradec dobře napadá rozehrávky Karlovarských.

08:10
    Po střele Novotného hledal hradecký brankář kotouč pod svými betony.

07:47
    Další šance, za kterou tentokrát stál Dominik Rymon, Sajdl byl přesný jako švýcarské hodinky.

07:30
    Turečkův pokus z vrcholu levého kruhu minul hradeckou bránu.

07:17
    Vše opraveno. Pokračujeme...

07:16
    V karlovarském brankovišti musí dojít k menší úpravě, aby brána nevypadávala. Hra se tedy na malý okamžik zpomalí.

07:16
    Po pádu Síly vypadla branka ze svého postavení, hra se tedy znovu přerušuje.

07:12

06:30
    Hradec kombinuje a Hamrla má plné betony práce.

05:50
    Dělovou ránou od modré čáry se prezentoval Jakub Naar.

05:20
    Pokus Janouška od modré těsně minul karlovarské tyče.

05:16
    Hamrla si při zákroku proti střele vykopl bránu ze svého postavení. Hra se přerušuje.

05:04
    Brzy po úvodu třetiny si Hradec zahraje početní převahu. Na trestnou lavici zamířil Lubomír Kupčo (KVA), který se provinil podrážením.

04:34
    Vzápětí posílá Energie kotouč přes všechny čáry. Vhazuje se u Patrika Hamrly.

03:40
    V založení útok chyboval Hradec na čáře a je tedy zastaven ofsajdem.

03:15
    Při přechodu však vypadl Karlovarským kotouč a přes střední pásmo se energetikům projít nepodařilo.

02:55
    Energie za vlastní brankou zakládá útok.

01:30
    Nejprve se pokoušel střílet Janoušek, ten trefil prvního bránícího hráče před sebou. Kotouč se odrazil na Moravce, kterému se z těsné blízkosti nepodařilo propasírovat puk za záda karlovarského brankáře.

01:08
    Znovu se však Hradci nepodařilo vypálit, Hamrla s pobytem soupeře v pásmu neměl žádné potíže.

00:37
    Tureček nahodil kotouč od vlastní střídačky až k Sajdlovi. Od brány rozjel Mountfield útok.

00:10
    Hradečtí se bleskově přesouvají do útočné třetiny, energetici jim však ještě nedali prostor ke střele.

00:01

Hamrla vyvedl na led karlovarské hokejisty.

Znovu jsou divákům připomenuta pravidla, bez jejichž dodržení se zápas neodehraje.

Hokejisté z Hradce již nastoupili na ledovou plochu. Čeká se na příchod energetiků.

HC Energie Karlovy Vary: Hamrla (Maleček) – Bulka, Tureček "A", Patzelt, Sviták, Benda, Pohanka, Cestr – Adámek, Sapoušek, Křehlík "C", Rozhon, Novotný "A", Remeš, Kupčo, Rymon, Bačo, Skuhravý, Príhoda

Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Drbal, Váchal, Pinkas Matěj, Naar, Janoušek, Perička – Lukačka, Beneš, Jirků, Pinkas Tadeáš "C", Havlíček, Kašpar, Síla, Pajer, Jušta, Beneš, Lang, Janda, Šedivý, Moravec.

Karlovarští vstupují do utkání s Hradcem Králové po výhře s Kölnerem 5:0. Jednalo se prozatím o jediný zápas, kteří energetici hráli. Dvěma branky se prezentoval David Novotný, nebyl však jedinym dvoubodovým hráčem Karlových Varů. Křehlík zaznamenal 1+1, Adámek taktéž a Stejskal 0+2. Podaří se někomu z výše uvedených prosadit také proti Hradci Králové? Nebo bude na opačném konci hole stát "nová" tvář?

Mountfield Hradek Králové
    Hokejisté Mountfieldu za sebou mají již dvě utkání a v obou se radovali. V úvodu turnaje překonali mládence z Mannheimu 5:2, kdy od druhé poloviny utkání těžili Hradečtí z chyb německých soků. Druhý den čekal na Hradec Třinec. Vyrovnaný duel rozhodla skvělá indiviuální akce Kryštofa Langa ve třetí periodě. Ten v zápase navíc získal 1+1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 25. Kupčo (Rozhon, Novotný) – 27. Síla (Lang, Perička), 28. Naar (Pajer)