Vegas – Chicago 4:3 (po pr.) | Boston – Carolina 2:3 (kon.) | Dallas – Calgary 5:4 (kon.)
Colorado – Arizona 3:2 (kon.) | Philadelphia – Montreal 0:5 (kon.)
Dallas Stars
5:4 (2:1, 2:1, 1:2) Stav série: 1:1
Calgary Flames
Pátek 14.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké ráno. (07:35:31)

Ztráty: 16:9

Druhý zápas série prvního kola mezi Dallasem a Calgary je za námi a Stars se po dnešním vítězství 5:4 podařilo srovnat sérii na 1:1 na zápasy. Už po 19 sekundách se dostalo Calgary o vedení zásluhou Dillona Dubé ho, ale bylo to naposledy, kdy Flames vedli. Ještě do konce první třetiny skóre otočili Alexandr Radulov a Miro Heiskanen. Ten se prosadil i na začátku druhé části a Dallas vedl 3:1. O snížení se pak sice postaral Derek Forbort, ale dvougólové vedení Stars vrátil zpět přesilovkovou trefou Corey Perry. Na začátku třetí třetiny snížil rovněž z přesilovky Andrew Mangiapane, ale tato branka nakonec kvůli úmyslnému kopnutí puku nebyla uznána. Flames se však přeci jen dočkali snížení, když se v 53. minutě trefil v oslabení Tobias Rieder. V závěru třetí třetiny se nechal zbytečně v útočném pásmu vyloučit Radulov a Calgary trestalo, v 58. minutě dokázal z přesilovky vyrovnat Sam Bennett. Už to vypadalo na prodloužení, ale Dallas se přeci jen radoval z vítězství v normální hrací době, protože v poslední minutě využil špatného střídají soupeře a po Perryho přihrávce se prosadil Jamie Oleksiak.

59:50
    Puk je ale v obranném pásu Flames a tohle už Dallas dotáhne do vítězného konce.

59:30
    Calgary ještě odvolává Talbota a zkusí ještě jednou v závěru třetí třetiny vyrovnat.
    59:21 Jamie OLEKSIAK - 5:4

59:21
    Dallas právě vstřelil branku!
    Tak možná se nakonec do prodloužení nepůjde! Calgary si bude hodně vyčítat špatné střídaní, protože ho to možná bude stát tento zápas. Perry našel před brankou obránce JAMIEHO OLEKSIAKA, který tam byl úplně sám a střelou z první překonal Talbota, který se nestihl přesunout. Asistence: Corey Perry, Mattias Janmark.

59:10
    Dallas má v závěru třetiny tlak, je usazený v útočném pásmu.

58:20
    Jako další vyzkoušel Talbotovu pozornost Tyler Seguin, jeho ránu už dokázal Talbot pokrýt na první pokus.

58:14
    Dallas se dostal do zajímavé šance po vyhraném vhazování. Talbotovi vypadl puk před sebe, ale na druhý pokus už si poradil lépe.
    57:11 Sam BENNETT - 4:4

57:11
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Calgary dnes zatím moc přesilovky nevycházely, ale v nejdůležitějším momentu na konci třetí třetiny jednu využívají a srovnávají na 4:4! Na konci rychlé kombinaci a nastřeleném puku na branku byl SAM BENNETT, který nasměroval puk Lindholmem za Bishopova záda. Blíží se prodloužení? Asistence: Elias Lindholm, Johnny Gaudreau.

56:28
    Dallas dokázal vyhodit kotouč do bezpečí, Calgary je ovšem rychle zpět v útočném pásmu.

56:13
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., držení).

56:13
    Alexandr Radulov se dostal za obránce Calgary a mohl rozhodnout zápas. Jenomže netrefil v dobré pozici branky. A dokonce bude vyloučen, protože se k puku dostal jen za cenu držení protihráče.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Radulov (Ja. Benn, J. Klingberg), 12. Heiskanen (Radulov), 25. Heiskanen (J. Klingberg, Bishop), 36. Perry (Faksa, Hintz), 60. Oleksiak (Perry, Janmark) – 1. Dubé (Brodie, Giordano), 33. Forbort, 53. Rieder, 58. S. Bennett (E. Lindholm, J. Gaudreau)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Fedun, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Gurjanov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano.
    Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Mangiapane, Backlund, M. Tkachuk (A) – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, D. Ryan, Jankowski.

Rozhodčí: Kozari, Pochmara – Kovachik, Suchánek