Trenčín – Žilina 2:4 (kon.) | Trnava – Pohronie 1:1 (kon.) | Ružomberok – Sereď 0:0 (kon.)
Dunajská Streda – Nitra 6:0 (kon.) | Zlaté Moravce – Slovan Bratislava 2:1 (kon.) | Senica – Michalovce 3:0 (kon.)
AS Trenčín
2:4 (1:1)
MŠK Žilina
Sobota 15.08.2020, 18:00 • Mestský štadión Trenčín • Niké liga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky slovenského klubového fotbalu. Fortuna Liga pokračuje třetím kolem a v rámci něj proti sobě nastoupí AS Trenčín a MŠK Žilina.

Žila v prvním kole vyhrála nad Senicou 4:0, ve druhém pak nestačila na Nitru 1:2. V tabulce je aktuálně na čtvrté pozici.

Trenčín v obou úvodních zápasech remizoval. S Ružomberokem 2:2. Ve druhém zápase pak Trenčín a Zlaté Moravce sehrály remízu 1:1. Tým je v tabulce na sedmé pozici.

Hrát se bude na Štadiónu pod Dubňom.

AS Trenčín: Bergsen – Yem, Šulek, Kapuadi (C), Pirinen – El Mahdioui, Corryn – Bukari, Kadák, Ghali – Čataković.
    Náhradníci: Šemrinec – Zubairu, Ikoba, Azango, Ligeon, Križan, Depetris.

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Javorček – Bernát, Gono, Myslovič – Iľko, Paur (C), Ďuriš.
    Náhradníci: Belko – Kaprálik, Bičachčjan, Kiwior, Fazlagić, Rusnák, Kurminowski..

1

1
    Úvodní výkop mají domácí fotbalisté.

2
    Vallo v obraně výborně získal míč, hledal spoluhráče. Dávid Ďuriš vyslal kolmici na spoluhráče, ten byl však v postavení mimo hru.

4
    Dávid Ďuriš zůstává ležet na hrací ploše. Akce pokračovala dál, ale hostující celek se dostal do postavení mimo hru.

6
    Po faulu na Javorčeka budou rozehrávat fotbalové přímý kop.

6
    Žilina právě vstřelila branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, kapitán JAKUB PAUR si postavil míč před sebe. Jeho rána zapadla přesně k pravé tyči. Menno Bergsen sice vystihl míč, ale na něj nedosáhl.
    6. Jakub Paur (ZIL) - 0:1

7
    Bukari se probojoval před obranu soupeře, v souboji s obráncem fauloval, a tak akci obrana zastavila.

8
    Žilina hraje aktivně, snaží se dostat se do dalších střeleckých pozic, ale zatím Obrana Trenčína byla pozorná.

10
    Patrik Myslovič napřáhl kousek před pokutovým územím, jeho technicky velmi dobrá střela se odrazila od brankové konstrukce. Následně se Dávid Ďuriš k dorážce nedostal.

11
    Žlutou kartu dostává Ján Minárik (MŠK Žilina).

12
    Jakub Paur je ošetřovaný za postranní čárou, zdá se, že bude v pořádku a v zápase pokračovat.

13
    Sledujeme pasáž hry, ve které je k vidění mnoho nepřesností, hraje se hodně nepřesně.

14
    Do zajímavých pozici se dostávají hostující fotbalisté, kteří rovněž doplácí na přesné rozehrávky. Obrana Trenčína byla připravená.

15
    Patrik Myslovič (Žilina) z pravé strany centroval před branku, kde byl Pour. Jenže je záklonu mířil jen do brankáře.

16
    Trenčín hraje opticky aktivněji, ale na gólové šance zatím čekáme.

17
    Trenčín kombinoval před pokutovým územím soupeře, Abubakar Ghali hledal spoluhráče, ale pas na Petráše byl nepřesný.

18
    Abubakar Ghali na pravé straně fauloval soupeře, zdá se, že uvidí kartu.

18
    Žlutou kartu dostává Abubakar Ghali (AS Trenčín).

19
    Adam Kopas zkoušel vymyslet centr na spoluhráče v pokutovém území, ale Dávid Ďuriš hlavičkoval jen o malý kousek minul branku. Gólman zasahovat nemusel.

20
    Žlutou kartu dostává Adam Kopas (MŠK Žilina).

21
    Adam Kopas to zkoušel individuálně, ale prosadit se přes obranu soupeře nedokázal. Jeho tým přišel o míč, a tak se směr hry otáčí.

22
    Aschraf El Mahdioui rozehrával přímý kop. Rozhodl se pro přímou střelu. Mířil do rohu branky, ale růžek o malý kousek minul. Samuel Petráš zasahovat nemusel.

24
    Dominik Javorček chyboval na pravé straně obrany, následně se domácí dokázali dostat do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná.

25
    Hostující fotbalisté kombinovali na své obranné polovině, ale nemohou přenést hru na druhou část hrací plochy.

26
    Kristián Vallo vybojoval míč na polovině hrací plochy, následně Ján Minárik hledal centrem Kristiána, který ale podél postranní čáry o míč v souboji s obráncem přišel.

27
    Trenčín se nyní probojoval stabilněji na polovinu soupeře, ale zatím se k zakončení příliš neženou.

29
    Velká šance domácího celku, Hamza Čataković hlavičkoval před brankou, ale nedokázal výrazněji ohrozit branku.

30
    Půlhodina hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

31
    Hostující fotbalisté kombinují na útočné polovině, Menno Bergsen zatím ale zasahovat nemusel. Obrana před ním pracuje velmi dobře a zastavuje střely soupeře.

33
    Kristián Vallo při vhazování z pravé strany zkoušel něco vymyslet, ale jeho rozehrávku vybojovali soupeři, směr hry se tedy rychle otáčí.

34
    Rychlý útok Žiliny, Samuel Petráš ze středu hrací plochy našel Javořkera, kterému centr vůbec nesedl, tak že k ohrožení branky se hostující celek vůbec nedostal.

35
    Dominik Javorček to zkoušel individuálně, ale zkoušel připravit střeleckou pozici pro spoluhráče, ale v rozhodující chvíli mu míč sjel z kopačky.

38
    Po rohovém kopu Trenčína z pravé strany byly menší zmatky před brankou Žilily, ale obránci si dokázali poradit a akci soupeře zastavili.

40
    Dostáváme se do posledních pěti minut hry v prvním poločase, zatím stále vede Žilina o jednu branku.

41
    Martin Šulek pálil z velké dálky, hostující brankář Samuel Petráš jen míč vyrazil před sebe, ale Trenčín se už k dorážce nedostal.

42
    Trenčín se pokouší v závěru poločasu vyrovnat, po přihrávce Bukariho pálil Jakub Kadák. Jeho rána se odrazila o břevno.

45
    Trenčín právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo v samotném závěru prvního poločasu vyrovnat. Povedenou střelou k pravé tyči poslal míč HAMZA ČATAKOVIĆ. Samuel Petráš se po míči natahoval, ale nedosáhl na něj.
    45. Hamza Čataković (TRE) - 1:1

45+1
    Jedna minuta se bude nastavovat.

45+1
    Trenčín se mohl dostat i do vedení. Abubakar Ghali se z levé strany dostal až před branku a vypálil. Jeho rána překvapila brankáře a propadla mu. Na poslední chvíli zachránil situaci Ján Minárik.

45+1

Po prvním poločase platí nerozhodný stav 1:1. Hostující celek se dostal do vedení, ale v samotném závěru poločasu dokázala domácí družina srovnat.

46

46
    Úvodní výkop druhého poločasu mají fotbalisté hostujícího celku, tedy Žilina.

47
    Osman Bukari (Trenčín) zkoušel něco vymyslet na levé straně před brankou soupeře, ale jeho pokus o střelu byl hodně nepovedený. Míč končí vedle branky.

48
    Domácí fotbalisté vstoupili do druhého poločasu aktivně, hostující obrana má hodně práce. Technickou střelou to zkoušel Hamza Čataković. Ta však letěla nad branku Petrášovu.

49
    Trenčín kombinuje na polovině hrací plochy a hledá volný prostor na polovině soupeře. Momentálně se Žilině podařilo dostat hru dál od vlastní branky.

50
    Hodně nepřehledná situace před brankou Trenčína. Odražený míč se dostal do míst, kde byl obranou nepokrytý PATRIK IĽKO. Jeho rána k levé tyči byla přesná.
    50. Patrik Iľko (ZIL) - 1:2

51
    Poněkud překvapivě, vzhledem k obranu hry, se prosazuje hostující celek. Tento moment dodal Žilině hodně energie. Ta pokračuje v aktivní hře.

52
    Dominik Javorček posílal dobrý centr před branku soupeře. Menno Bergsen na míč nedosáhl, ale Jakub Paur hlavičkovat nedokázal.

53
    Sledujeme zajímavou pasáž hry, oba týmy se pokouší hrát aktivně a dostávají se do střeleckých pozic.

54
    Jakub Kadák (Trenčín) se propracoval k zajímavě střele, výborný střelecký pokus s vypětím všech sil vyrazil na rohový kop gólman Samuel Petráš.

55
    Po rohovém kopu se míč dostal před branku Žiliny, ale Samuel Petráš se vrhl skokem mezi hráče a vyboxoval míč pryč od své branky.

56
    Fanoušci obou týmů se pokouší hrát své oblíbence v cestě za dalšími pěknými fotbalovými momenty. Zápasu vládne dobrá kulisa.

57
    Patrik Iľko a Jakub Paur kombinovali před domácí brankou, ale obrana si dobře počínala a nenechala soupeře vypálit.

58
    Hamza Čataković hraje dnes hodně aktivně, jeden z nejlepších domácích hráčů. Jeho akci výborným obranným zákrokem zastavil Patrik Myslovič.

59
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Jakub Paur, přichází Dawid Kurminowski.
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Patrik Iľko, přichází Matúš Rusnák.

60
    Žilinští fotbalisté momentálně hrají aktivně, obléhají branku soupeře. Do zakončení se nedostali Dávid Ďuriš i Patrik Myslovič. Oba pokusy zblokovala obrana.

61
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 1 210 fandících diváků.

62
    Fotbalisté MŠK se nyní přes maximální snahu nedokázali probojovat do zajímavějších střeleckých pozic. Pálil Patrik Myslovič, jehož projektil končí vysoko nad brankou Trenčína.

63
    Dlouhý centr na Dawida Kurminowského, Menno Bergsen ale byl u míče první, a tak celek snadno dokázal míč odehrát do bezpečí.

64
    Znovu velká šance Žiliny. Dawid Kurminowski se pěkně opřel do míče, už už se chtěl radovat, ale gólovou radost mu sebral Menno Bergsen povedeným zákrokem.

64
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Hamza Čataković, přichází Eduvie Ikoba.
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Milan Corryn, přichází Abdul Zubairu.

65
    Trenčínští fotbalisté kombinují na polovině hrací plochy, ale na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekají.

66
    Žilina nyní zapojila do kombinace na své polovině i gólmana. Následná rychlá přihrávka na útočníky nebyla přesná.

68
    Žlutou kartu dostává Dominik Javorček (MŠK Žilina).

69
    Aschraf El Mahdioui rozehrával přímý kop. Rozhodl se pro centr před branku, jeden z hráčů se pokoušel ve skluzu zakončovat. To se podařilo, míč skončil za brankovou čárou, ale sudí gól neuznává pro postavení mimo hru.

71
    Fotbalisté Trenčína jsou v posledních minutách výrazně aktivnějším celkem, Abubakar Ghali vybojoval pro své spoluhráče rohový kop z pravé strany.

72
    Centr od rohového praporku letěl přímo na brankáře, ale odvrátil ho stoper Ján Minárik.

73
    Kristián Vallo (Žilina) se dostal na druhé straně do zajímavé střelecké pozice, chvilku váhal se zakončením, nakonec se rozhodl pro přihrávku na spoluhráče. Ta ale neprošla.

75
    Domácím se podařilo patnáct minut před koncem druhého poločasu vyrovnat. Chyba v obraně hostů, po přihrávce z levé strany se k míči v pokutovém území dostal OSMAN BUKARI. Jeho rána k levé tyči brankáře byla nechytatelná.
    75. Osman Bukari (TRE) - 2:2

76
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Ján Bernát, přichází Adrián Kaprálik.
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dávid Ďuriš, přichází Vahan Bičachčjan.

77
    Dawid Kurminowski se po bleskové akci svého celku dostal do dobré střelecké pozice, jeho tvrdou ránu tak tak Menno Bergsen vyrazil.

78
    Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Dominik Javorček, přichází Jakub Piotr Kiwior.

79
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně, Dawid Kurminowski si nabíhá do volného prostoru, nabízí se spoluhráčům. Tentokrát akci dokázala obrana zblokovat.

80
    Deset minut zbývá do konce poločasu, stav zápasu je momentálně vyrovnaný 2:2.

82
    Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Martin Šulek, přichází Richard Križan.

83
    Eduvie Ikoba bojoval o míč v souboji se soupeřem. Ján Minárik ale míč dokázal získat, následně se směr hry otáčí.

83
    Fotbalisté Trenčína vybojovali rohový kop. S touto situací si obrana soupeře dokázala celkem snadno poradit. Mnoho šancí momentálně k vidění už není.

85
    Odražený míč se v pokutovém území dostal do prostoru, kde se pohyboval ADRIÁN KAPRÁLIK. Ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě a dává dost možná klíčový gól zápasu.
    85. Adrián Kaprálik (ZIL) - 2:3

87
    Trenčín už nemá na co čekat a veškeré své síly přeskupil do útoku.

87
    Osman Bukari (Trenčín) vlétl po pravé straně do předbrankového prostoru, jeho tvrdá rána jen o malý kousek minula branku. Samuel Petráš (Žilina) zasahovat nemusel.

88
    Nyní vybojovali fotbalisté Žiliny rohový kop. Centr Jána Minárika byl hodně nepovedený, obrana si snadno dokázala poradit.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90+1
    Tři minuty uvidíme navíc.

90+1
    Rohový kop pro Žilinu.

90+2
    Je rozhodnuto, hostující celek tento zápas vyhraje. S přehledem poslal míč k pravé tyči branky VAHAN BIČACHČJAN.
    90+2. Vahan Bičachčjan (ZIL) - 2:4

90+3

Diváci viděli celkem 6 branek a spokojenější mohou být ti, kteří fandili Žilině. Ta se prosadila celkem třikrát ve druhém poločase, díky čemuž vyhrává 4:2.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 11:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:15. (19:53:02)

Jan Prošek

Branky: 45. Čataković, 75. Bukari – 6. Paur, 50. Iľko, 85. Kaprálik, 90+2. Bičachčjan

Karty:   18. Ghali (TRE) – 11. Minárik (ZIL), 20. Kopas (ZIL), 68. Javorček (ZIL)

AS Trenčín: Bergsen – Yem, Šulek (82. Križan), Kapuadi (C), Pirinen – El Mahdioui, Corryn (64. Zubairu) – Bukari, Kadák, Ghali – Čataković (64. Ikoba).

MŠK Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Minárik, Javorček (78. Kiwior) – Bernát (76. Kaprálik), Gono, Myslovič – Iľko (59. Rusnák), Paur (C) (59. Kurminowski), Ďuriš (76. Bičachčjan).