St. Louis – Vancouver 3:4 (po pr.) | Washington – NY Islanders 2:5 (kon.) | Calgary – Dallas 2:0 (kon.)
Carolina – Boston 1:3 (kon.) | Arizona – Colorado 4:2 (kon.)
Arizona Coyotes
4:2 (1:0, 1:1, 2:1) Stav série: 1:2
Colorado Avalanche
Sobota 15.08.2020, 21:00 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Skončilo nám utkání mezi Arizonou a Coloradem. Dnes byli hokejisté Avalanche lepší, ovšem třetí vítězství v sérii neurvali. Naopak Arizona byla efektivnější a po výhře 4:2 snížila stav série na 1:2. Domácí se dostali do vedení v 7. minutě zásluhou trefy Dereka Stepana. K vyrovnání došlo pár minut po polovině základní hrací doby z hokejky André Burakovského. Arizona však těsně před koncem třetiny podruhé v utkání soupeři odskočila. Branku na 2:1 vstřelil po krásné Garlandově přihrávce Brad Richardson. Další branky padaly až v závěru klání. Nejprve se trefil do prázdné brány Taylor Hall, jenže vzápětí snížil Mikko Rantanen. Arizona tak pět vteřin před koncem vsítila ještě jeden gól do opuštěné klece, kterým se prezentoval Lawson Crouse. Coyotes dnes čelili velkému náporu, ale hlavně díky fantastickému výkonu brankáře Darcyho Kuempera vyhráli.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Doufám, že jste si třetí utkání této série užili a u toho následujícího se budu na vás opět těšit. Na počtenou! (00:10:05)

Arizona právě vstřelila branku!
    Arizona svým druhým gólem do prázdné brány pečetí vítězství. LAWSON CROUSE si dojel puk a zpoza brány hostů jej dopravil do kasy. Obránci Colorada už situaci dobruslit nestačili. 4:2. Asistence: Carl Söderberg a Jason Demers.

59:44
    Rána Nazema Kadriho ale přesná nebyla. Hosté se v souboji u mantinelu ale opět tlačí před bránu.

59:20
    MacKinnon zavezl puk do útočného pásma a Francouz je znovu na střídačce.

59:03
    Colorado to po snížení skóre ještě zkusí. Logicky si bere oddechový čas.
    59:03 Mikko RANTANEN - 3:2

59:03
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tak 57 sekund před koncem třetí třetiny je to znovu o gól. MIKKO RANTANEN si při střílené přihrávce do prostoru před brankovištěm zahrál dokonalý billiard, při kterém se puk hned od bruslí dvou bránících hráčů odrazil až do brány. Je možné, že kotouč ještě před bránou tečoval Landeskog. Uvidíme, komu tato trefa nakonec bude připsána. 3:2. Asistence: Cale Makar a Nathan MacKinnon.
    58:40 Taylor HALL - 3:1

58:40
    Nyní už ale je rozhodnuto a Arizona po dnešku sníží stav série na 1:2. Cale Makar ve středním pásmu chyboval, o kotouč jej obral TAYLOR HALL a právě bývalý útočník New Jersey už dokázal trefit prázdnou klec. 3:1. Bez asistence.

58:16
    Jeden z domácích hráčů jen těsně minul odkrytou bránu. Colorado už sebralo kotouč na své hole a vydává se dopředu.

57:50
    Arizona se ubránila vyhozením puku do útočného pásma. Až do brány se ale černá guma nedostala.

57:25
    Pavel Francouz už zůstává na střídačce. Colorado čeká vhazování v útočné třetině a poté už hra bez brankáře.

57:03
    Burakovsky v mezikruží našel Comphera, jehož pokus bekhendem Darcy Kuemper taktéž vyrazil.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 7. Stepan (Keller, Hall), 40. Richardson (Garland, Demers), 59. Hall, 60. Crouse (Söderberg, Demers) – 34. Burakovsky (Girard), 60. Rantanen (Makar, MacKinnon)

Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Goligoski, Chychrun, Oesterle – Keller, Stepan (A), Hall – Kessel, Dvorak, Garland – Fischer, Söderberg, Crouse – Hinostroza, Richardson, Grabner.
    Colorado Avalanche: Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Kadri, Donskoi – Burakovsky, Compher, Jost – Calvert, Bellemare, Nieto.

Rozhodčí: Luxmore, Sutherland – Shewchyk, Gibbons