Motor ČB – Sparta 2:5 (kon.) | Litvínov – Liberec 3:4 (1:2 po s.n.) | K. Vary – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:5 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 5:1 (kon.)
Mountfield HK – Olomouc 3:4 (kon.) | Přerov – Třinec 3:2 (po pr.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 18.08.2020, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Generali Česká Cup • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný hokejový večer všem. Generali Česká Cup pokračuje, a nás tak čeká odvetný duel mezi tentokrát domácím týmem HC Energie Karlovy Vary a BK Mladá Boleslav.

HC Energie Karlovy Vary Karlovarští po třízápasové jízdě, ve které neodešli bez bodu narazili na tvrdý kámen, po nasazení mladíků do sestavy se nedokázali v Litvínově naladit na stejnou vlnu a ve svém čtvrtém utkání v rámci Generali Česká Cupu prohráli 0:6. V tabulce však zatím energetikům stále patří prvenství, v potaz ale musíme brát fakt, že Karlovy Vary odehráli o utkání více oproti Litvínovu a Mladé Boleslavi. I tak by si ale Karlovy Vary mohly výhrou v dnešním duelu zajistit postup do čtvrtfinále. ,,Bereme to jako další součást naší přípravy, půjdeme opět z plného z tréninku. Na druhou stranu, podařilo se nám uhrát nějaké body a chtěli bychom postoupit do další fáze, takže se pro to budeme snažit udělat maximu,“ ohlásil před utkáním Tomáš Mariška. V posledních dnes se také objevily dvě parádní posily v podobě Davida Kašeho a Jakuba Lauka, ohledně jejich zařazení do sestavy však asistent trenéra konkrétní nebyl: ,,Jaká bude sestava, uvidíme podle zdravotního stavu a dalších okolností. Před domácím publikem se ale budeme snažit nastoupit v co nejsilnější sestavě, abychom co nejvíc vypilovali nějaké ty vazby, které poté budeme potřebovat do samotné soutěže“.

BK Mladá Boleslav Bruslaři po nepovedeném startu zabojovali a v posledním utkání dokázali zvítězit na Libercem vysoko 8:2. Předchozí dva zápasy se však tak pěkně netváří, oba hovoří jasně v neprospěch Mladé Boleslavi, ta je tak po třech odehraných duelech na poslední příčce se třemi body, do karet ji však hraje jedno utkání k dobru. Zdali se odveta lépe podaří právě mladoboleslavským hokejistům se dozvíme již v 17:30.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Bednář) – Kotvan, Šenkeřík – Kowalczyk, Weinhold – Graňák "A", Plutnar – Lauko, Kaše, Flek – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Machač, Kadlec – Redlich, Skuhravý "C", Vondráček – Hladonik

BK Mladá Boleslav: Růžička (Zeithaml) – Hrbas "C", Šidlík – Dlapa, Pláněk "A" – Bernard, Fillman – Cienciala, Szturc, Flynn – Strnad, Najman, Kousal – Kousal, Alderson, Zbořil "A" – Jääskeläinen, Lunter, Bicevskis – Stránský

Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Rozbruslení v KV Areně

00:01

00:02
    Úvodní buly patří hostům, ti s kotoučem míří do vlastního pásma.

00:25
    Nepřesná přihrávka domácích končí na hokejkách Mladé Boleslavi.

00:42
    Poměrně brzké první vyloučení. Jakub Strnad (MBL) si odpyká dvouminutový trest za podrážení.

01:45
    Energetici nedlouho kombinovali před Růžičkou, poté je zásah jednoho z obránců vyhnal do středního pásma.

02:44
    První přesilovka karlovarským hokejistům nevyšla dle představ, hra je aktuálně před Novotným.

03:29
    Mladoboleslavští vysílají puk na zakázané uvolnění.

03:36
    Jääskeläinen se hnal sám na bránu, přihrávku, kterou zkusil však zachytil jeden z domácích obránců.

04:06
    Je tu i první přesilovka pro hosty. Ondřej Beránek (KVA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

04:36
    Kousalovi nevyšla přihrávka z otočky, Karlovy Vary míří ve vlastním oslabení do útoku.

05:14
    Strnadova přihrávka nenašla žádného z hráčů v zelených dresech, a mladoboleslavští hráči se musejí vracet za útočnou modrou čáru.

05:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Tak to je obrovská paráda! Martin Kohout ve vlastním oslabení výtečně našel před bránou PETRA KOBLASU, ten si zkušeně vyjel do prostoru pro střelu a kotouč poslal o pravou tyč do sítě. Asistence: Martin Kohout.
    05:59 Petr KOBLASA - 1:0
    Zdroj: HokejkaTV.cz

06:41
    Formace Flek, Lauko a Kaše a nebezpečně vydala na Růžičku, ten ale dokázal jejich útoku odolat.

07:54
    Hosté kombinují v útočné třetině, karlovarská obrana je ale zatím nepustila ke střele.

08:20
    Kohout se pokoušel zleva najít jednoho ze svých spoluhráčů, díky zásahu hostí do této přihrávky končí puk mimo hrací plochu.

08:45
    Icing Mladé Boleslavi.

08:49
    Plutnar tvrdě vypálil od modré čáry, bránu hostí však jen těsně minul.

09:33
    Flek zkusil dorazit puk v předbranovém prostoru, jeho snažení ale na Růžičku neplatilo.

10:16
    Kousal to zkusil z levého kruhu, Novotný ale přesně zasáhl.

11:25
    Redlich dorážel volný kotouč po Skuhravém, bekhendem ale Růžičku nepřekonal.

11:38
    Kowalczyk tvrdě poslal puk od modré na bránu, ten ale našel svůj cíl na mantinelu za ní.

12:42
    Ani jednomu z týmu se aktuálně nedaří usadit v útočné třetině a kombinovat.

13:55
    Kadlec vystřelil z velkého úhlu, jeho pokus ale Růžička odrazil do ochranné sítě.

14:31
    Vhazování před karlovarskou modrou čarou po přihrávce rukou.

15:34
    Mladá Boleslav vyráží do útoku z vlastního pásma.

16:10
    Dvojité vyloučení na závěr prvního dějství. Pavel Kousal (MBL) i Ondřej Beránek (KVA) si odsedí dvouminutové tresty za sekání.

17:01
    Za Beránkem míří na karlovarskou část trestné lavice i Petr Šenkeřík (KVA), který si odpyká dvě minuty za hákování.

17:24
    Zbořil vypálil zpoza pravého kruhu, Novotný ale zkušeně zasáhl.

18:15
    Najman přihrával zprava za karlovarskou klec, tam ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

18:57
    Po nátlaku hostí se energetici uvolňují vyhozením, oba celky střídají.

19:28
    Fillman vystřelil z úhlu, Novotný kotouč zachytil, následně mu však vypadl z lapačky a karlovarští obránci museli ještě zasahovat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První dvacetiminutovka nabídla poměrně dost gólových příležitostí pro oba týmy, využít se však podařilo jen jedinou. Karlovy Vary se z úvodní branky radovaly už po šesti minutách hry, poté co se ve vlastním oslabení uvolnil Koblasa, kterého perfektně našel Kohout. Další i větší šance již zůstaly nevyužity. Druhá třetina začne v 18:23.

20:01

20:16
    Karlovarským hokejistům se podařilo na úvod druhé třetiny do útočného pásma, nedostali se však ke střele.

20:37
    Lauko vystřelil z úhlu, ležící Růžička ale dokázal puk chytit do lapačky.

21:33
    Koblasa přihrával do mezikruží zpoza brány, nenašel však žádného ze svých spoluhráčů.

22:22
    Zbořil tvrdě vypálil od modré, Novotný ale na jeho střelu viděl, a tak ji bez problému schoval do lapačky.

22:41
    Kadlec to zkusil zleva, Růžička vyrazil mimo.

23:22
    Mladoboleslavskou kombinaci před vlastní bránou rozehnal David Kaše, ten se následně vydal s kotoučem do útoku, zastavil ho ale ofsajd.

24:18
    Lauko poslal na bránu kotouč z první, hostující gólman ale jeho ránu v klidu zachytil.

25:14
    Kotouč přejel modrou čáru a sudí odpískal domácím ofsajd.

25:41
    Kotvan poslal rychlý puk na bránu zpoza kruhů, Růžičku ale nepřekonal.

26:17
    Lauko se dostal do příležitosti v pravého kruhu, odtud však vypálil moc vysoko, a kotouč tak skončil v ochranné síti.

26:28
    Jeden z karlovarských hráčů trefil od modré Růžičku do masky, ten se okamžitě skácel na led po chvíli se ale zvedl a bude pokračovat ve hře.

27:27
    Aldersonův pokus zblokovala karlovarská obrana.

28:17
    Kotvan si najel k volnému puku a vypálil, bohužel pro Energii trefil jen tyč.

29:54
    Máme tu další dvojité vyloučení. Martin Pláněk (MBL) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění. Na druhé straně byl vyloučen Jakub Lauko (KVA) na dvě minuty za hrubost.

30:55
    Redlich to zkusil zprava z úhlu, do jeho střely ale zaklekl jeden z mladoboleslavských obránců a uhasil tak toto nebezpečí.

31:42
    Energie zaváží kotouč do útočného pásma a kombinuje.

32:20
    Flynn dorážel kotouč v předbrankovém prostoru, Novotný ale kotouč skryl pod lapačku.

33:17
    Tomáš Redlich (KVA) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení.

34:08
    Szturc vypálil od modré, Novotný ale jeho střelu zastavil.

34:25
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Adam Zbořil nabil JANU STRÁNSKÉMU do pravého kruhu, odkud druhý jmenovaný propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Adam Zbořil.
    34:25 Jan STRÁNSKÝ - 1:1

35:20
    Oscar Flynn (MBL) si odpyká dvouminutový trest za hru vysokou holí.

35:43
    Hosté vyhazují kotouč, ten Energie zachytila ve středním pásmu.

36:12
    Kaše se propracoval až do předbrankového prostoru, jeho střela ale Růžičku nijak výrazně neohrozila.

37:18
    Kombinace před mladoboleslavskou bránou energetiky k druhé brance nedovedla.

38:29
    PETR KOBLASA parádním způsobem proměnil trestné střílení. S kotoučem si sjel doleva, odkud se trefil na Růžičkův beton.
    38:29 Petr KOBLASA - 2:1

38:29
    Ondřej Dlapa (MBL) zamířil ještě před trestným střílením na trestnou lavici, jelikož se mu nelíbil verdikt sudích, byl obdarován desetiminutovým osobním trestem za nesportovní chování.

39:24
    Alderson vyrazil sám do pravého kruhu, ke střele se ale nedostal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhých dvacet minut nabídlo velmi vyrovnaný hokej, nakonec pět minut před druhou sirénou vyrovnal Stránský, ten po obdržení přihrávky vypálil z pravého kruhu a propálil vše co mu stálo v cestě. Minutu před koncem pak mladoboleslavští faulovali unikajícího Petra Koblasu, který nakonec jel trestné střílení. TS proměnil Koblasa pěkným způsobem, sjel si s kotoučem doleva a trefil se nad Růžičkův beton. Poslední dějství začne v 19:20.

40:01

40:19
    Šenkeřík nahrával před Růžičku Kašemu, ten ale jeho přihrávku využít nedokázal.

40:56
    Patrik Machač (KVA) odpyká dvouminutový trest pro karlovarskou hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů.

41:51
    Energie se po menším nátlaku hostí uvolňuje vyhozením.

42:39
    Mladá Boleslav se při pokusu o průnik do útočné třetiny provinila ofsajdem.

43:07
    Machač se vrátil na led a přesnou přihrávkou jej spoluhráči vyslali do útočného pásma, tam přihrál Koblasovi, ten se ale potřetí prosadit nedokázal.

44:23
    Parádní akce a parádní gól! Kaše převzal volný kotouč a následně jej předal JAKUBU FLEKOVI, který jej z úhlu poslal po tyči do brány. Asistence: David Kaše.
    44:23 Jakub FLEK - 3:1

45:00
    Bicevskik se dostal ke střele zprava, Novotný ale dokázal v rozkleku zasáhnout.

45:40
    Plutnar to zkusil zprava, nepodařilo se mu ale překonat hostujícího gólmana.

46:50
    Souboj o kotouč za mladoboleslavskou klecí vyhráli hosté, ti se s ním vydávají do útoku.

47:51
    Kadlec pálil zprava, obrana v zelených dresech ale jeho střelu odrazila do ochranné sítě.

48:42
    Ofsajd hostí.

48:59
    Martin Pláněk (MBL) si odpyká dvouminutový trest za nedovolené bránění.

50:38
    Energie kombinuje před bránou hostí, nedaří se jí však vystřelit.

51:49
    Flek nahrával před bránu, tam ale nebyl nikdo v černobílých dresech, a tak si kotouč přebrali mladoboleslavští hokejisté.

52:42
    Domácí zavážejí kotouč za vlastní bránu a obě mužstva střídají.

Dnešní utkání sleduje 1095 diváků.

53:47
    Kotouč po teči končí mimo hrací plochu.

54:52
    O kotouč se aktuálně bojuje za karlovarskou bránou, vítěz tohoto klání ale zatím není znám.

55:27
    Flek pálil z levého kruhu, Růžička ale chytil kotouč do lapačky.

55:57
    Koblasa si počkal na přihrávku doleva, Růžička se ale stihl přesunout a tuto šanci zastavit.

56:48
    Kadlec sám vyrazil na bránu, jeho střelu ale Růžička vyrazil.

57:44
    Energetici rozjíždějí útok z vlastní třetiny.

58:50
    Onldrich Kotvan (KVA) míří na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl.

58:58
    Pavel Kousal (KVA) si odpyká dvouminutový trest za hákování.

59:32
    Energie zaváží kotouč za vlastní bránu.

Je dobojováno, i druhý duel mezi Mladou Boleslaví a Karlovými Vary patřil západočeským hokejistům. Ti dokázali v posledních dvaceti minutách vstřelit ještě jednu branku, o tu se postaral Jakub Flek, a upravil tak na konečných 3:1.

Z tohoto online přenosu je to ode mne vše, děkuji, že jste jej sledovali a u dalších se budu těšit napočtenou. Jakub Mahr (19:57:33)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 6. Koblasa (Kohout), 39. Koblasa (TS), 45. Flek (Kaše) – 35. Stránský (Zbořil)

Rozhodčí: Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda